vadjenje lične karte

Rough Collie

Primećen član
Poruka
915
treba da izvadim novu, biometrijsku, licnu kartu. na sajtu mupa uz uplatu novca za izradu same licne karte traze i krstenicu i drzavljastvo.moje pitanje je da li treba da se prilazu krstenica i drzavljanstvo? listao sam net i dosao do vesti iz ovog doba prosle godine gde selakovic govori o usvajanju novog zakona kojim je predvidjeno da se ne prilazu krstenica ni drzavljanstvo, vec da sluzbe izmedju sebe dostavljaju sta im je potrebno, a sve kako ljudi ne bi bili kuriri izmedju sluzbi. da stvar bude gora cena vadjenja drzavljanstva je neverovatnih 700 dinara, a krstenice "samo" 400. mup mi je blizu ali ako odem pa postavim pitanje da li treba, ima da mi kazu treba, jer naravno bolje ja da odradim da oni ne bi morali. da li je neko skoro vadio licni kartu? da li je neko uspeo da izvadi a bez prilaganja krstenice i drzavljanstva. malo je sto moram da platim 1200 dinara za licnu kartu nego sad jos moram i 1200 za krstenicu i drzavljanstvo.
 
treba da izvadim novu, biometrijsku, licnu kartu. na sajtu mupa uz uplatu novca za izradu same licne karte traze i krstenicu i drzavljastvo.moje pitanje je da li treba da se prilazu krstenica i drzavljanstvo? listao sam net i dosao do vesti iz ovog doba prosle godine gde selakovic govori o usvajanju novog zakona kojim je predvidjeno da se ne prilazu krstenica ni drzavljanstvo, vec da sluzbe izmedju sebe dostavljaju sta im je potrebno, a sve kako ljudi ne bi bili kuriri izmedju sluzbi. da stvar bude gora cena vadjenja drzavljanstva je neverovatnih 700 dinara, a krstenice "samo" 400. mup mi je blizu ali ako odem pa postavim pitanje da li treba, ima da mi kazu treba, jer naravno bolje ja da odradim da oni ne bi morali. da li je neko skoro vadio licni kartu? da li je neko uspeo da izvadi a bez prilaganja krstenice i drzavljanstva. malo je sto moram da platim 1200 dinara za licnu kartu nego sad jos moram i 1200 za krstenicu i drzavljanstvo.

Svi licni dokumenti NE BI TREBALO da se placaju jer to coveku PRIPADA PO RODJENJU.

Srbija je jedna od vrlo retkih drzava u svetu gde se za vadjenje licne karte i pasosa - placa!
 
treba da izvadim novu, biometrijsku, licnu kartu. na sajtu mupa uz uplatu novca za izradu same licne karte traze i krstenicu i drzavljastvo.moje pitanje je da li treba da se prilazu krstenica i drzavljanstvo? listao sam net i dosao do vesti iz ovog doba prosle godine gde selakovic govori o usvajanju novog zakona kojim je predvidjeno da se ne prilazu krstenica ni drzavljanstvo, vec da sluzbe izmedju sebe dostavljaju sta im je potrebno, a sve kako ljudi ne bi bili kuriri izmedju sluzbi. da stvar bude gora cena vadjenja drzavljanstva je neverovatnih 700 dinara, a krstenice "samo" 400. mup mi je blizu ali ako odem pa postavim pitanje da li treba, ima da mi kazu treba, jer naravno bolje ja da odradim da oni ne bi morali. da li je neko skoro vadio licni kartu? da li je neko uspeo da izvadi a bez prilaganja krstenice i drzavljanstva. malo je sto moram da platim 1200 dinara za licnu kartu nego sad jos moram i 1200 za krstenicu i drzavljanstvo.


uopšte ne kapiram potrebu da se na forumu dođe do informacija oko ovakvih stvari :aha: to su bre elementarne potrebe - da imaš dokumenta. ako ti traže dva papira da bi dobio treći - uradi to...nemoj da gubiš vreme.
 
