Vampire-Masquerad-bloolines>KAKVA IRONIJA-Help!

Ekiman

Primećen član
Poruka
536
VAMPIRE MASKAREDE-BLOODLINES-
zaista dobra igrica i ako sam u pocetku bio skeptican povodom svih hvalospeva!medjuti pocelo je crno:
kao prvo igra je zaista zahtevna imao sam 1.8G/512ram/9700-128-gf i kocilo mi ko ludo i ako imam 2 puta vecu kofigu od trazene!

2.sad sam nabuzo komp 2.8Gz/1gb rama/9700-128 i igra mi ide prilicno ok,ono ne koci!

Zatim sam zaista uzivao u ovoj mracnoj igri koja me je cak i navela da se malo pozabavim vampirskom hronologijom(svi ti klanovi,prica,a pre svega komentari vampirskih likova :lol: nosferatu sam mogao odgovoriti>see you walking hemoroid!genijalno :D

Medjuti glavni problem je bagovitost ove igre!!!

Istalirao sam 1.2 patch verziju i tamo pise(kakve li ironije)da je bag kada izlazim iz manastira i spasavam naucnika cim udjem u camac igra me izbaci u desktop,a pise da je taj bag resen! :x

DA LI MI NEKO MOZE POMOC I RECI KOLIKO DO KRAJA IGRE, DA LI JE VREDELO IGRATI(ima vise zavrsetaka mislim 6)SAMO MI NEMOJTE RECI KRAJ IGRE JEL BI MI TO SLOMILO SRCE :(
POZDRAV I HVALA!
 
Fanatic_Kv:
I meni se to isto desilo!!!! isti bag i sve ostalo...kako uletim u camac izletim na desktop....a igrica mi radi na ocajnickoj konfiguraciji.... isprva sam mislio da je u pitanju problem sa slabom konfiguracijom ali sad si mi pomogao....proveri da li ima neki noviji patch za Vampires.... sta drugo da ti kazem.... :(


Ma isao sam vec 100 puta isti pach a pise da ispravja taj bag :roll: !Hmm stvarno steta ali jos pre sam cuo od moga druga da je presao igru u roku 72h om mi je i preporucio...mozda on nije ni istalirao patch...
a cuo sam da je troika bankrotirala pa pitanje je ko ce izbaciti novi patch...so sad because it's soo cool game...
 
Ne treba ti nikakav patch. Samo pridjes camcu i kucas...

This fix involves using some console commands. Be careful to enter the console commands exactly as they appear, capitalization is important.

To enable the console for the game:
1) Right-click on the shortcut you use the launch the game
2) Select properties
3) Make sure you are on the shortcut tab
4) At the end of the target line add -console, add this outside of the quotes
5) The finished line should look like this if you have the game installed to the default directory
"C:\Program Files\Activision\Vampire - Bloodlines\vampire.exe" -console
6) Hit ok, make sure you launch the game using this shortcut

Once you have enabled the console load the saved game from this level and do the following
1) Get to the boat and approach it, do not get into the boat, but get as close as you can
2) Open the console using the tilde "~" key
3) Type the following commands in:

If you saved Johansen:
SaveJohansen()

Then to level transition if you're anybody but a Nosferatu:
changelevel2 la_hub_1 taxi_landmark

And if you're a Nosferatu, instead use:
changelevel2 la_hub_1 sewer_map_landmark

4) If you get to the next level and you do not have any items in your inventory reload your previous save (make sure you have a discreet save and are not just using the autosave) and try it again, but stand closer to the boat.



Sto se tice zahtevnosti. Morate imati najnoviji Directx full i najnovije nvidia drajvere. I kod mene je seckalo dok to nisam uradio. Takodje morate imati bar 5 GB slobodnog prostora za cash, temp i ostalo. Ja sam ostavio oko 10.

Dakle na Athlon 1700+, 512 MB i FX 5200 ne secka kad se ispune ovi gore navedeni uslovi.
 
