VAN GOGH

Sto se tice Van Gogh i EKV mislim da je potpuno suvisno pricati ko je bolji.

Van Gogh-ov poslednji album je cisto sranje, znaci posrali su se u njega. Bolje da ga nisu objavili. Znaci ona pjesma 'Nek te telo nosi' uzas, veze nema sa rockom. Tekst je nula. Komercijala cista, sta drugo?

Istina da imaju lijepih pjesama, Delfin, Polje snova, Tragovi proslosti itd, ali nikad nece moci biti ni blizu EKV.
Tol'ko od mene, poz.

EDIT:
Cista poezija!
Poslusajte ovo, pa uporedite sa Van Goghom.
 
Poslednja izmena:
@Svim pljuvačima
Pratio sam malo šta se piše na temi pa reših da napišem koju reč.

Hteli vi to da priznate ili ne, da je više bendova kao Van Gogh, u svakom smislu, u Srbiji danas rock muzika ne bi bila na ovako niskom nivou. To je taj mejnstrim koji je potreban široj publici da bi lakše prihvatila rock muziku i počela da je sluša masovnije. Možemo mi da podržavamo bendove koji su manje komercijalni i muzički agresivniji, ali ti bendovi nikada neće privući novu mladu publiku, već tu novu publiku treba postepeno uvoditi u rock muziku kroz bendove tipa Van Gogh. Mnogi klinci kada krenu da slušaju muziku lutaju, neopredeljeni su, a trebaju im bendovi i izvođači uz pomoć kojih će prelomiti na koju će stranu. Pošto se kod nas rock muzika pogrešno shvata da moraš da budeš ekstrem i da izmišljaš toplu vodu, otuda je sve više mladih na onoj drugoj ružičastoj strani. I posle se svi pitaju zašto, kako? E pa zato i tako kako sam upravo napisao.

Imamo baš jedan svež primer ovde na forumu, onu nesrećnu kompilaciju posvećenu Lepoj Breni. Umesto da se ti mladi ljudi koji imaju bendove bave svojim stvarima, budu kreativni, oni pridaju značaju baš Lepoj Breni. Nisu imali kome pa baš njoj??? :roll: I šta sad kad neki mlad čovek kojim slučajem stigne do te kompilacije ili neke slične? Shvatiće da je sve to jedna velika prevara i da nije to za njega. Niko nije kriv rock muzičarima i muzici što su narodnjaci popularniji. Sami sebi, a i nama rock poklonicima, kopaju raku.

Pogledajte primer jednog rock muzičara kroz Čipija, nekadašnjeg pevača grupe Osvajači. Da li nam trebaju takvi rockeri koji posle snimljenih 20 rock pesama odluče da snime bljuvotnu tipa "Vino crveno"? :eek: Meni se takvi gade! :udriglavu: :thumbdown:

Zbog svega navedenog Đule je legenda, ma šta ko mislio. Ostao je dosledan i Van Gogh je među retkim grupama i izvođačima je koji drži tu neku sredinu koja će nove generacije upućivati na rock muziku postepeno. Ja lično nisam pustio Van Gogh nekoliko meseci, ali to ne znači da ne cenim njihov rad, mada dosta slušam mnoge druge stvari mnogo manje komercijalne.

Kada bacimo pogled unazad na 80-te videćemo gomilu bendova koji su u to vreme bili mejnstrim i koji su držali rock muziku na visokom nivou što se tiče slušanosti. Tu leži DEO odgonetke zašto je tada rock bio više slušaniji. Tada niko nije počinjao od Partibrejkersa (koji su za mene kraljevi rocka kod nas!), koji su za to vreme bili za većinu malo slušljivi, već su uz pomoć tadašnjih mejnstrim bendova polako došli i do Partibrejkersa i počeli da ih prihvataju. Tih 80-ih godina je bilo toliko mejnstrim bendova da ih se teško sve nabrojati: Riblja Čorba, Bijelo Dugme, Film, Azra, Oktobar 1864, Električni Orgazam (u vreme "Kako bubanj kaže" i "Distrozije"), kasniji Idoli, Bajaga i Instruktori, Parni Valjak, Galija, delom Leb i Sol,.. itd. itd. itd. Za EKV u to vreme se ne može reći da je bio mejnstrim. Da neće možda sada da mladi krenu da slušaju rock odmah od 357, Obojenog Programa, Bjesova, E-Play-a, Jarbola, Goribor, itd. uz dužno poštovanje svim tim bendovima. Ko je jedino ostao u današnje vreme da drži rock slušljivim za neke šire mase i da prikloni neke potencijalne ljubitelje rock zvuka na ovu našu stranu: Van Gogh, Neverne Bebe,.. :think: ajde neka budu i Kristali i Eva Braun kojih više nema nego što ih ima. Bajaga i Dejan Cukić više to nisu, matori su i nekako je prošlo njihovo vreme... Ko još?

