vakcina protiv TETANUSA i alkohol

Deus Ex

Zainteresovan član
Poruka
231
Prekjuče sam oko 15 h primio prvu dozu vakcine protiv tetanusa,lekar mi je rekao da mogu da konzumiram alkohol nakon 24h,sinoć samo oko 20h popio samo 1(JEDNO) pivo i pozlilo mi je,povraćao sam,bilo mi je muka,imao sam vrtoglavicu,mučninu.Danas sam ustao i boli me glava kao da sam 10 popio,iako posledica hvala Bogu poput sinoćnjih više nemam sem toga.Povišenu temperaturu nemam.Sad mene zanima pošto se lekar očigledno zajebao,koje posledice mogu da mi ostanu i kada ću moći ponovo bezbedno da konzumiram alkohol bez nekih kontraindikacija?
 
Prekjuče sam oko 15 h primio prvu dozu vakcine protiv tetanusa,lekar mi je rekao da mogu da konzumiram alkohol nakon 24h,sinoć samo oko 20h popio samo 1(JEDNO) pivo i pozlilo mi je,povraćao sam,bilo mi je muka,imao sam vrtoglavicu,mučninu.Danas sam ustao i boli me glava kao da sam 10 popio,iako posledica hvala Bogu poput sinoćnjih više nemam sem toga.Povišenu temperaturu nemam.Sad mene zanima pošto se lekar očigledno zajebao,koje posledice mogu da mi ostanu i kada ću moći ponovo bezbedno da konzumiram alkohol bez nekih kontraindikacija?
Пријатељ када је примао тетанус био је ''сув'' 7 дана након тога, послије није имао никаквих проблема.

Покушај пар дана да одмориш од флаше.
 
Пријатељ када је примао тетанус био је ''сув'' 7 дана након тога, послије није имао никаквих проблема.

Покушај пар дана да одмориш од флаше.
Hvala ti,a da li znaš možda šta bi bilo kad bi se ovih dana(ko zna,možda sam ga pokupio i sinoć) zarazio kovidom?Da li bih ga automatski teže podneo nego inače?
 
Hvala ti,a da li znaš možda šta bi bilo kad bi se ovih dana(ko zna,možda sam ga pokupio i sinoć) zarazio kovidom?Da li bih ga automatski teže podneo nego inače?
То не бих знао друже, најбоље се што прије обрати љекару и тестирај, немој ништа препустити случају.
 
Prekjuče sam oko 15 h primio prvu dozu vakcine protiv tetanusa,lekar mi je rekao da mogu da konzumiram alkohol nakon 24h,sinoć samo oko 20h popio samo 1(JEDNO) pivo i pozlilo mi je,povraćao sam,bilo mi je muka,imao sam vrtoglavicu,mučninu.Danas sam ustao i boli me glava kao da sam 10 popio,iako posledica hvala Bogu poput sinoćnjih više nemam sem toga.Povišenu temperaturu nemam.Sad mene zanima pošto se lekar očigledno zajebao,koje posledice mogu da mi ostanu i kada ću moći ponovo bezbedno da konzumiram alkohol bez nekih kontraindikacija?
Neće ti biti ništa.Bez panike! Samo na vreme primi drugu i treću dozu tetanusa.
 
Prekjuče sam oko 15 h primio prvu dozu vakcine protiv tetanusa,lekar mi je rekao da mogu da konzumiram alkohol nakon 24h,sinoć samo oko 20h popio samo 1(JEDNO) pivo i pozlilo mi je,povraćao sam,bilo mi je muka,imao sam vrtoglavicu,mučninu.Danas sam ustao i boli me glava kao da sam 10 popio,iako posledica hvala Bogu poput sinoćnjih više nemam sem toga.Povišenu temperaturu nemam.Sad mene zanima pošto se lekar očigledno zajebao,koje posledice mogu da mi ostanu i kada ću moći ponovo bezbedno da konzumiram alkohol bez nekih kontraindikacija?
Ma zaboravi na uticaj alkohola na vakcinu. Ja sam pre dve godine
u Francuskoj ( neki odmor, ujeo me pas) morala da primim tetanus, na
pamet mi nije padalo da menjam svoj vej of lajf koji pod obavezno ima
i alkohol. Slucajno ti je pozlilo, sa vakcinom to nema nikakve veze.
 