Tzar:
Ne treba ti nikakav patch. Samo pridjes camcu i kucas...

This fix involves using some console commands. Be careful to enter the console commands exactly as they appear, capitalization is important.

To enable the console for the game:
1) Right-click on the shortcut you use the launch the game
2) Select properties
3) Make sure you are on the shortcut tab
4) At the end of the target line add -console, add this outside of the quotes
5) The finished line should look like this if you

have the game installed to the default directory
"C:\Program Files\Activision\Vampire - Bloodlines\vampire.exe" -console
6) Hit ok, make sure you launch the game using this shortcut

Once you have enabled the console load the saved game from this level and do the following
1) Get to the boat and approach it, do not get into the boat, but get as close as you can
2) Open the console using the tilde "~" key
3) Type the following commands in:

If you saved Johansen:
SaveJohansen()

Then to level transition if you're anybody but a Nosferatu:
changelevel2 la_hub_1 taxi_landmark

And if you're a Nosferatu, instead use:
changelevel2 la_hub_1 sewer_map_landmark

4) If you get to the next level and you do not have any items in your inventory reload your previous save (make sure you have a discreet save and are not just using the autosave) and try it again, but stand closer to the boat.



Sto se tice zahtevnosti. Morate imati najnoviji Directx full i najnovije nvidia drajvere. I kod mene je seckalo dok to nisam uradio. Takodje morate imati bar 5 GB slobodnog prostora za cash, temp i ostalo. Ja sam ostavio oko 10.

Dakle na Athlon 1700+, 512 MB i FX 5200 ne secka kad se ispune ovi gore navedeni uslovi.

e ovde mi dolazi do problema kad ukucam rec-console i pritisnem ok windows mi izbaci poruku problem with shourcat i nece dalje pise >make sure the path and file name are correct !!jel problem u tome sto sam instaliro na d:hard disku koji mi nije glavni hard disk na c: nemam mesta? sta sad pomagaj!!!
a sto s tice oko konf ja sam imaosve drajvere i direct x 9c i opet mi kocilo ko ludo kad sam izlazio na ulice!
 
Pa dobro barem radi..... Uzivaj...Ja cu da kupim jos jedno 512Mb rama pa cu tek onda da se prepustim carima igrice.... ako te interesuje jos neki RPG probaj Gothic ili Gothic2 (probaj oba zbog zaokruzene price ali bolji je 2.deo).... nije kao vampiri... one sheme sa macevima,magijom, staromodnim lukom i strelom, kaznjenickom kolonijom, o tome kako si ti "izabrani".... meni se vise svidja nego Vampire - The Masquerade Bloodlines....ako volis RPG-ove probaj....NECES ZAZALITI!
 
stvarno?moram priznat da nisam igrao ovu igru mada sam cuo mnogo o njoj!sada izlazi 3 deo gothica kazu da ce grafika biti super!nadam se da cu na mojoj kanti moci igrat :roll: !
samo reci kakva je igra jel grafika u got2 zastarela, jel je losija nego u morowindu?ono,da je sad kupim a ono neke kocke! :shock:
takodje jel se puno razlikuju 1 i 2 da li ne vredi da pocinjem 2 bez 1?
evo spisak nekih mojih omiljenih rpg-va:
1.diablo1,2
2.S.W.-kotr1,2
3.Neverwinter N.+Exp.
4.Dungen Siege+Exp
5.Temple of Elemental Evil(ali igra je prepuna bagova)
6.Sacred(ali me smorila na 30% posto mape,ono ko da nema smisla dalje igrat..)
mada sam cuo za jos neke rpg ali ih nisam imao prilike igrat :(
 
