Vanredno takmicenje .. tema... SNEG

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
114.100
Sa Ninom sam se dogovrio da napravimo jos jedno vanredno takmicenje.Ono je nezavisno od redovnog koje i dalje tece svojim ritmom i revelin kao pobednik prethodnog postavlja temu.

Posto je pao lep sneg pravimo i jedno vanredno takmicenje vezano za njega. :)

Tema: SNEG


Pravila...Svako ko je clan krstaricinog foruma ima pravo da ucestvuje


Pravila

1. Fotografije moraju biti vase delo.

2. Zabranjeno je stavljati potpis na fotku.

3. Fotografija mora biti 800x600 (ili priblizne) rezolucije.

4. Photoshop-obrada dozvoljena.

5. Svako ima pravo da posalje DVE fotografiju po takmicenju.

6. Fotografija mora odgovarati zadatoj temi.

----------------------------------------------------------------------------------------
Slanje fotki
Fotke saljete putem pp-a...... Nini



Rok za slanje fotografija je 20.2.2012.g.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Detalji oko glasanja bice objavljeni 20.2.2012.g.


Sve sto nije jasno mozemo ovde da postavljamo pitanja i odgovore


[VAZNO]
Posto je u pitanju vanredno takmicenje i nagrada ce biti vanredna.
Pobednik ce dobiti pravo na izbor teksta u naslovu korisnickog imena po izboru.

da preciziram... radi se o tekstovima iznad zelenih reputacionih kockica: aktivan clan, elita, legenda, starosedelac .....
pobednik ce moci da izabare bilo koji tekst umesto tih generickih tekstova.
 
Poslednja izmena od moderatora:
I ja se slazem sa Petrom. Svako od nas moze da sedne za komp i obradi djubre od fotografije. Ali ne moze svako da uhvati momenat, ugao, trenutak. Iako sam potpuni laik za fotografiju, kad sam naisla na forum i videla da su sve fotografije obradjene u photoshopu, da budem iskrena...srozalo mi se mishljenje i fotografijama i o fotografima.
Iako fotografije izgledaju vizuelno lepse kad se obrade, istaknu im se boje, i slicno, ja sam i protiv toga. Pretpostavljam da ovde ne kace slike profesionalni fotografi, tako da bi ova pravila bila najvise fer prema svim ucesnicima.
Ps. nadam se da nikog nisam uvredila, jer mi to zaista nije bila namera
 
Све ок, само би требао да избациш правило број 4. Фотка је лепа кад ухватиш неки моменат, мислим да ће се то изгубити додатним обрађивањем.


Ne nuzno. Naravno. Digitalne fotografije su zapravo negativi, samo dobro vidljivi. Morali bi da prodju kroz mracnu komoru.A ta mracna komora je Fotosop, ili neki drugi slicni programDetalji vrlo cesto dolaze do izrazaja tek kad prodju kroz dodatnu obradu. Kad su uhvatio ugao i trenutak, caroliju dgoadjaja i lpotu prizora, obradom mozes samo da ispravis ostale nedostatke. E sad ima i onih koji obradom upropaste pristojnu fotogrfiju. No to je jedna sasvim druga tema. U ostalom, da li je ovo takmicenje fotografija , li snap shotova?
 
Poslednja izmena:
I ja se slazem sa Petrom. Svako od nas moze da sedne za komp i obradi djubre od fotografije. Ali ne moze svako da uhvati momenat, ugao, trenutak. Iako sam potpuni laik za fotografiju, kad sam naisla na forum i videla da su sve fotografije obradjene u photoshopu, da budem iskrena...srozalo mi se mishljenje i fotografijama i o fotografima.
Iako fotografije izgledaju vizuelno lepse kad se obrade, istaknu im se boje, i slicno, ja sam i protiv toga. Pretpostavljam da ovde ne kace slike profesionalni fotografi, tako da bi ova pravila bila najvise fer prema svim ucesnicima.
Ps. nadam se da nikog nisam uvredila, jer mi to zaista nije bila namera

Sanovnik je već objasnio, ali da dodam: digitalna fotografija MORA da prođe obradu, makar samo auto-contrast.Obrada je podjednako važna kao i umeće fotografisanja. A đubre od fotografije ne može obradom da se pretovri u dobru fotografiju, nema načina.
Recimo, ova fotografija u originalu izgleda ovako:

dsc1644k.jpg


a samo uz opciju Auto Contrast izgleda ovako, to jest mnogo bolje:

