Vaša najstrašnija iskustva???

E, da!
Zamislite ovo!
Secam se da je bila zima i da me mrzelo da izadjem iz kuce. Uglavnom sestru i mene pozove drugarica da se vidimo sve tri i nas dve odemo. Ona je zivela sa dedom i roditeljima koji su uglavnom radili uvek...
Sedimo, pricamo, sve ok i uhvatimo se neke price kad smo bile male. Ta drugarica se seti nekih slika na kojima su mene roditelji slikali golu na plazi, a moja sestra iako bliznakinja je nosila kupaci, pa kao te slike su na potkrovlju i ajde da ih nadjemo. Odmah nisam htela da se smaram trazeci slike i nih dve odu, a mene ostave samu sa njenim dedom koji, btw, za sebe covek ne zna, sve zaboravlja, a nekad bio sjajan sahista.
I pazite, sad ovaj uzas! Ja sedim u sobi , i cujem ove dve kako lupaju na potkrovlju, pogledam na vrata od sobe, kad eto ti njenog dede koji vec dve godine pisa u pelene, zaboravio da govori, seta se besciljno po kuci, bezopasan, zivi kao biljka, ma tuga! Covek ide ka meni, gleda me u oci i nosi sah! Verujete, gleda me pravo u oci i kaze tecno, bez ikakvih problema u artikulaciji (a rekla sam, covek je zaboravio da govori):"Gospodjice, hajdemo vi i ja jednu, pa ko pobedi!" Gleda me pravo u oci. I to vise nije deda moje drugarice, nego neki decko u njegovim ocima, neko mlad, mladji od mene, uzasno nenormalana osecanja u tom trenutku. Deda seda za sto, postavlja figure, okrece se ka meni koja ne znam za sebe i jos jednom sasvim razgovetno kaze:"Hajde, sedite, bice mi zadovoljstvo!"
E tada vec sasvim sigurna da nisu cista posla, izletim iz sobe sa utiskom da me nesto juri i isteruje i potrcim kod ove dve deruci se kao magarac.
Kada su me videle onako uspanicenu, a nemam sta da im kazem, izvredjale su me sto vicem i plasim ih, a ja sam im tada rekla da sidju dole da vide sta radi deda, pa meni da drze predavanje.
E, to je bio lep prizor!
Mi sisle, deda sedi, igra sah, gleda u protvnika, figure se NE pomeraju, ali on razgovetno prica sa nekim i odgovara mu na pitanja. Vidimo da se cak i udvara. Pogledamo u protivnnika sa kojim razgovara, nigde nikog, a on prica!!:shock::shock::shock: E, to je bila kulminacija!
Ali, cim nas je spazio, sve je prestalo i moglo se osetiti necije nepustanje, necije rasipanje, neko oprastanje. Deda se smirio, pokunjio, ucutao, opet bio onaj stari, bolesni dekica.
Nas tri nismo imale objasnje za nagli priliv njegove energije i zelju da igra sah bas sa mnom, a ne sa mojom sestrom. (Mene niko nikad od drustva nije pobedio u sahu, nisam profi, ali uzivam i volim tu vrstu izazova).
Tuzno...to popodne cim smo usle u kucu nakon druzenja sa drugaricom i neobicnog, jezivog dogadjaja,pozvala nas je drugarica telefonom i rekla kratko:"...deda mi je upravo umro."
Ne znam da li si jos na forumu...ali svaka cast sto imas bujnu mastu. 🙂
 