Pa pazi ovako...Gothic 1 i 2 imaju stvarno zaokruzenu pricu i propustices mnogo ako ne odigras 1. deo... mnogi NPC-ovi se javljaju i u prvom delu i u drugom i prica je slozena itd.... za grafiku ne mogu nista da ti kazem zato sto nisam igrao Morrowind ali igrica nije mnogo zahtevna..... Sto se tice 3. dela moja ocekivanja su abnormalno velika a kako i da ne budu pored onih FENOMENALNIH screenshotova na koje sam nabaso na netu.... Probaj neces zazaliti..... :twisted:

Diablo 2 sam skoro igrao ali mi se igrica nije ni malo svidela jer sam vise za RPG-ove kao sto su Vampiri i Gothic nego za neki hack&slash RPG!~
 
Ekiman:
eh ja sam konacno presao igru starno igra je remek delo i ako ima bagove!must have za svakoga!
da li neko zna da li ce biti nesto slicno uskoro????
ili neku slicnu igru?
kakav je taj undieing(ako sam dobro napisao)?
jel to rpg???

ekiman ako hoces da igras UNDYING moras da imas (pre svega) jake zivce i jos jace srce!!!! Igrica ne spada medju RPG-ove ali zato mozes da kazes da je HORROR PUCACINA 1. REDA!!!!!! Ako mene pitas i JEDNA od NAJBOLJIH igara ovog zanra!
 
Ima li u Vampirima nekog kombata, recimo fajta, klanja, pucanja i slicno. Nisam igrao jos ni jedan RPG, ali kako vidim postoje mnogi primamljivi naslovi pa bih hteo da se navucem na taj zanr. Ako je slicno sa nekom akcijom (tipa Princa) sto se kombata tice ili mozda sa stealth igrama (Splinter, Thief) onda cu da probam. Ali ako je slicno strategijama, onda cu da batalim. Kapiram samo to da u RPG igrama vodis lika koji mora da razvije svije sposobnosti (i CJ uci da puca, vozi, bilduje, deblja se, ali San Andreas nije RPG).I jos nesto: ima li u Star Wars KOTOR onog silnog macevanja i akcije kao u Jedi Knight? Vidim da su neki ljudi igrali, pa da priupitam.
 
RulZ:
Ima li u Vampirima nekog kombata, recimo fajta, klanja, pucanja i slicno. Nisam igrao jos ni jedan RPG, ali kako vidim postoje mnogi primamljivi naslovi pa bih hteo da se navucem na taj zanr. Ako je slicno sa nekom akcijom (tipa Princa) sto se kombata tice ili mozda sa stealth igrama (Splinter, Thief) onda cu da probam. Ali ako je slicno strategijama, onda cu da batalim. Kapiram samo to da u RPG igrama vodis lika koji mora da razvije svije sposobnosti (i CJ uci da puca, vozi, bilduje, deblja se, ali San Andreas nije RPG).I jos nesto: ima li u Star Wars KOTOR onog silnog macevanja i akcije kao u Jedi Knight? Vidim da su neki ljudi igrali, pa da priupitam.
Ti onda obavezno probaj BloodRayne2
 
RulZ:
Ima li u Vampirima nekog kombata, recimo fajta, klanja, pucanja i slicno. Nisam igrao jos ni jedan RPG, ali kako vidim postoje mnogi primamljivi naslovi pa bih hteo da se navucem na taj zanr. Ako je slicno sa nekom akcijom (tipa Princa) sto se kombata tice ili mozda sa stealth igrama (Splinter, Thief) onda cu da probam. Ali ako je slicno strategijama, onda cu da batalim. Kapiram samo to da u RPG igrama vodis lika koji mora da razvije svije sposobnosti (i CJ uci da puca, vozi, bilduje, deblja se, ali San Andreas nije RPG).I jos nesto: ima li u Star Wars KOTOR onog silnog macevanja i akcije kao u Jedi Knight? Vidim da su neki ljudi igrali, pa da priupitam.
Ti onda obavezno probaj BloodRayne2
 