treba da izvadim novu, biometrijsku, licnu kartu. na sajtu mupa uz uplatu novca za izradu same licne karte traze i krstenicu i drzavljastvo.moje pitanje je da li treba da se prilazu krstenica i drzavljanstvo? listao sam net i dosao do vesti iz ovog doba prosle godine gde selakovic govori o usvajanju novog zakona kojim je predvidjeno da se ne prilazu krstenica ni drzavljanstvo, vec da sluzbe izmedju sebe dostavljaju sta im je potrebno, a sve kako ljudi ne bi bili kuriri izmedju sluzbi. da stvar bude gora cena vadjenja drzavljanstva je neverovatnih 700 dinara, a krstenice "samo" 400. mup mi je blizu ali ako odem pa postavim pitanje da li treba, ima da mi kazu treba, jer naravno bolje ja da odradim da oni ne bi morali. da li je neko skoro vadio licni kartu? da li je neko uspeo da izvadi a bez prilaganja krstenice i drzavljanstva. malo je sto moram da platim 1200 dinara za licnu kartu nego sad jos moram i 1200 za krstenicu i drzavljanstvo.

Ja sam preko interneta narucio izvod iz maticne knjige rodjenih i uverenje o drzavljanstvu mrzelo me da se guram po busevima i kostalo me kad je stiglo 1000,500,5 dinara sve zavisi u kojoj si opstini

trebaju ti oba dva dokumenta da izvadis onda kad odes u mup kazes ocu novu licnu kartu oni te pitaju dal si zaposlen ili nezaposlen onda ako si zaposlen trazeti papir iz firme da im doneses na uvid ako si nezaposlen onda te pitaju dal si na birou ili nisi ako si na birou onda ti isto traze papir da si na birou rada itd.... i na kraju im odneses priznanice sto si uplatio za izdavanje lk
 
Ja sam preko interneta narucio izvod iz maticne knjige rodjenih i uverenje o drzavljanstvu mrzelo me da se guram po busevima i kostalo me kad je stiglo 1000,500,5 dinara sve zavisi u kojoj si opstini

trebaju ti oba dva dokumenta da izvadis onda kad odes u mup kazes ocu novu licnu kartu oni te pitaju dal si zaposlen ili nezaposlen onda ako si zaposlen trazeti papir iz firme da im doneses na uvid ako si nezaposlen onda te pitaju dal si na birou ili nisi ako si na birou onda ti isto traze papir da si na birou rada itd.... i na kraju im odneses priznanice sto si uplatio za izdavanje lk

ovo prvi put cujem, mene pitali za zanimanje u smislu sta si po struci - skolovanoj, pa tamo ubelezi u komp ali ne stoji na dokumentu.... a da li si zaposlen ili ne nikoga nije briga
jedino ako je to sto pricas nesto sveze
 
e, vadim temu iz naftalina....ali mi gloopo da na ''negativi'' pišem o dokumentima :lol:
elem, majci sam zakazala termin za podnošenje zahteva za novu ličnu kartu za sredinu decembra, ali su joj potrebna dokumeta - krštenica, državljanstvo, venčanica...e,sad pitanje :lol: da li mogu da podnesem zahtev za sva dokumenta, na primer, na opštini novi beograd i da očekujem dostavu dokumentata brzom poštom?
ili moram malo u zemunsku opštinu, malo u novobeogradsku?
 
Moze da se donese makar nesto, makar staro, nije uopste moranje ni potreba da to bude novo - jer po novom drzava trci umesto tebe (uzgred budi receno, ne bi trebalo niko da trci, nego da kompjuteri 'pricaju' ali o tome neki drugi put).

Moras da budes tu i da imas vazecu, staru, licnu kartu i moraju one dve uplatnice da se plate (uz internetsku prijavu imas vec obrasce).
Provereno (pomocu jedne penzionerke rodjene van Beograda, a koja dugo zivi ovde)

Ne postoji nikakva potreba za bilo kakvom papirologijom sa strane nas obicnih gradjana, podnesemo zahtev za LK i to je sve.

Sve ostalo je bonus i moze da pomogne, da ubrza proceduru (negde zele a negde cak ni ne zele da vide dokumente koje mi donesemo).

Na mojoj opstini se posle obavljenog dolaska ceka 20 ili slicno dana. Pozoves, pitas jel' gotovo :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top