62315900.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne nuzno. Naravno. Digitalne fotografije su zapravo negativi, samo dobro vidljivi. Morali bi da prodju kroz mracnu komoru.A ta mracna komora je Fotosop, ili neki drugi slicni programDetalji vrlo cesto dolaze do izrazaja tek kad prodju kroz dodatnu obradu. Kad su uhvatio ugao i trenutak, caroliju dgoadjaja i lpotu prizora, obradom mozes samo da ispravis ostale nedostatke. E sad ima i onih koji obradom upropaste pristojnu fotogrfiju. No to je jedna sasvim druga tema. U ostalom, da li je ovo takmicenje fotografija , li snap shotova?

I ja se slazem sa Petrom. Svako od nas moze da sedne za komp i obradi djubre od fotografije. Ali ne moze svako da uhvati momenat, ugao, trenutak. Iako sam potpuni laik za fotografiju, kad sam naisla na forum i videla da su sve fotografije obradjene u photoshopu, da budem iskrena...srozalo mi se mishljenje i fotografijama i o fotografima.
Iako fotografije izgledaju vizuelno lepse kad se obrade, istaknu im se boje, i slicno, ja sam i protiv toga. Pretpostavljam da ovde ne kace slike profesionalni fotografi, tako da bi ova pravila bila najvise fer prema svim ucesnicima.
Ps. nadam se da nikog nisam uvredila, jer mi to zaista nije bila namera

Све ок, само би требао да избациш правило број 4. Фотка је лепа кад ухватиш неки моменат, мислим да ће се то изгубити додатним обрађивањем.

Стварно би требало ону тему о примедбама и коментарима окачити као лепљиву, па да се тамо постављају и идејно-композиционо добре, али технички лоше фотке, које би се дале поправити у ФШ или већ неком сличном програму. Једино још, за нас који то немамо и не знамо, отворити посебну тему: курс за поправак фотографија. Можда се после тога наканимо и да га инсталирамо. :)

П. С.
Уза све, ја остајем при томе да технички врло лошу фотографију не поправи ни Бог Отац. А, остаје и оно: како да радим у ФШ или ЛР са овако спорим рачунаром?
 
I da znas da cu da je stavim u lepljive..pa cemo tamo da prebacimo diskusiju
a ovde..ovde je Vanredna tema SNEG....
slikajte i saljite slike..provucene kroz fotošop ili ne
svako ce glasati za sliku koja mu se svidi
bar snega ima ..potrebno ja samo malo kreativnosti i dobre volje
 
П. С.
Уза све, ја остајем при томе да технички врло лошу фотографију не поправи ни Бог Отац. А, остаје и оно: како да радим у ФШ или ЛР са овако спорим рачунаром?[/QUOTE]

Covece pa koliko spor racunar imas? Meni 3D studio max radi na prosecnoj konfiguraciji koja je bila aktuelna pre par godina, a ne photoshop?
Ps. izvini Nina prebacujem dalje komentare na drugu temu.
 
Poslednja izmena:
Približava se rok za slanje a ovde i dalje nema snega,tj.ima,ali malo,i nije ni lep.

Pitanje je, kolika je to količina snega na fotografiji da bi još mogli da je nazovemo odgovarajućom za ovu temu,ili je dozvoljeno da samo odražava moje trenutno doživljavanje ove teme? :ljutko:
 
Zato i pitam,ideja i mašte imam :zstidljivko:,samo ne znam da li postoje neka pravila koja bi mi postavila granice..

Trenutno imamo oko 50 gr/m[SUP]2[/SUP],neravnomerno raspoređenog,ali možda mogu i bez snega....z:lol:


parka malcice ironise ..ali ajde :)

ovo je zamisljeno kao igra koja ce probuditi kreativnost korisnika uz zabavu .... moze i kockica leda u casi :) nisi ti kriva sto nema snega ...
 
  • Podržavam
Reactions: Em.
Približava se rok za slanje a ovde i dalje nema snega,tj.ima,ali malo,i nije ni lep.

Pitanje je, kolika je to količina snega na fotografiji da bi još mogli da je nazovemo odgovarajućom za ovu temu,ili je dozvoljeno da samo odražava moje trenutno doživljavanje ove teme? :ljutko:


Moze da bude i grudva snega u tvojoj ruci...ako to odrazava tvoje raspolozenje

Slikaj i posalji slike..rok je 20.2..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top