Ja sam taj:
RulZ:
Ima li u Vampirima nekog kombata, recimo fajta, klanja, pucanja i slicno. Nisam igrao jos ni jedan RPG, ali kako vidim postoje mnogi primamljivi naslovi pa bih hteo da se navucem na taj zanr. Ako je slicno sa nekom akcijom (tipa Princa) sto se kombata tice ili mozda sa stealth igrama (Splinter, Thief) onda cu da probam. Ali ako je slicno strategijama, onda cu da batalim. Kapiram samo to da u RPG igrama vodis lika koji mora da razvije svije sposobnosti (i CJ uci da puca, vozi, bilduje, deblja se, ali San Andreas nije RPG).I jos nesto: ima li u Star Wars KOTOR onog silnog macevanja i akcije kao u Jedi Knight? Vidim da su neki ljudi igrali, pa da priupitam.
Ti onda obavezno probaj BloodRayne2

Ti si se bas napalio na Bloodrayne2. Preporucujes ga na svakoj temi. Sledece nedelje mi stize bas Bloodrayne, ali 1, pa kad njega predjem igracu i dvojku. Samo sam pitao za RPG igre, sto Bloodrayne svakako nije. Pa i dalje ostaje da mi neko pojasni pojam RPG igre.
 
RulZ:
Ja sam taj:
RulZ:
Ima li u Vampirima nekog kombata, recimo fajta, klanja, pucanja i slicno. Nisam igrao jos ni jedan RPG, ali kako vidim postoje mnogi primamljivi naslovi pa bih hteo da se navucem na taj zanr. Ako je slicno sa nekom akcijom (tipa Princa) sto se kombata tice ili mozda sa stealth igrama (Splinter, Thief) onda cu da probam. Ali ako je slicno strategijama, onda cu da batalim. Kapiram samo to da u RPG igrama vodis lika koji mora da razvije svije sposobnosti (i CJ uci da puca, vozi, bilduje, deblja se, ali San Andreas nije RPG).I jos nesto: ima li u Star Wars KOTOR onog silnog macevanja i akcije kao u Jedi Knight? Vidim da su neki ljudi igrali, pa da priupitam.
Ti onda obavezno probaj BloodRayne2

Ti si se bas napalio na Bloodrayne2. Preporucujes ga na svakoj temi. Sledece nedelje mi stize bas Bloodrayne, ali 1, pa kad njega predjem igracu i dvojku. Samo sam pitao za RPG igre, sto Bloodrayne svakako nije. Pa i dalje ostaje da mi neko pojasni pojam RPG igre.

Dobro,jbg,ne morash se vredjati.
Samo zato sam ti ga preporuchio jer ima dosta akrobatskih skakanja,veshanja,...(ko u Prince of Persia),pa sam mislio da ako ti se to svidja,i ovo tje. :lol:
 