Ma zaboravi na uticaj alkohola na vakcinu. Ja sam pre dve godine
u Francuskoj ( neki odmor, ujeo me pas) morala da primim tetanus, na
pamet mi nije padalo da menjam svoj vej of lajf koji pod obavezno ima
i alkohol. Slucajno ti je pozlilo, sa vakcinom to nema nikakve veze.
Tetanus baš nije bez ikakvog uticaja na alkohol. Ali od jedne pive mu ne može biti ni'š (još je i povratio).
'Elem...neke terapije medikamentima se obustavljuju za vreme primanja vakcine. Ali o svemu tome svakako pitaju lekari pre vakcinisanja. Ili bi bar trebali! Raniji su ljudi bili i na posebnom režimu ishrane od par dana, sada su vakcine malo usavršenije.
P. S. Nije ni svaki organizam isti. Važno tebi nije propao odmor!👍
 
Poslednja izmena:
Prekjuče sam oko 15 h primio prvu dozu vakcine protiv tetanusa,lekar mi je rekao da mogu da konzumiram alkohol nakon 24h,sinoć samo oko 20h popio samo 1(JEDNO) pivo i pozlilo mi je,povraćao sam,bilo mi je muka,imao sam vrtoglavicu,mučninu.Danas sam ustao i boli me glava kao da sam 10 popio,iako posledica hvala Bogu poput sinoćnjih više nemam sem toga.Povišenu temperaturu nemam.Sad mene zanima pošto se lekar očigledno zajebao,koje posledice mogu da mi ostanu i kada ću moći ponovo bezbedno da konzumiram alkohol bez nekih kontraindikacija?
Pre će biti da pivo nije valjalo nego da je postojala neka korelacija vakcine i piva.
 
Moze mi neko odgovoriti,cijepljen sam sa 14 god protiv DI-Te,moze mi neko pojasniti sta znaci ovo zaokruzeno ns slici,i kad se opet trebam cijepiti?
 

Prilozi

  • received_845545049950819.jpeg
    received_845545049950819.jpeg
    7,1 KB · Pregleda: 33
Moze mi neko odgovoriti,cijepljen sam sa 14 god protiv DI-Te,moze mi neko pojasniti sta znaci ovo zaokruzeno ns slici,i kad se opet trebam cijepiti?
Doktori su te zaboravili.Treba da primiš revakcinaciju.Mada mislim da nisu ni zaboravili,jer čini mi se da vakcinu i revakcinu treba da primiš u roku od 10 godina.tako da ako ti se ne daj bože nešto desi,mogu ponovo da ti daju drugu vakcinu isto protiv.
 
Slika je nejasna ., ne vidi se ni tačan datum imunizacije . Slikaj celu stranu . Koliko godina imaš ?
Et,imam 18 god uskoro punim 19
Doktori su te zaboravili.Treba da primiš revakcinaciju.Mada mislim da nisu ni zaboravili,jer čini mi se da vakcinu i revakcinu treba da primiš u roku od 10 godina.tako da ako ti se ne daj bože nešto desi,mogu ponovo da ti daju drugu vakcinu isto protiv.
Moze bit,koliko se sjecam kad sam bio zavrsni osnovne u prvom polugodistu sam isao na vakcinu,to je ova sa sl.a pri kraju drugog su u skoli govorili kako trebamo opet,a na kraju nije bilo nista od tog.
 

Prilozi

  • 20221015_222620.jpg
    20221015_222620.jpg
    118,1 KB · Pregleda: 14
Et,imam 18 god uskoro punim 19

Moze bit,koliko se sjecam kad sam bio zavrsni osnovne u prvom polugodistu sam isao na vakcinu,to je ova sa sl.a pri kraju drugog su u skoli govorili kako trebamo opet,a na kraju nije bilo nista od tog.
Znam da treba da se primi i revakcinacija,baš zbog toga,ako se slučajno desi opet nešto da bi mogli dati ponovo,ali sam zaboravio na koje vreme.Ima sigurno na netu da se nadje.
 
Prekjuče sam oko 15 h primio prvu dozu vakcine protiv tetanusa,lekar mi je rekao da mogu da konzumiram alkohol nakon 24h,sinoć samo oko 20h popio samo 1(JEDNO) pivo i pozlilo mi je,povraćao sam,bilo mi je muka,imao sam vrtoglavicu,mučninu.Danas sam ustao i boli me glava kao da sam 10 popio,iako posledica hvala Bogu poput sinoćnjih više nemam sem toga.Povišenu temperaturu nemam.Sad mene zanima pošto se lekar očigledno zajebao,koje posledice mogu da mi ostanu i kada ću moći ponovo bezbedno da konzumiram alkohol bez nekih kontraindikacija?
Lazes.
 

Back
Top