Vaša ocena dobrih filmova

Wrath of Man

krimi drama

reditelj: Guy Ritchie
glumci: Jason Statham, Holt McCallany, Josh Hartnett

Statam glumi misterioznog radnika obezbeđenja za transfer novca koji se predstavlja kao H. Nakon što u stilu specijalca spreči veliku pljačku svog vozila sa novcem, kolege počinju da se pitaju ko je on i odakle je došao. Ubrzo, njegov krajnji motiv postaje jasan i preduzima dramatične i neopozive poteze kako bi postigao svoj cilj.

 
Морали су да удену :lol: тему која се намеће, али је филм леп. Мени бољи од осталих, мислим у осталим градовима, филмова.
А последња прича ми је разгалила душу :heart:
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    215,5 KB · Pregleda: 21
Cruella

glumci: Emma Stone, Emma Thompson, Joel Fry

Prica filma smeštena je u vreme pank-rok pokreta u Londonu tokom sedamdesetih i prati Estelu Miler (Ema Stoun) koja na početku filma ostaje bez majke. U Londonu se susreće sa siročićima Džasperom i Horasom koji je uvode u svet džeparenja i sitnih prevara. Radnja se pomera nekoliko godina i sada je vidimo kao ambicioznu i kreativnu modnu dizajnerku koja dobija šansu da se zaposli u čuvenoj modnoj kući koja je u vlasništvu nemilosrdne baronice fon Helman (Ema Tompson). Odnos između Estele i baronice pokreće niz događaja i otkrića zbog kojih će Estela prigrliti svoju mračniju, opakiju stranu i postati osvetoljubivi alter-ego Kruela. Scenario nam ublažuje Kruelu koju znamo, daje joj tragičnu priču, osvetnički motiv, anarhističku metodu osvete i slojeve nesrećne istorije.

Sjajna je Emma Stone u ulozi Estelle odnosno Cruelle, kao odlicna i Emma Thompson koja glumi baronica Von Hellman.

Impresivne su scenografija i posebno, kostimografija filma. Oživljen je London prošlih vremena, njegove ulice i trgovi kao i visoki svet mode.

 
I na mene :rotf: ,toliko da ću da preskačem tvoje postove na ovoj temi.:tease:
Мислила сам да си ти нешто препоручила.:heart:

Иначе, у оном мом ћупу- саксији- сваштари има свега, од неплаћених рачуна, преко штипаљки са бубамарама за поклоне до списка филмова који сам извлачила са Крстарице, препоруке људи у чији укус верујем. и никако да кренем редом...
 
ZeroZeroZero

Imdb 8,2
krimi drama iz 2019 g.
glumci: Andrea Riseborough, Dane DeHaan, Giuseppe De Domenico

U seriji se paralelno prati prica o meksičkim kartelima,italijanskoj mafiji i američkoj porodici posrednika koja će se naći između dvije vatre kada iz Montereja u Meksiku krene pošiljka od pet tona kokaina koju je od meksičkog kartela naručio capo kalabrijske 'Ndranghete.
Problem će nastati kada zbog rata među klanovima na jugu Italije, brod sa pet tona kokaina umesto u Kalabriji završiti u Africi.
Kašnjenje pošiljke, problemi i poteškoće koji će se kasnije dogoditi, imace će posledice na sve tri strane, koje su u igri .

 
The Vineyard
(La Templanza)

španska serija
romanticna drama

glumci: Leonor Watling, Rafael Novoa, Emilio Gutiérrez Caba

Romantična drama zasnovana na istoimenom hit romanu Marije Duenjas Radnja je smeštena u 1860. g. i govori o Mauru Lareau i Soledad Montalvo, muškarcu i ženi čije će se sudbine susresti na fascinantnom mestu i vremenu. Ovo je priča o prevazilaženju problema , o tome kako pronaći svoje mesto u svetu. Priča o tome kako se gradi carstvo i kako se sve može izgubiti preko noći, o avanturama u egzotičnim zemljama i o drugim šansama, preko Meksika Londona,Kube i na kraju grada Hereza, čuvenog po najprestižnijim svetskim vinarijama.

 
Spy City
ocena 7
glumci: Dominic CooperRomane PortailLeonie Benesch

U Berlin 1961 g. pred podizanje Berlinskog zida poslat je britanski špijun da pronadje izdajnika
u ambasadi Velike Britanije ili medju saveznicima

 
Odlicna istorijska drama u 8 epizoda

Domina

glumci: Liam Cunningham, Alex Lanipekun, Peter Campion

Serija je o životu i usponu Livije Druzile, najmocnije žene u rimskom carstvu i supruge rimskog cara Oktavijana Avgusta ,
usvojenog sina ubijenog Julija Cezara koji ga je nasledio na rimskom prestolu.Zena koja je promenila istoriju Rimskog carstva


@zendeli
Odlična je, odgledala sam 3 bez prekida.
 
Poslednje što sam gledao je Mer iz Istauna, a i to sam se malo ugnjavio..mada ja volim Katu...sviđa mi se i segzi mi je, iako je malo buci,,,,ima to nešto,,msm da bih joj se i ja dopao, al netjemo se sresti ...teško,,,
Мени она није буцкаста него тако, природно једрија жена. И 100х ми се више свиђа, мада су сличан тип жене, од Скарлет која ми је тотално антипатична и увек се чудим како важи за привлачну.
 
Мени она није буцкаста него тако, природно једрија жена. И 100х ми се више свиђа, мада су сличан тип жене, од Скарлет која ми је тотално антипатична и увек се чудим како важи за привлачну.
Ne bih se složio da su isti tip žene, al zanimljivo da su ti slične...... je l Johansen? Ne...def.
 

Back
Top