Quantcast

Vakcinacija macke

Poruka
24.562
Postovani,

Nabavio sam mache iz sela, macka i druga dva maceta nisu vakcinisani. Ja bih ovog mog macica vakcinisao, jer ne zelim da ga sterilisem i voleo bih da mi bude kombinovano, malo napolju, a malo unutra. Kapiram da za takav zivotni stil je potrebno da macka bude vakcinisana da se ne zarazi nekom bolescu.
Ne znam koliko mace ima nedelja, moze da jede granule za velike macke, jutros je ulovilo velikog zelenog skakavca. Dao sam mu neki sirup da izbaci parazite juce, dacu mu ostatak u ponedljak, nisma primetio da ima parazita u stolici.
Interesuje me postoji li neka vakcina za sve te macije viruse koja bi se dala npr jednom godisnje i kad bi macan to smeo/mogao da primi. Ideja da ga nosim svakih mesec dana veterinaru mi se ne svidja uopste, i ovako je sav istraumiran, jos mi samo fali da ga dodatno traumiram nosenjem svakih mesec dana. Kapiram da posto druge macke nisu vakcinisane, ako je zaradio nesto vec da mu je dzabe od vakcina. :(

PS nisam imao pojma da su macke ovoliko komplikovane za odgajanje. :eek:

Snake Lively

Buduća legenda
Moderator
Poruka
26.959
Zašto dajete glupave savete? Znate li koliko ljudi izgubi ljubimca od najglupljih bolesti protiv kojih postoje vakcine?

Besnilo je iskorenjeno zbog vakcina

A besnilo je neizlečivo kad se zapati, zapamtite to, trebaće vam

Za postavljača:

odvedi mačku kod veterinara na prvu vakcinaciju. Dobiće vakcinu protiv besnila, koja je zakonski obavezna, jednu za parvo, herpes i calici virus, i jednu za FLV.

Ne vodiš je svaki mesec kod veterinara, samo prvi put posle mesec dana ide na revakcinaciju, i to je to.

Posle na svakih godinu prima protiv besnila, i na svake 2-3 bustuje imunitet protiv virusa i FLV-a.

Sve ovo ako mače ima više od 12 nedelja starosti.

Za parazite ne ide vakcina (iako može da se da injekcija), ide ampulica, koju možeš i sam da kupiš, stavlja im se na kožu potiljka.

Poruka
24.562
Zašto dajete glupave savete? Znate li koliko ljudi izgubi ljubimca od najglupljih bolesti protiv kojih postoje vakcine?

Besnilo je iskorenjeno zbog vakcina

A besnilo je neizlečivo kad se zapati, zapamtite to, trebaće vam

Za postavljača:

odvedi mačku kod veterinara na prvu vakcinaciju. Dobiće vakcinu protiv besnila, koja je zakonski obavezna, jednu za parvo, herpes i calici virus, i jednu za FLV.

Ne vodiš je svaki mesec kod veterinara, samo prvi put posle mesec dana ide na revakcinaciju, i to je to.

Posle na svakih godinu prima protiv besnila, i na svake 2-3 bustuje imunitet protiv virusa i FLV-a.

Sve ovo ako mače ima više od 12 nedelja starosti.

Za parazite ne ide vakcina (iako može da se da injekcija), ide ampulica, koju možeš i sam da kupiš, stavlja im se na kožu potiljka.
Koliko to kosta, ta prva vakcina? Ko ce sadrzati zver za 4 vakcine odjednom? Ima da me zamrzi zivuljce. :(

Snake Lively

Buduća legenda
Moderator
Poruka
26.959
Koliko to kosta, ta prva vakcina? Ko ce sadrzati zver za 4 vakcine odjednom? Ima da me zamrzi zivuljce. :(
Nema tu šta da se izdrži, to traje jako kratko, i daje im se u salce, jako tankom iglom. Mace to ni ne osete, više se istraumiraju jer ih veterinar imobiliše kad ih uhvati za vrat, ali sve to traje max 20 sekundi.

Ako je mače osetljivo, vidi da ga jedno 10 minuta pre odlaska veterinaru staviš u transporter, da ga pripremiš, da ne izletite odmah iz kuće.
Kad se vratite od veterinara, verovatno će da te mrzi, da pobegne od tebe pod krevet ili tako nešto, ali pusti ga nek se ljuti malkice, nemoj ga smarati tad.