Svake godine barem dvaput (najmanje) do 4-5 put, ja se probudim noću iznenada, i vidim neko biće ili utvaru kraj mene, presečem se kvalitetno, trznem se za medalju, udari me jeza tako jaka i biće nestane. Kad sam bio klinac, video sam tamni kolut sa licem kako stoji i gleda u mene, jeza me drmala dok sam se drao, upalili svetlo, i dalje je tu, dok nisu prošli kroz njega da bi mi prišli, i on nestao(samo sam ja video, i uvek samo ja vidim). Rečeno mi je vremenom da ta bića kupe taj instant strah, da bi se nahranili, dakle cilj im je da se probudiš, da ih vidiš, presečeš se kvalitetno, i nestanu. Ja to jednostavno nisam mogao da savladam da "ne dam" strah, u tom trenutku kad se probudim, ali od kad sam saznao sve sam manje davao, ali jbg...ne mogu da ga isključim, to štrecanje je ipak refleks...
Pre par godina kad sam se probudio, neko stvorenje mi bilo okačeno na plafon kao spajdermen i gledalo me, i polako postepeno (dakle ono pooolaaako) ušlo u plafon, kad sam se štrecno, nije odjednom, već trajalo jedno 10tak sek. taj proces.
Predzadnji put ove godine je bilo, budim se, sedam na krevet, dok je pored mene, ono stoji mi nad glavom pored mene, dižem glavu gore da vidim šta je, gleda me direkt u oči. Kao neka osoba sa crnom dužom kosom, nižeg rasta (1,50 kusur) stoji pored mene, znači, ako bi to nekog ostavilo ravnodušnim...neznam. Kako sam se od straha dreknuo i pao u rikverc u krevet, tako je to nestalo i ja probudio ženu. Ali sam odmah znao da to uzima, dozu moje energije straha...bio sam naježen, dobrih 10 minuta posle toga...i zapalio cigaru, dok sam obradjivao šta sam video. Zadnji put je bilo sinoć. (sad je 18.ti, dakle 17.ti posle 12) Ali ovaj put, me probudio ženski glas, i ne bilo koji već moje žene, u glavi, kao da mi priča kod uha, ali moja žena spava, kaže da se dignem...rekoh aha evo, rekoh zbog deteta...dakle nisam odmah reagovao, reče ajde digni se..bacim pogled ka njoj, vidim da spava, kako li mi se obraćaš majke ti, onako zbunjen. Sednem na krevet, rekoh ajd i da pišam, onako u sedećem položaju gledam ka vratima, osoba koja glumi klasičnog duha ali taj plašt odsjajava crvekasto ali je crne boje (duh koji glumi klasičnog duha iz crtaća), odjednom gornja strana tela do stomaka prelazi na druga vrata (imam dvoje vrati u sobi) i sad na drugim vratima je gornja strana, dok donja ostaje na prvim vratima. Plašt crne boje crveni i na jednoj i na drugoj polovini, odsjajava kao neonke. Ja sam se zagledao, da se saberem šta gledam, tu smo se gledali neko vreme (možda minut) iskreno očekivao sam nešto, ali ništa..gledali smo se. Pretpostavljam da je očekivalo da se userem, kad se podelio na dva dela, pošto sam samo gledao u čudu, polako je krenulo ka meni, ono da pluta, tu sam se malo uprpio, ustao sam usmerio sam prst gornjem delu tog duha i dreknuo se "marš u p. materinu ti bre znaš" automatski nestalo...probudio sam i ženu...naravno. Bilo mi u planu da se rvam sa duhom, pa sam zato prvo pokazao prst. Pretpostavljam da je taj mali deo mog straha pokupio i bilo mu dovoljno, pa nestao...ali mali...sve sam jači...paraziti...
To sam hteo da podelim. Znajte da ima toga,i prilaze kad ste najizloženiji, a to je u snu.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav! 🤗

Imam jedno koje se desilo mojoj mami. 2005 godine, nakon duge borbe sa rakom preminula je njena najbolja drugarica. Imala je 42 godine. Par dana nakon sahrane, isli smo navece do moje tetke (mamine sestre) koja zivi blizu nas. Kad smo se vracali kuci, ispred su isli moji brat i sestra a iza smo isle mama i ja. Dok smo se priblizavali kuci, prolazili smo pored jedne raskrsnice na kojoj se nalazila napustena kuca. U jednom trenutku mama je snazno uhvatila moju ruku i pozurila. Dosli smo kuci, mama je odmah otisla da spava. Ujutru nam je ispricala da je vidjela zenu u dugoj haljini kako ide od te kuce i prelazi cestu ispred nas. Ona se kune i dan danas da je to njena pokojna drugarica.
 

Back
Top