Uvoz automobila, pomoć i saveti

Uvezli bi smo auto za sopstvene potrebe interesuje me procedura koja se tice papirologije posto je auto na placu i trazili bi smo povrat poreza , znam da je 100% sazvakano ali vidim milion razlicitih iskustava, radi se o autu koji se nalazi u Sloveniji. Koji papiri su potrebni za povrat poreza, koliko je carina da li Vi mozda imate neku usluznu varijantu
1.registracija: 5 / 2007
Letnik proizvodnje:2007
Starost vozila:rabljeno
Prevoženi km:270000Tehnični
pregled:5/2016Motor:1968 ccm, 103 kW (140 KM)
Motor (gorivo):diesel motor
VW Passar je u pitanju 2.0 TDI - karavan
 
Imas temu o uvozu i tamo treba da prelistas strane da bi skontao sta ti treba.
I skraticu ti muku oko povracaja poreza tako sto cu ti reci da imas povrat samo u slucaju da kupujes auto od firme.
Ako je vlasnik fizicko lice onda nemas povracaj.
Zato i kad gledas strane oglase vidis da negde imas izrazenu i neto cenu a tad sigurno znas da je to firmin auto.
Plus nisi se resio za najsrecniju motorizaciju kod tog Pasata. Bolje gledaj 1,9 TDI jer se daleko bolje pokazao.
 
Uvezli bi smo auto za sopstvene potrebe interesuje me procedura koja se tice papirologije posto je auto na placu i trazili bi smo povrat poreza , znam da je 100% sazvakano ali vidim milion razlicitih iskustava, radi se o autu koji se nalazi u Sloveniji. Koji papiri su potrebni za povrat poreza, koliko je carina da li Vi mozda imate neku usluznu varijantu
1.registracija: 5 / 2007
Letnik proizvodnje:2007
Starost vozila:rabljeno
Prevoženi km:270000Tehnični
pregled:5/2016Motor:1968 ccm, 103 kW (140 KM)
Motor (gorivo):diesel motor
VW Passar je u pitanju 2.0 TDI - karavan

Prebaceno iz drugeg teme.
 
Uvezli bi smo auto za sopstvene potrebe interesuje me procedura koja se tice papirologije posto je auto na placu i trazili bi smo povrat poreza , znam da je 100% sazvakano ali vidim milion razlicitih iskustava, radi se o autu koji se nalazi u Sloveniji. Koji papiri su potrebni za povrat poreza, koliko je carina da li Vi mozda imate neku usluznu varijantu
1.registracija: 5 / 2007
Letnik proizvodnje:2007
Starost vozila:rabljeno
Prevoženi km:270000Tehnični
pregled:5/2016Motor:1968 ccm, 103 kW (140 KM)
Motor (gorivo):diesel motor
VW Passar je u pitanju 2.0 TDI - karavan

Na tvoje papire 1,090 €, a na moje 1,140 €
AMSS + 120 €.

Za povrat poreza ti treba slovenačka izvozna deklaracija. U Ljubljani se vadi na adresi Letališka cesta 16.
 
Pozdrav, interesuje me uvoz automobila na vojnog invalida, suprugin otac, ima kategoriju koja ga oslobadja placanja poreza i svih ostalih dazbina prilikom registracije, placa samo obavezno osiguranje. Konkretno auto je englez sa desnim volanom, da li je jos uvek dozvoljen uvoz i registracija automobila sa desnim volanom? Radi se o Volvu V70 D5 2006god sa 2400ccm i 185ks predjenih 300.000km sa sve servisnom knjizicom, vazecom registracijom i tehnickim do juna 2016. Auto je u vlasnistvu fizickog lica. Koji su troskovi uvoza, carinjenja, kao i potrebna dokumentacija da se taj auto uveze na invalida, covek na koga bi se uvezao auto ne bi isao po njega. Receno mi je da je potrebno da se izvadi neki COC i EUR1 formular zbog carinjenja. Da li vi mozete da odradite svu papirologiju i koliko bi to kostalo? Hvala, auto se prodaje za 1800 Evra.
 
Pozdrav, interesuje me uvoz automobila na vojnog invalida, suprugin otac, ima kategoriju koja ga oslobadja placanja poreza i svih ostalih dazbina prilikom registracije, placa samo obavezno osiguranje. Konkretno auto je englez sa desnim volanom, da li je jos uvek dozvoljen uvoz i registracija automobila sa desnim volanom? Radi se o Volvu V70 D5 2006god sa 2400ccm i 185ks predjenih 300.000km sa sve servisnom knjizicom, vazecom registracijom i tehnickim do juna 2016. Auto je u vlasnistvu fizickog lica. Koji su troskovi uvoza, carinjenja, kao i potrebna dokumentacija da se taj auto uveze na invalida, covek na koga bi se uvezao auto ne bi isao po njega. Receno mi je da je potrebno da se izvadi neki COC i EUR1 formular zbog carinjenja. Da li vi mozete da odradite svu papirologiju i koliko bi to kostalo? Hvala, auto se prodaje za 1800 Evra.

Odustani! Morao bi da radiš promenu mehanizma u ovlaštenom servisu i da mu uradiš atest, a to bi te koštalo kao svetog Petra kajgana.

- - - - - - - - - -

Zdravo svima, Ja sam iz Beograda.
Zanima me koliko bi me kosatao uvoz:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10321275&show=1&avto=Lexus IS 220d Luxury?

Imaš odgovor u PP i na mailu.
 

Back
Top