Uvoz automobila, pomoć i saveti

Slazem se al nek onda kazte cena je takva zbog km a ne da vara i laze samo da uvali auto. JBT pa to je krivicno delo svuda u svetu. Na meni je dal ja hocu auto sa tolikom km za toliko para ili ne. Banana drzava xexexexxexe A nerviraju se sto im kazes istinu kralj si.

nemoj da mislis da na zapad sve med i mleko muvase i tamo ,, ako nemas nikog preko dati nabavi auto pisi propalo ,, naprimer u nemackoj najbolje traziti u neko

malo mesto ( selo ) nedeljom gdese okupljaju vidis neki stariji bracni par osenis auto okacis broj telefona na brisac i mozda pozove , na taj nacin par auta

naslismo jako dobri proverena kilometraza
 
Pozdrav svima tema je odlicna. Ovako jurim Skodu oktaviu II 2010,neko od upucenih dal mi se isplati uvoziti ili kupiti ovde od prvog vlasnika? Dve su mi pobegle od prvog vlasnika 2010 1.9 tdi elegance oko 9000 e. Koji sajt da gledam od preko? Hvala unapred

- - - - - - - - - -

I da,dal je tamo km realna msm nema muvanja?

- - - - - - - - - -

Sa nekih 120000 km na satu xexexexexex
x
Najpopularniji je mobile.de i autoscout24.de ili it ili ch ili at ili oznaka bilo koje druge zemlje. A, imaš i slovenački avto.net i mngo drugih sajtova.

Kilometraže su prave ako ga kupuješ od Švabe. Ako ga kupuješ od Turčina, Italijana ili našeg, u 99% slučajeva su oborene.
 
Tacno tako juce mi lik nudi skodu iz uvoza na 100.000km radjen veliki servis green line za oko 8500 2010 a takav preko nema bez 9000-9500 xexxe ko je ovde lud
Ne mora niko da bude lud. Uvoznici kupuju automobile na aukcijama, od pravnih lica i vraća im se PDV. Kada se kupuje od fizičkih lica nema tih pogodnosti, a i cene su veće.

Hoću da kažem - ne mora obavezno da znači da vara taj prodavac.
 
ATTACH]
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1408374266978.jpg
    uploadfromtaptalk1408374266978.jpg
    35,7 KB · Pregleda: 118
Pozdrav društvu i Mister Donu koji se trudi da održi ovaj forum aktivnim. Naravno, i ja bih da pitam nešto :)

Uglavnom, moje pitanje bi bilo ovakvo:

zamislio sam da uvezem za sebe Fiata Stila 1.6 16v, benzinca, 5 vrata, iz Nemačke, recimo, svejedno mi je karavan ili ne.

E, sad. Ovde me, recimo, 2002. godište košta od 2000 do 2200 EUR (o kilometraži, jel, ne vredi pričati). Stižem do poente :)

Moje pitanje je:
ako me put tamo, troškovi, col tablice, gorivo nazad, vinjete i šta sve ne još izađe, recimo, oko 300 - 350 EUR (ispravite me ako je više ili manje) i ako me sve uvozne dažbine do registracije izađu ________________ (Mister Don neka dopuni blanko prostor - Fiat Stilo 1.6b 16v, 5v, 2002., 2003. ili 2004.), za koliko para da tražim auto u Nemačkoj?

Dakle, ako je porez, špediter, amss, i sve ostalo do registracije, nemam pojma, recimo, 700 EUR (ova cifra mi treba da znam kolika je), troškovi puta 300 EUR (može potvrda i za ovu cifru), onda mi ostane da nađem auto za oko 1000 - 1200 EUR (matematika je jasna, crva nije ni bilo) da bih bio na istom, bilo šta manje od toga i u plusu sam.

Da li je nešto tako izvodljivo i da li sam nedge pogrešio u kalkulaciji?
 
Iz Austrije do Srbije preko HRV: 1300 km

- 100 eura avionska karta (bila je ispod, ali put do Beograda)
- 90 eura papir iz Opela koji mi je bio potreban za Euro1 obrazac koji košta 50 eura = 140 eura
- 20 eura overa kupoprodajnog ugovora
- oko 200 eura putarine i gorivo
- 2 eura cariniku za kafu, da ne pretura 300 kila robe i ne carini sve živo
- oko 100 eura AMSS pregled
+ carina i porez.
 