A pogledajmo "njihovu" stranu, ko voli Cecu, voli i Seku, ko voli Seku, voli i Mileta, ko voli Mileta voli i Sinana, ko voli Sinana voli i Miru, ko voli bla bla bla Zbog svega toga treba podržavati Van Gogh! Ko ne razume poentu priče neka se ne čudi što se iz sobe komšijinog klinca začuje bolna i tužna ispovest: "Cele noći ja na splavu s njom sam bio, jedva kuću da sam jutros pogodio..." :sad2: :roll:

Prijatno. :bye:

Jes' da je prošlo nekoliko godina, ali samo da konstatujem da je čovek u suštini u pravu. :)

Današnji Van Gogh nema mnogo veze sa onim starim kojeg su doživele generacije prve polovine 80-tih i druge polovine 70-tih. Ja sam u tu priču ušao 1996. No Comment je bio "repriziran" u bašti SKC-a. Imao sam i drugara koji je znao gotovo sve pesme Van Gogha, inače virtuozo na violini. A "Mama" se još uvek znala čuti na televiziji. Danas je to polako otišlo u komercijalnije vode. I uglavnom je slušljivo, ali to više nije to. No nema veze, još uvek je to nekakva alternativa gospođi Cuci i šabanima. Dok ne krenu da sarađuju sa zvezdama narodne muzike kao neki, to je još uvek ok.

A EKV je neka druga priča i ne bi trebalo da se upliće u priču o Van Goghu. Ili obrnuto.
 
A EKV je neka druga priča i ne bi trebalo da se upliće u priču o Van Goghu. Ili obrnuto.

ajpasada iti... jabre cuo da se dzuki druzio sa mikijem,i kada je ovaj otiso na onaj svet on mu je uzeo neku sveskicu (kao mikijeva keva je rekla da svaki drugar moz ponesta da uzme) i bas iz te sveskice su se rodile mama i jos neke "stare" jebbacke vangogove stvari.

ova informacija je kao neki andergraund pa i nije poznato.
ocureci da su najbolje vangogove pesme zapravo mikijeve pesme...
i kako se sveskica trosila tako i dzuki ostajao bez ideja...
etovam ga...
 
da su propali nebi starije zene i stariji muskarci dolazili na njihove koncerte a jos manje dovodili i njihovu decu od 3 do 5 god realno, gledam na zadnji koncert 2 coveka igrali ko blesavi i prijatno me iznenadili ja koja u jednom trenutku nisam vise mogla a oni se rasturili... da su se promenili jesuiskreno meni je najdraza daleki svet pesma
, npr ja za block nisam cula do tada imaju i oni dobre pesme...ali ... a znam da i vi koji to pricate i dalje ih slusate pa makar stare pesme da nije tako zaboravii bi ste njihove pesme, jer to znam po sebi posto ja volim sve zanrove samo da je dobra muzika, mada van gogh,ekv,itd su mi najomiljene... a pop rok vam je isto rok samo blazi tu spadaju piloti,prljavo kazaliste,divlje jagode itr a koliko znam i danas se slusaju npr sava tiho tece,bolje biti pijan nego star,motori,zaboravljeni itd zar ne... imamo uopste srecu sto imamo to, mada nadam se jos dugo inace srbija ce propadne skroz bice seka,milena,karleusa i ostali takvi..
 
Poslednja izmena:
Ван Гог је српска рок група која је настала 1986. и највећу популарност доживела у другој половини 1990их.


Групу су основали гитариста Звонимир Ђукић - Ђуле, певач Горан Милисављевић, клавијатуриста Ђорђе Петровић, басиста Предраг Поповић и бубњар Србољуб Радивојевић у јануару 1986. У фебруару 1986. године су објавили промотивни сингл са песмом „Трагови прошлости“. Крајем исте године изашао је први албум бенда, „Van Gogh“. Убрзо након тога, група је привремено престала са радом.