Cena, zavisi od veterinarske ambulante, oko 1000-1500 po vakcini. Za besnilo znam da je jeftinija.

agatha

Legenda
Poruka
61.363
Neće te zamrzeti
Naročito ako je dobar veterinar
Bitno je da je potpuno očišćen od parazita da bi vakcina delovala
A čiščenje je efikasno kad se ponovi par puta da se i zaostala jajašca unište
Sredstvo za parazite koristi isključivo prilagođeno uzrastu mačeta

Poruka
24.562
Neće te zamrzeti
Naročito ako je dobar veterinar
Bitno je da je potpuno očišćen od parazita da bi vakcina delovala
A čiščenje je efikasno kad se ponovi par puta da se i zaostala jajašca unište
Sredstvo za parazite koristi isključivo prilagođeno uzrastu mačeta
A to mi je dao veterinar, dao je nesto naradzasto-rozikasto u spricu. Ima malo preko 1ml ili koja je vec mera, rekao mi je da mu uspricam pola u usta, a drugu polovinu za dva dana od tog dana kad mu dam. Valjda zna sta radi. :D

agatha

Legenda
Poruka
61.363
A to mi je dao veterinar, dao je nesto naradzasto-rozikasto u spricu. Ima malo preko 1ml ili koja je vec mera, rekao mi je da mu uspricam pola u usta, a drugu polovinu za dva dana od tog dana kad mu dam. Valjda zna sta radi. :D
To je dobro
Davala sam mojoj Cicojki
Treba da naučiš kako da im daš lek a da ne pljunu
Nek ti neko pomogne da ga držiš i ubrizgaj mu skroz sa strane usta
Blago mu onda drži zatvorena usta dok ne proguta

Peconi123

Iskusan
Poruka
6.446
Nema tu šta da se izdrži, to traje jako kratko, i daje im se u salce, jako tankom iglom. Mace to ni ne osete, više se istraumiraju jer ih veterinar imobiliše kad ih uhvati za vrat, ali sve to traje max 20 sekundi.

Ako je mače osetljivo, vidi da ga jedno 10 minuta pre odlaska veterinaru staviš u transporter, da ga pripremiš, da ne izletite odmah iz kuće.
Kad se vratite od veterinara, verovatno će da te mrzi, da pobegne od tebe pod krevet ili tako nešto, ali pusti ga nek se ljuti malkice, nemoj ga smarati tad.

Cena, zavisi od veterinarske ambulante, oko 1000-1500 po vakcini. Za besnilo znam da je jeftinija.
Jel si veterinar?

Poruka
24.562
Ne puštaj ga napolje previše
Mnogo je mali
Najbolje da ti ideš sa njim dok ne poraste i ne upozna teren
Tako i radim. Nece nigde da ide bez mene, po ceo dan mu glumim dadilju.
Kad sam ja tu, onda hoce da se igra, a cim mene nema tu, on se sakrije negde. Danas smo gledali ptice napolju, pa samo prosetrali do komsijinog cardaka gde je on otkrio da ima nesto unutra, verovatno mish pa je obletao cardak jedno 2 sata pokusavajuci da udje. Posle smo se igrali sa lopticom, pa sa nekom plastikom sto je okacena o kanap, pa smo trcali oko kuce. Ceo dan su bile neke aktivnosti.
Cilj mi je da ga sklonim sto vise sa terase jer sam primetio da obozava da se ukenja u krpe/rukavice ili bilo koju drugu tkaninu. Hocu da ga naucim na dvoriste i gde ima neki krticnjak/pesak/pokosena trava i sl gde moze da obavlja svoje potrebe.
Jako se boji da se odvoji od terase, ne sme sam da istrazuje nista.
Ispod mene komsije nisu tu, iznad i do mene su baste i livade, jedino iza ima neki kao parking od komsije, ali ni tu nema niceg 96% dana tako da je bezbedno da bude napolju. Nema ni kole, nema ni asvalta tako da nema sta da ga zgazi.

Trust no one

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.583
Može neki savet kako naučiti mačke da ne ulaze u kuću. Vole da se ušunjaju unutra.
Nabavi terijera.
Cilj mi je da ga sklonim sto vise sa terase jer sam primetio da obozava da se ukenja u krpe/rukavice ili bilo koju drugu tkaninu.
Ubaci mu u neku posudu cist pesak ili uzmi u prodavnici specijalni granulat za macke,obicno odmah pocnu da vrse nuzdu na predvidjenom mestu,mackama je instinktivno da zakopavaju 'minuli rad'.Zato i trazi krpe ili bilo sta cime moze da bar donekle zakopa.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.