vaginalni grch

Ma ni ja ponekada što~šta ne razumem...
Ali furam dalje...

Evo još nekih podataka vezano za ovu temu :

Vaginizam

Vaginizam je spasticna kontrakcija spoljasnje trecine vagine; u nekim slucajevima je toliko ozbiljna da je citav ulaz u vaginu zatvoren, i zena ne moze imati penetraciju (Leiblum&Rosen, 1989). Vaginizam i dispareunija mogu biti udruzeni. To znaci, da ako je snosaj bolan, jedan od rezultata mogu biti spazme koje zatvaraju ulaz u vaginu.
Vaginizam nije veoma cesta disfunkcija. Na zalost, zato sto je problem redak i zato sto se o njemu nedovoljno diskutuje u medicinskoj literaturi, doktori mogu promasiti dijagnozu. Vaginizam generalno je rezultat kada je zena naucila da bol i strah povezuje sa snosajem (Kaplan, 1974). U nekim slucajevima vaginizam je rezulat prethodnih epizoda bolnog snosaja, koji sam po sebi moze biti izazvan organskim faktorima.

Vaginizam ili bolni grč usmine je stanje koje utječe na ženinu sposobnost da ima seksualne odnose, umeće tampone i bude podvrgnuta ginekološkim pregledima. To je rezultat mišićnog refleksa koji svaku penetraciju čini ekstremno bolnom ili potpuno nemogućom. Ozbiljnost vaginizma se razlikuje od pacijentice do pacijentice.

Znam da je tema pomalo neubičajena...ali kako je problem žena, podjednako je to problem
i muškaraca...kao partnera...

Da li se neko od vas susreo sa ovim fenomenom? Meni malo zvuchi neverovatno tvrdnja da muskarac ne moze od jacine stiska da izvuche kitu napolje. Pa nije pichka presa od dve tone da ne mogu da se oslobodim njenog zagrljaja. Mada cuo sam i procitao razne priche pa sad vise ne znam sta da mislim dok se i sam ne uverim u to chudo.:)
Evo jednog interesantnog clanka. Mnoge neverovatne stvari se desavaju upravo na svadbama.

http://www.index.hr/xmag/clanak/seksskandal-sa-svadbe-u-zagorju-jos-bez-epiloga/268641.aspx
:lol:

Da li se neko od vas susreo sa ovim fenomenom? Meni malo zvuchi neverovatno tvrdnja da muskarac ne moze od jacine stiska da izvuche kitu napolje. Pa nije pichka presa od dve tone da ne mogu da se oslobodim njenog zagrljaja. Mada cuo sam i procitao razne priche pa sad vise ne znam sta da mislim dok se i sam ne uverim u to chudo.:)
Evo jednog interesantnog clanka. Mnoge neverovatne stvari se desavaju upravo na svadbama.

http://www.index.hr/xmag/clanak/seksskandal-sa-svadbe-u-zagorju-jos-bez-epiloga/268641.aspx
:lol:

Ako ti dve tone na kiti nije problem....
znaš ono kad je Ciga vežbao da kupi frižider? :mrgreen:
(uvatili ga u robnoj kući da krade peglu i rekli mu - ako je digne na kiti, može da je nosi):D

da li moze da se poludi od defloracije?jedna moja prija kaze da se neobicno smejala kad ju je deflorirao, kao nikad ranije,ni posle! a posle je postala uzivacica seksi igrica

Back