Vaš prvi kompjuter...

Compaq-ov komp sa Win. 95.Ne mogu sada da nadjem sliku.Njega mi je dosta zao.Radio je sa 95-icom,pa 98-icom,pa sa Win.2000.Inace je bio lezeci,mogao je monitor da stoji na njemu.Da zaboravio sam,mnogo stosta je izdrzao,ali udar groma nije mogao da prebrodi.
Compaq-ov komp sa Win. 95.Ne mogu sada da nadjem sliku.Njega mi je dosta zao.Radio je sa 95-icom,pa 98-icom,pa sa Win.2000.Inace je bio lezeci,mogao je monitor da stoji na njemu.Da zaboravio sam,mnogo stosta je izdrzao,ali udar groma nije mogao da prebrodi.
Prvi komp 2011godine kupljen 400€ sa kućištem,monitorom,mišem,zvučnicima i mišem
Specifikacije
Neka MSI matična ploča 1,60GHz (znam da je crvene boje)
2gb ram
Grafika integruša
Ima cd-dvd/rw optiku/rezač
Hard disk 3,5" WD Blue 320gb 7200rpm 16mb casha
Windows 7 ultimate
 
Moj prvenac prosvercovan iz Svajcarske 1983ce.

1024px-ZX_Spectrum%2B.jpg
 
spectrum je prava stvar, dugo sam ga čuvao i na kraju menjao za neko pojačalo :)
Amiga mi se nekada činila mnooogo bolja što se tiče grafike. Sećam se kako smo birali igrice iz SK pa za spekija poručivali i čekali a kasnije za amigu išli negde na nbgd i kupovali u nekom ćumezu. Diskete su se čuvale i presnimavale :D
 
Prvi PC je bio pentium 166mhz sa S3 virge grafom.
Kada sam malo provalio šta kako upgrejdovao sam ga na 200mmx, Matrox milenium i Voodoo 3d
sećam se kada se skupilo društvo i gledalo tada prilazim zidu u Qake 2 a ono glatko nema kockica :mrgreen:
 
Nisam nesto mnogo ni provodio vreme na kompu.Slusao muziku na playeru,proucavao razne programe i ucio pomalo o hardverima.Imao mi je jedan komsija CD-e o tim stvarima.Pored posla bavio sam se stolarijom.Voleo sam obradu drveta od malena.Tetak mi je bio stolar,onaj stari tip,sa starim alatima.Kada sam se povredio na poslu 2001. godine,onda sam poceo vise da se zanimam za komp.tada sam vec imao i net,mada sam imao i pre Satelitski,ali ponekad me je mrzelo traziti kljuceve za razne programe.Poceo sam raditi vise na instalaciji OS-a,na Codecima,drajverima.Znaci vise o samom radu kompjutera,nego zanimacija.
 
Reče stolarija sad skoro sam u saloncu starom 100 godina sređivao krive prozore. Svi su bili izašli iz ose i ja ih umotam u najlon, uključim paročistač i posle 2 sata prozori skuvani, prekajlam ih suprotno ih iskrivim i ostavim tako da se osuše. Svaki sam vratio da bude ravan ko strela, nijedan stolar danas neće to da radi. Nebi ni ja nego KORONA ubi od dosade :super:
 
Е, а ја набавио тада, почетком 80-тих портабл Шарп, црно бели. Како сам био Хепи али кратко када сам констатовао да он ради само на ВХФ подручју.
Срећа те се бавим електроником па сам му набуџио и УХФ тјунер и варикап напоном наштеловао на канал на коме је био комп.
Било је то време ентузијазма.
Данас се све може купити за сићу. Колико сам тога на Алију покуповали, пошто овде у Русији на поруџбине са Алија нема ни царине ни ПДВ-а. Често наручим неку тех робу а онда ми стоји и неотпаковано.
 
I ja danas poručim 55uhd pa stoji kutija danima... Zove me prodavac pita kako sam zadovoljan ja paaaaaa znate....
Izgubilo je čar jer ti više mašta nije potrebna.

Šiljalis je imao odličnu rezoluciju ekrana i kad si blizu pun doživljaj. Posle je ante marković nastupio i prešlo se na kolor.
 

Back
Top