Историја-
Звонимир Ђукић је обновио групу 1990. године, те је исте године издат сингл „Губиш ме“. Током 1991. појавио се албум „Свет је мој“, на коме, је поред улоге гитаристе, Ђукић преузео и улогу певача. Поред њега, од оригиналне поставе је остао само Србољуб Радивојевић, а на албуму су свирали и клавијатуриста Влада Барјактаревић, басиста Александар Бараћ, бубњар Владан Цветковић и велики број гостију.

На следећа два студијска албума, „Страст“ (1993) и „Ходи“ (1996), група је сведена на трио Ђукић/Бараћ/Радивојевић. Међутим, након тога, Бараћ је напустио групу. Концертни компакт-диск „No comment“ снимљен је на њиховим наступима 23. и 24. јануара 1997. године у београдском СКЦ-у. Половином 1998. године објавили су мини компакт-диск са две акустичне верзије песме „Поље снова“. 1999. године изашао је албум „Опасан плес“. Нови басиста групе постао је Душан Боговић, али и њега је убрзо заменио Драган Ивановић. Концертни диск „Happy New Ear“ снимљен је на наступу у новобеоградској Хали спортова 24. децембра 1999. године. Крајем 2002. године изашао је албум „DrUnder“.

Након паузе од скоро четири године, седми студијски албум групе Ван Гог, назван „Коло“, појавио се у продаји 24. маја 2006, поново са новим басистом, Дејаном Илићем. Текст за „Коло — лудо луда“ урађен је по мотивима песме Вука Караџића.

2007. године су освојили награду МТВ „Адрија“ за најбољег регионалног извођача. У пролеће 2009. године излази албум под називом „Лавиринт“ који је у периоду од једног месеца продат у више од 100.000 примерака.


Дискографија-


Албуми-
-Van Gogh (ПГП РТБ, 1986)
-Свет је мој (ПГП РТБ, 1991)
-Страст (ПГП РТС, 1993)
-Трагови прошлости (компилација; ПГП РТС, 1995)
-Ходи (ПГП РТС, 1996)
-No Comment (концертни; Метрополис, 1997)
-Опасан плес (Метрополис, 1999)
-Happy New Ear (концертни; Метрополис, 2001)
-DrUnder (Hi Fi Centar, 2002)
-Коло (ПГП РТС, 2006.)
-Срећно ново (Уживо) (2007)
-Лавиринт (2009)
-Неумерен у свему (2013)

Синглови
-Трагови прошлости/Само сан (ПГП РТБ, 1986)
-Твој смех/Како зове се (ПГП РТБ, 1987)
-Губиш ме/Твојим именом (ПГП РТБ, 1990)
-Земља чуда/Беснило (Mega MA mix; ПГП РТС, 1994)
-Qu'hier que demain (Метрополис 1998)
-Нешто вуче ме доле (2013)



 
Nije glavni cilj teme kačenje pesama, snimaka, slika. Glavni zadatak je, između ostalog, prenošenje zainteresovanim ljudima informacija o koncertima Van Goga, dešavanjima u Bendu itd...
:)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nadam se da ne zameraš na spajanju tema. Odlično si počeo. Nadam se da ćeš nastaviti na ovoj staroj temi.

Definitivno omiljena stvar!

Naravno dane zameram. :) Odličnu si stvar napravila spajajući ovde dve teme. :)


Sa Nastupa na Lake Fest-a u Nikšiću. :)

103484391015231486130405-1.jpg


Sledeća stanica-Ferragosto Jam, Orahovica (01.Avgust). :)
 
Da li zna

Kao da sedim na krovu nekog umornog grada
Dok tiho pricamo mesec i ja
Nocas ovladaj besom kaze ovladaj sobom
Nocas senke igraju svoju igru i okrecu tiho svaki nemir u pobedu
A znam gde boli, boli kada si ti nista nekom ko je tebi sve

Da li zna? Da nema vremena da nema razloga
I ja sam nekad bio veliko sunce, pa me je strah ugasio
Da li zna? Da nemam nikoga a vreme ne ceka
Ako ne pobedim, ako ne pobedim bez i jednog metka ubice me

Kao da sedim pod kapom neke umorne price
Dok tiho mislimo mesec i ja
Ona znala je da ode, on morala je
Kaze prejaka zedj je slomila sve

Zelim te sada ako nije mrznja
Mrzim te sada ako nije ljubav
Uvek ce senke igrati igru
Uvek ce senke igrati za nas

Da li zna? Da nema vremena da nema razloga
I ja sam nekad bio veliko sunce, pa me je strah ugasio
Da li zna? Da nemam nikoga a vreme ne ceka
Ako ne pobedim, ako ne pobedim bez i jednog metka ubice me

