Uznemiravanje

Tihi13

Početnik
Poruka
34
Postovani,

od skoro u ulici imam problem sa komsijom koji je poznat po tome sto mu je nakana da izigrava lokalnog kabadahiju.
Vec dva puta me uznemirava i preti ( ali za pretnje trenutmno nemam dokaze, al imacu ), psuje mrtvu majku i slicne uvrede, zbog navodnog laveza mog psa u stanu, kao i na terasi.
Kakvo je Vase misljenje i savet kako da postupim u vezi toga.

Unapred zahvalan
 
Postovani,

od skoro u ulici imam problem sa komsijom koji je poznat po tome sto mu je nakana da izigrava lokalnog kabadahiju.
Vec dva puta me uznemirava i preti ( ali za pretnje trenutmno nemam dokaze, al imacu ), psuje mrtvu majku i slicne uvrede, zbog navodnog laveza mog psa u stanu, kao i na terasi.
Kakvo je Vase misljenje i savet kako da postupim u vezi toga.

Unapred zahvalan
Морао би Тихи да нам даш мало више података.
Мислим да је добро да разговарамо о томе, јер се на основу других тема на којима се углавном нападају власници паса и њихови пси не чује друга страна.
 
Daleko od toga da sam od onih koji beze od toga, ili da se bojim, naprotiv.
Medjutim, nisam jedini koga maltretira, recimo zagradi komsiji ulaz kolima u njegov deo zgrade. Jednostavno, ako me shvatate, to gledam kao vid neprijatnosti za moju porodicu, a opet gledam da to resim tako da mu ne pada napamet da nas uznemirava. Ima i onoga, znam, budala smatra da mu nista nije zabranjeno i da zakon ne vazi za njega. Eto, to
 
Морао би Тихи да нам даш мало више података.
Мислим да је добро да разговарамо о томе, јер сена основу других тема на којима се углавном нападају власници паса и њихови пси не чује друга страна.
Sa zadovoljstvom.

Neznam sta konkretno, ali pitajte.
Ono sto mogu da kazem jeste, da je pas kavkaski ovcar, stene od deset meseci, socijalizovan, miran, da li je tih, stvar procene svakog po na osob.
 
Postovani,

od skoro u ulici imam problem sa komsijom koji je poznat po tome sto mu je nakana da izigrava lokalnog kabadahiju.
Vec dva puta me uznemirava i preti ( ali za pretnje trenutmno nemam dokaze, al imacu ), psuje mrtvu majku i slicne uvrede, zbog navodnog laveza mog psa u stanu, kao i na terasi.
Kakvo je Vase misljenje i savet kako da postupim u vezi toga.

Unapred zahvalan
A kako tebi ne dodje do mozga da stvarno lavez psa u stanu i na terasi nekome veoma smeta.Ko zna koliko dugo covek trpi to,a verovatno te je i upozoravao na to,a ti nisi nista preduzeo.Da je to avlija do avlije,onda bi to bila druga stvar.U zgradi se mora postovati kucni red i mir,sto to pas ne zna ni kad je,ali ti znas i onda treba da izvedes psa napolje pa nek se izlaje izjurca.Tebi je vaznije lajanje psa,nego dobar odnos sa komsijom,a kada ne daj boze zatreba,taj komsija ce mozda da ti se nadje kada ti je tesko,a sta ce pas da uradi.
 
A kako znas da to ne cinim.
Ispod mog stana ima stan gde je pas belgijski ovcar, koji laje ne zaklapa, u nasoj zgradi vec par puta je napadao komsije. Ali, naravno to njemu ne smeta, vec ko mu se svidja, ok, a ko ne prigovara.
Voleo bih da znam, koji to zakon, pravilo ili sta po tebi regulise lajanje psa.
Daleko bilo da mi ikada ista zatreba od takvog coveka.
 
A kako tebi ne dodje do mozga da stvarno lavez psa u stanu i na terasi nekome veoma smeta.Ko zna koliko dugo covek trpi to,a verovatno te je i upozoravao na to,a ti nisi nista preduzeo.Da je to avlija do avlije,onda bi to bila druga stvar.U zgradi se mora postovati kucni red i mir,sto to pas ne zna ni kad je,ali ti znas i onda treba da izvedes psa napolje pa nek se izlaje izjurca.Tebi je vaznije lajanje psa,nego dobar odnos sa komsijom,a kada ne daj boze zatreba,taj komsija ce mozda da ti se nadje kada ti je tesko,a sta ce pas da uradi.
Uzgred, imao sam psa koji mi je spasao zivot, tek toliko.
 
Детаљи су потребни Тихи како бисмо могли да ти дамо неке савете.Где живиш, да ли је тај комшија из исте зграде, како друге комшије реагују на твог пса итд...
Ауена има Кабкасце и може да те посаветује меродаво о раси и њиховом држању.
 
A kako znas da to ne cinim.
Ispod mog stana ima stan gde je pas belgijski ovcar, koji laje ne zaklapa, u nasoj zgradi vec par puta je napadao komsije. Ali, naravno to njemu ne smeta, vec ko mu se svidja, ok, a ko ne prigovara.
Voleo bih da znam, koji to zakon, pravilo ili sta po tebi regulise lajanje psa.
Daleko bilo da mi ikada ista zatreba od takvog coveka.
Procitaj kucni red i mir i bice ti jasno.U odredjeno vreme dana mora da bude mir i tisina u zgradi,a tako je i nocu,dok tvoj pas sigurno uznemirava ljude inocu.Ko zna kakav si ti prema tom komsiji.Svi mi vidimo druge kada ne valjaju,a ne vidimao sebe.
 
