uzas promiskuiteta

borce,(borkinjo), sredovecan sam jer mislim kao sredovecni, profesionalno sam se donekle afirmisao, zivim prilicno izolovano, vecina mojih preostalih muskih prijatelja su pozenjeni ili u cvrscim vezama i to je to.
ti su mi ljudi ostali prijatelji jer su se pozenili zenama koje me uopste ne zanimaju, a najblizi od njih znaju kakav sam zivot poveo pre cetiri godine. daleko od toga da to i razumeju. da razumeju, ne bih pisao ovo ovde..
blizim se cetrdesetoj i ne nadam da ce mi biti bolje u bilo kom smislu od ovoga kako sam sad.
ne znam kako ti cenis svoje vreme, meni nije do cekanja.
 
vala, milsu, ako beletristika treba da me digne na nivo na kom se ti sada nalazis, dabogda u pozaru izgorela svaka biblioteka i zivela moja glupost beskonacno!
da se divim uplakanim zenama koje sam pretuko i posle trazim da me okuju...
to je idiotluk

nego, objasni ti meni, kao pametniji, sta je to emocionalna inteligencija?
kolko se ja secam definicije inteligencije iz srednje, to je sposobnost brzog snalazenja u novim situacijama koja nema veze sa prethodnim iskustvom(ili ima?) mrzi me da guglam...
u zadnje vreme cujem da se prica o toj emocionalnoj inteligenciji, al nigde nisam cuo da neko od ovih psihologa i psihijatara sto se pojavljuju po tv-u i valjda o tome nesto znaju o njoj prvi progovori, a kad ih pitaju, nesto uvijaju i odgovora nigde.

nevesto, moje jedino kajanje dolazi iz svesti da vodim promasen zivot.
apstinencija nije zrtva, bila je uslov da vidim na cemu sam.
video sam.
sredovecni ne mogu sebi da odredjuju smisao postojanja kao tinejdzeri; mogu samo da se uklope u neki od ponudjenih modela, ako misle da zive i prezive.
to je moja mala istina za tebe, ako to nisi jos rascistila.
a moj model je svalerisanje, kao seoski brica sa uskim brkovima, tamburom ili violinom i pesmom za svako zensko uvce ispod dugih kosa...
Она песма коју сам цитирао била је тест твоје способности емотивног опажања. Од свега, успео си само да опазиш физичку радњу која се догодила у песми, али ниси схватио ниједну емоцију, што говори да си емотивно површан и претерано посвећен материјалном свету. Емоционална интелигенција значи да си у стању да волиш, и да схваташ шта је љубав, да разумеш зашто се мушкарац и жена везују у љубави и желе да буду верни једно другоме. У белетристици има пуно написаног о томе. Нисам паметнији од тебе, и то никад нисам рекао. Тражио си помоћ, па зато покушавам да ти помогнем. Имам и ја гомилу емотивних проблема које не умем да решим, и што је најгоре, знам да нема никога ко ми може помоћи, већ да све морам сам.

Још увек нам ниси одговорио: због чека кажеш да је промискуитет ужасан? Ако ти је промискуитет ужасан, зашто желиш да се вратиш ужасу?

Што се тиче апстиненције коју си применио, мислим да разумем да ти је био потребан период мира да на тенане сагледаш све ствари и размислиш о свему. Ипак, апстиненција на дуже стазе представља уствари бежање од проблема. На пример, алкохоличар није излечен ако апстинира од алкохола, већ је излечен онда када научи да пије са љубављу. Ако пије са љубављу - неће се опијати. Ја бих ти уместо апстиненције препоручио Православни пост. Ево, још мало ће Васкршњи пост, права прилика за тебе. Ако хоћеш, држи цео пост, исповеди се у току поста и причести. Не може да ти шкоди, а може да ти помогне. Пост је добар и за здравље душе и за здравље тела. У току поста размишљај о свом животу, о ономе што желиш да будеш, моли се сваког дана, имаш најважније молитве у црквеном календару. Тражи решење у току поста, искрено и простодушно као мало дете, и можда ће ти Бог помоћи. Нада, вера, љубав, размишљај о томе. И само опуштено, "живот почиње у четрдесетој", постоји та изрека.
 
ponovo hvala, milsu.
probao sam sve to, sa postom, pricescu, ispovescu.
ali, to nije bilo vezano za moju promiskuitetnost, citaj razvratnost.
bilo je vezano za neke stvari koje su sa tim bile u dalekoj vezi.
zbog njih sam trazio oprost greha.
pomoglo je, donekle.
shvatio sam da moje scheise ostaje moje, bez obzira koliko ljudi za to znalo, i kog kvaliteta ti ljudi bili.
nisam pokrenuo ovaj post da bi se ispovedao, nego da vidim ima li neko slicnu situaciju i moze li da mi da savet sta i kako.
ti si jedini dao konkretan savet i ok.mislis najbolje.
tacno je: to sto drugi zovu ljubavlju, kod mene ne postoji, to sam shvatio odavno.
u tom postu s pocetka apstinencije sam se zaista, kako se to kaze, skrusio, pogruzio, koliko sam mogao, cesto molio, a u isto vreme igrom slucaja apstinirao, sto je islo lepo uz post, a moglo je i da se upraznjava ono sto sam sebi zabranio, ne bih to priznao sebi za greh.
produhovljenje nije moje resenje, prema onom sto realnost do sad dokazuje.
prema bibliji imam sledeci odnos: vrlo korisna knjiga. sve sto sam u zivotu u kroz praksu naucio, mogao sa da iz nje doznam i sebi vreme i trud ustedim.
ali, ja nisam spadao i ne spadam u one koji uce na tudjim greskama i slusaju naredjenja.
zato mi je jako tesko da se prelomim i cekam da budem umilostivljen. nadam se da shvatas.


tema se zove tako kako se zove jer sam zeleo ljudima da pokazem da ono za cim svi danas jure i skoro niko ne osudjuje ima i svoju uzasnu stranu, avetinjsku, koja se sastoji u svesti da si proveo zivot jureci za necim sto zapravo nisi ni zeleo, niti ti je bilo potrebno. steta vremena...ne moraju svi tako da se osecaju, ali, postoji i mogucnost da im bude bas kao i meni.
pitanje je treba li i mora li tako da im bude.
 
Да ли си чуо за Благодатни Огањ који се спушта на свеће које држи Православни патријарх у Јерусалиму на Велику Суботу? Љубав је баш као тај Огањ у теби. Када се распламса, гори све јаче и јаче, и све дубље, и нико и ништа га не може угасити. Свако задовољство је ништавно наспрам тог Огња љубави. Таква љубав је и разум и осећање и сила. Таква љубав је помогла Христу да издржи муке на крсту, таква љубав Оца према Сину га је Васкрсла, таква љубав је помогла свим мученицима за Христа да се не боје смрти и да заслуже Царство Божје. Таква љубав држи мушкарца и жену заједно, и нико и ништа их не може раставити. Таква љубав рађа јунаке верне Отаџбини, а презире издајице. Таква љубав презире и срећу и несрећу, и сваку пријатност и непријатност, и жели само још Огња.
 

Back
Top