RulZ:
Ima li u Vampirima nekog kombata, recimo fajta, klanja, pucanja i slicno. Nisam igrao jos ni jedan RPG, ali kako vidim postoje mnogi primamljivi naslovi pa bih hteo da se navucem na taj zanr. Ako je slicno sa nekom akcijom (tipa Princa) sto se kombata tice ili mozda sa stealth igrama (Splinter, Thief) onda cu da probam. Ali ako je slicno strategijama, onda cu da batalim. Kapiram samo to da u RPG igrama vodis lika koji mora da razvije svije sposobnosti (i CJ uci da puca, vozi, bilduje, deblja se, ali San Andreas nije RPG).I jos nesto: ima li u Star Wars KOTOR onog silnog macevanja i akcije kao u Jedi Knight? Vidim da su neki ljudi igrali, pa da priupitam.
E dobri moj RulZ,pa sta da ti kazem vampire je zaista jedno od najboljih igara koje sam igrao...
hmm,ne znam odakle i da pocnem...
ti kazes klanja,pucacine,akcije pa sine gde si ti ziveo(u svetu postala-bah) dosad? vampires je igra za tebe-mozes birat da li ces lika razvijat u combatu po zelji -armed(hekleri,skorpioni,duga9,magnum,bacac plamena i neizbezna sacmara...)combat unarmed(samo da se maras rukama,a posto si vampiri imas magiju da dobijes duge noktice,he,he)i moj favorit hladno oruzlje(bezbol palice,sekira(sikira:-),katana(moj favorit)odsecena ruka koju dobijas u jednom questu(da,da dobro si procito)..i td.)!+ sve druge magije zavisi od klana vampira
ali tii mozda nisi taj tip volis tihe ubice tipa spinter cella!pa sto nerece izaberi nosferatua jednog od 13 klanova vampira(mnogo su ruzni ali su silent kileri+idu samo po kanalizacijama tipa ninja kornjaca:-)
dobro nije sad bas tipa princ of persia(nedavno sam presao warior whitin-teska igra)ali prica je 1000 puta bolja!ma ponese te i to je to,svi ti komentari ma uzivanje...
da skratim igra je tipa-max payne,gta,silent hill,suffering,blood rayn(ma sve najboje u jednoj igri)
ps ja nisam fan vampira i tih mitova ali ova igra me bacila u trans...... :D
pss.ako nemas prvobitne performanse na komu nemoj ni pokusavat igrat,i OBAVEZNO instaliraj patch cuo sam da ima ver1.7 i nije slicno strategijama mozda malo warcraftu...(ma shalim se :D )
..i da SW-kotor- je jako cool- iam macevanja sa svetlosnim macevima jako dobra igra slicna vampiresu!kako to jos nisi igro!??!?!?! :? probaj obavezno
 
Ma bre nikad nisam igrao RPG. Ne znam sta je RPG. Video sam poneki screenshot od nekih RPG-ova i, brate, mnogo mi lice na strategije.
Po tvojoj prici cenim da cu da odvalim na Vampire. Ono sto sam naveo "pucanje, klanje, sunjanje" je bilo samo okvir prema kom bih mogao da se orijentisem da bih lakse shvatio pojam RPG.
Imam AMD 2200+, 256 RAM i fx 5200, valjda ce nekako da tera. I da, jos nisam igrao SW:KOTOR, ali ima dana. Knjiga, znas...
 
Ja sam taj:
RulZ:
Ja sam taj:
RulZ:
Ima li u Vampirima nekog kombata, recimo fajta, klanja, pucanja i slicno. Nisam igrao jos ni jedan RPG, ali kako vidim postoje mnogi primamljivi naslovi pa bih hteo da se navucem na taj zanr. Ako je slicno sa nekom akcijom (tipa Princa) sto se kombata tice ili mozda sa stealth igrama (Splinter, Thief) onda cu da probam. Ali ako je slicno strategijama, onda cu da batalim. Kapiram samo to da u RPG igrama vodis lika koji mora da razvije svije sposobnosti (i CJ uci da puca, vozi, bilduje, deblja se, ali San Andreas nije RPG).I jos nesto: ima li u Star Wars KOTOR onog silnog macevanja i akcije kao u Jedi Knight? Vidim da su neki ljudi igrali, pa da priupitam.
Ti onda obavezno probaj BloodRayne2

Ti si se bas napalio na Bloodrayne2. Preporucujes ga na svakoj temi. Sledece nedelje mi stize bas Bloodrayne, ali 1, pa kad njega predjem igracu i dvojku. Samo sam pitao za RPG igre, sto Bloodrayne svakako nije. Pa i dalje ostaje da mi neko pojasni pojam RPG igre.

Dobro,jbg,ne morash se vredjati.
Samo zato sam ti ga preporuchio jer ima dosta akrobatskih skakanja,veshanja,...(ko u Prince of Persia),pa sam mislio da ako ti se to svidja,i ovo tje. :lol:
Ma daj covece, ne vredjam te. Nemam razlog (bar ne jos :) ). Samo sam zaredom procitao nekoliko tvojih poruka u kojima reklamiras Bloodrayne2, ko da si im developer :) .
 

Back
Top