Pozdrav društvu i Mister Donu koji se trudi da održi ovaj forum aktivnim. Naravno, i ja bih da pitam nešto :)

Uglavnom, moje pitanje bi bilo ovakvo:

zamislio sam da uvezem za sebe Fiata Stila 1.6 16v, benzinca, 5 vrata, iz Nemačke, recimo, svejedno mi je karavan ili ne.

E, sad. Ovde me, recimo, 2002. godište košta od 2000 do 2200 EUR (o kilometraži, jel, ne vredi pričati). Stižem do poente :)

Moje pitanje je:
ako me put tamo, troškovi, col tablice, gorivo nazad, vinjete i šta sve ne još izađe, recimo, oko 300 - 350 EUR (ispravite me ako je više ili manje) i ako me sve uvozne dažbine do registracije izađu ________________ (Mister Don neka dopuni blanko prostor - Fiat Stilo 1.6b 16v, 5v, 2002., 2003. ili 2004.), za koliko para da tražim auto u Nemačkoj?

Dakle, ako je porez, špediter, amss, i sve ostalo do registracije, nemam pojma, recimo, 700 EUR (ova cifra mi treba da znam kolika je), troškovi puta 300 EUR (može potvrda i za ovu cifru), onda mi ostane da nađem auto za oko 1000 - 1200 EUR (matematika je jasna, crva nije ni bilo) da bih bio na istom, bilo šta manje od toga i u plusu sam.

Da li je nešto tako izvodljivo i da li sam nedge pogrešio u kalkulaciji?

Kompletni troškovi carinjenja za npr. karavana iznose 560 - 610 €. Tu ti je uračunato sve osim granične prijave 1.200 - 2.500 RSD i ispitivanja u AMSS (100€) i registracije.
 
@bborko
Ja cu ti reci da ces se samo tako zeznuti sto hoces bas taj Stilo jer taj motor ima ogromnih problema sa kompjuterom i zato ga prati prica da mu tabla sija kao novogodisnja jelka. Komjuter je smesten uz sam motor i od toplote mu lemovi pucaju i komjuter za taj auto jako tesko mozes da nadjes polovan jer je toliko trazen da ga retko gde ima.
Majstori budze i prelemljavaju ali to je kratkorocno resenje.
JTD je mnogo bolja opcija jer nema tih problema ali.............
Stilo iz Nemacke ja nikad ne bih kupio jer je uglavnom sav od korozije jer nemci jako sole puteve zimi a stilo ima slabu antikorozivnu zastitu i dolaze sa plikovima kao pesnica na podu.Ista prica je i sa Alfom a vise puta dosad sam gledao kod majstora kola na dizalici i cim vidim koroziju kazem da je auto iz Nemacke i vlasnik potvrdi da je tako.
U ovom slucaju je daleko bolje uzeti Stilo iz Italije jer taj je zdrav limarijski.
I gledam i ne verujem da uporedjujes koliko ce da te izadje auto ovde poredeci cene sa nasim!!!!
Jel ti kupujes auto za sebe ili za prodaju?
Znaj da ce dobar auto iz Nemacke da te kosta najmanje 500 eura vise nego ovi nasi sa oglasa.
Ispadne da ti ustvari trazis auto od otprilike 1000-1200 eura a mogu zamisliti kakav je to Stilo za te pare u Nemackoj.
O kilometrazi da ne govorim jer vlasnik ce ga jako tesko prodati za te pare i moci ces da ga kupis samo na autoplacu a ja sam tako dovezao 2010-te jednu Mareu iz Nemacke sa 156k km na satu i kad je na granici trebalo da se digne kilomeraza zbog umanjenja carine kaze sajdzija da je neko vec dirao sat.
Toliko o sigurnosti kilometraze kod nemackih kola.
I ono sto ja govorim godinama na forumima je da ne gledate kola na prvoj strani i da tako formirate cene sta koliko vredi jer ta kola sigurno nisu u TOPZUSTAND stanju a to imate da kupite i ovde bez svog tog maltretiranja i masiranja oko uvoza. Prednost automobilau Srbiji je sto ga moze pregledati majstor i potvrditi dali valja dok onaj u Nemackoj kupis pa sta ti Bog da.
Evo ti link ka Stilo-ima od privatnih lica pavidi kako se tu krecu cene.
http://suchen.mobile.de/auto/fiat-s...ries=Limousine&doorCount=FOUR_OR_FIVE&lang=de
 

Back
Top