Da li zna? Da nemam vremena da nemam razloga
I ja sam nekad bio veliko sunce, pa me je strah ugasio
Da li zna? Da nemam nikoga a vreme ne ceka
Ako ne pobedim, ako ne pobedim bez i jednog metka ubice me
 
Brod od papira

Kazu, pustas brodove rekom, papirne
Na svakom pise: "Cekam, a nema te!"
Bez tebe ne smem, ja ne umem: pisati, smejati se, hodati

Kazu da pustas zmajeve nebom najvise
Na svakom pise: "Zasto nema te?"
Ja tebe ne smem, a ti ne umes: imati, lagati, sanjati

Kada odes onda ucini to da tako ne izgleda
Kada odes od mene, ucini samo to, samo to, samo to..

Kazu, pustas brodove rekom, papirne
Na svakom pise: "Cekam, a nema te!"
Bez tebe ne smem, ja ne umem: pisati, smejati se, hodati

Kada odes onda ucini to da tako ne izgleda
Kada odes od mene, ucini samo to, samo to, samo to..
Da tako ne izgleda
 
Neko te ima

Hteo bih negde da te vidim
Kao slucajno
U kom dzepu ovaj grad
Te nocas sakrio

Sada ne mogu da zaspim
Nesto se dogodilo
Poludeo sam sasvim
Od kad mislim na tebe
Sve se izmenilo

Kad sam s tobom kao da hodam po vrelom asfaltu
I taman kad se noge naviknu ti vise nisi tu
Sada ne mogu da zaspim, nesto se dogodilo
Poludeo sam sasvim, od kad mislim na tebe
Sve se izmenilo

Neko te ima nocas, neko te voli
Neko te ima, to nisam ja

Kad sam s tobom, kao da padam, a nikad ne-padnem
Gde te sakrio ovaj grad, ne mogu da te pronadjem
I ne mogu da zaspim, nesto se dogodilo
Poludeo sam sasvim, od kad mislim na tebe
Sve se izmenilo

Neko te ima nocas, neko te voli
Neko te ima, to nisam ja
 
Opasan ples

Ovaj tango za mene, tebe, nju i njega
Je tako opasan ples, po nasu divlju glad
Tako tesko se u nama, lomi daljina koja kida
A umreti je lako, svaki put nebo zna, cuje glas,
Ti si sam, i plasi te do smrti

Znam zelis da sam tu da hodamo po tlu toplom od suza
Noc kad mene ne bude pomisli da san pada ti na lice
Gde saputace mrak, zastace ti dah, cekaces sama
 
Tanka nit

Rekla je "stani"
Nisam znao kako
Teklo je vreme
Ja sam mislio tek tako
Ona rekla je "mi"
Nisam mislio na nas
Rodjen da hodam da ne cujem glas

Ponovo ta pomalo sumnjiva Sloboda nije cekala
Kao kamen kada padne
u duboku vodu
I ja bih tako pao ali nemam gde

Njene tihe su niti mi zarobile telo
Tanke niti ljubavi
Tesko je bolu da zakuca na vrata
A meni jos teze da otvorim da

Javi mi da me jos uvek voli
Javi mi da li se dobro ljubi
Javi mi odgovor dugo cekam
Moram biti jak da podnesem i to

Javi mi kako da idem dalje
Javi mi sati su takop gluvi
Javi mi odgovor dugo cekam
Moram biti jak da podnesem i to

Kada otplove snovi ljubav zaboli
Srce se zbuni i pocne da moli
Put srece kad daleko se predje
Do kraja se nikad ne obrise sam

Gloria...
 
Za godine tvoje

Kazi mi
Da li kad mislis na nas
Tisina vlada poljima
Koja cuvaju sve nase tajne

Secanja
Imaju pravo na nas
I svakog jutra bude me
Placem u sebi, lagano umirem

Zasto bih plakao
Ali ponekad, uvek sama od sebe
U more padne od milion jos jedna
Topla suza za tebe
Zasto bih plakao
Vidis ponekad snovi dobiju krila
Evo dajem sve svoje
za godine tvoje
I sto si nekad mi bila

Nadam se
Dok dani puze kraj nas
Da mozda negde i ugledam
Te stope tvoje cekam citav vek

Zaveden mirisom sna
Koji krade mi dusu
A znam da nemam pravo
Ne nemam pravo na nas

Mozda bih plakao...
 

Back
Top