Ovde se, ljudi, radi ne o psu, vec o kabadahiji.
Pas je poznat u celom kraju kao dobrica, koji sa svima moze, nije agresivan, na druge pse reaguje kroz igru, a na agresiju drugih pasa odgovara umereno i sa salom, pogotovo prema manjim psima, tipa pekinezeri i ostali patuljasti psi. On je jedna gromada od psa u odnosu na druge.
Medjutim, ovde jedno lice, nazalost komsija, sprovodi teror nad drugima, a lavez psa makar i niskog intenziteta je samo povod za maltretiranje. Postoje drugi psi u neposrednoj okolini koji su itekako glasniji.
 
Детаљи су потребни Тихи како бисмо могли да ти дамо неке савете.Где живиш, да ли је тај комшија из исте зграде, како друге комшије реагују на твог пса итд...
Iznad Olimpa. Stambena zgrada. U nasoj zgradi postoje tri psa, ali i onaj komsija koji ne ma psa je blagonaklon prema nasem psu upravo zbog njegove naravi.
Pomenuti komsija nije iz nase zgrade, vec iz zgrade preko puta nase, a njegova terasa i nasa su malte ne u istoj ravni samo preko puta jedna drugoj.
Sa njegove desne strane je recimo komsija koji ima kucu, dva psa belgijski ovcar malinoa i pekinezer, to je tek larma, i na strani ovog koji se buni, ali zaboga to mu ne smeta.
 
Kavkaski ovcar u stanu ?! :eek:

Sam naziv pasmine ti kaze gde taj pas treba da zivi ... da je kuca i doriste u redu ali stan.
Pise Ti sadasnji vlasnik kucne mace domaca proizvodjnja.
Buduci vlasnik bisona ili kavasona ili maltezera.
Tzv portabl kuce
 
Kavkaski ovcar u stanu ?! :eek:

Sam naziv pasmine ti kaze gde taj pas treba da zivi ... da je kuca i doriste u redu ali stan.
Pise Ti sadasnji vlasnik kucne mace domaca proizvodjnja.
Buduci vlasnik bisona ili kavasona ili maltezera.
Tzv portabl kuce
Ako pogledate pazljivo, u mom pitanju nije poenta da li taj pas zivi u stanu ili ne.
Ako je to Vase pitanje, ne zivi u tom stanu vec na imanju, ali naravno da povremeno ga dovodimo u stan po potrebi.
Ako malo vise razmislim , cini mi se da se ovde vise kritikuje pas i rasa psa, nego nedolicno ponasanje komsije
 
Zabo da je penthaus na vrhu zgrade da razumem salonci u kojima sam bio u Svetogorskoj od 140+ m2 koji poseduju "pomocne prostorije" velicine garaonjere i gde su uslovi za tu velicinu "kuce" razumem.
Ovako glasam za komsiju :D
 
Ako pogledate pazljivo, u mom pitanju nije poenta da li taj pas zivi u stanu ili ne.
Ako je to Vase pitanje, ne zivi u tom stanu vec na imanju, ali naravno da povremeno ga dovodimo u stan po potrebi.
Ako malo vise razmislim , cini mi se da se ovde vise kritikuje pas i rasa psa, nego nedolicno ponasanje komsije
Da li je rasa psa i velicina, problematicna, u odnosu na pitanje pretnji i vredjanja ?
Interesuje me to, bez obzira na odgovor, nisam se osetio time pogodjen, vec samo razmenjujemo iskustva i eventualni savet.
 
Ovde se, ljudi, radi ne o psu, vec o kabadahiji.
Pas je poznat u celom kraju kao dobrica, koji sa svima moze, nije agresivan, na druge pse reaguje kroz igru, a na agresiju drugih pasa odgovara umereno i sa salom, pogotovo prema manjim psima, tipa pekinezeri i ostali patuljasti psi. On je jedna gromada od psa u odnosu na druge.
Medjutim, ovde jedno lice, nazalost komsija, sprovodi teror nad drugima, a lavez psa makar i niskog intenziteta je samo povod za maltretiranje. Postoje drugi psi u neposrednoj okolini koji su itekako glasniji.
iz tvog ugla se radi o kabadahiji, ali iz njegovog ugla se radi o uznemiravanju..
i komsija preko puta mene ima psa..u mom stanu su nekad bili psi kad sam bio sa devojkom koja ima pse ali to su kratki lavezi tu i tamo..
imam rodjaku koja ima psa koji po ceo dan laje ne prestaje..mislim da bih i nju i njega katapultirao da zive pored mene
 
Ako pogledate pazljivo, u mom pitanju nije poenta da li taj pas zivi u stanu ili ne.
Ako je to Vase pitanje, ne zivi u tom stanu vec na imanju, ali naravno da povremeno ga dovodimo u stan po potrebi.
Ako malo vise razmislim , cini mi se da se ovde vise kritikuje pas i rasa psa, nego nedolicno ponasanje komsije
a zaato nisi napisao da je povremeno?

menjam iskaz :D

a koliko je vremenski to povremeno?
na tri meseca u stanu nije bas "dosao mali za vikend"
 
Koliki god da je, kavkaski ovcar je veci od sarplaninca... I steta je za psa drzati ga u stanu. Meni je u celoj ovoj ujdurmi zao psa. Energican je, mora da se istrci i seta dosta u toku dana.
pa i nije, kod mene u stanu bi mogao da se krece koliko mu dusa iste i da pri tome ne zakaci nijedan komad namestaja
dok u nekim nabacanim stanovima ni maltezer nema prostora

to nema veze sa setnjom i istrcavanjem
 

Back
Top