US Open - poslednji od 4 gren slem turnira u godini

Evo zašto sam MORAO da diskvalifikujem Đokovića!
Glavni sudija US opena Sereno Frimel objasnio je zbog čega je Novak Đoković diskvalifikovan sa US opena. On je doneo olduku o izbacivanju najboljeg tenisera sveta posle kosultacija sa glavnim sudjom meča Ore Turt i supervizorom Andreasom Ejlijem.

- Za svako kršenje pravila postoji neki izuzetak ili diskreciono pravo, ali u ovom slučaju, mislim da nije bilo nikakve šanse da dođe do bilo kakve drugačije odluke osim diskvalifikacije Novaka. Zato što su činjenice bile jasne, vidljive, linijski sudija je direktno pogođen i Novak je bio ljut. Nepromišljeno je udario loptu, besno uzvraćajući i uzimajući sve u obzir, nije bilo prostora za diskreciju - istakao je Frimel.

I Novak je dobio šansu da iznese svoju “odbranu” na terenu.

- Njegov stav je bio da nije namerno pogodio linijskog sudiju. Rekao je "da, bio sam ljut, udario sam lopticu i pogodio linijskog sudiju, činjenice su vrlo jasne. Ali to nije bila moja namera, nisam to uradio namerno. Dakle, ne bi trebalo da budem suspendovan zbog ovoga". Svi smo se usaglasili da to nije učinio namerno. Ali činjenice su i dalje da je pogodio linijskog sudiju i da je linijski sudija očigledno bio povređen - zaključio je Frimel.

SD
 
mozda ce mu ovo ici na ruku,
ovim oni nisu njega diskvalifikovali,
nego je on diskreditovao celo tenisko rukovodstvo i organiztore,
kojima je vec stao na zulj,
cini mi se da oni od njega vise ne strahuju kao od igraca,
nego kao od novog organizatora teniskih turnira
čovek je spičio sudiju, pogrešio je i sam je priznao, alo bre...
popio je diskvalifikaciju, neka malo odmara i razmišlja
 
čovek je spičio sudiju, pogrešio je i sam je priznao, alo bre...
popio je diskvalifikaciju, neka malo odmara i razmišlja
vracao je lopte skupljacima istih,
ni jace ni slabije nego svi ostali,
teoretski ovako nesto moze uvek da se desi,....
ako neko na terenu ne radi svoj posao i zvera negde drugde,
zasto nije onom prvom loptom, iste jacine, pogodio onog decka u glavu,
nego je pomenuti uhvatio njegovu loptu,....
zato sto je momak pratio radnju i radio posao,
za razliku od babetine
 
vracao je lopte skupljacima istih,
ni jace ni slabije nego svi ostali,
teoretski ovako nesto moze uvek da se desi,....
ako neko na terenu ne radi svoj posao i zvera negde drugde,
zasto nije onom prvom loptom, iste jacine, pogodio onog decka u glavu,
nego je pomenuti uhvatio njegovu loptu,....
zato sto je momak pratio radnju i radio posao,
za razliku od babetine
očigledno xxx xxx.
 
Legendarni američki teniser Džon Mekinro smatra da će incident na US openu skupo košatati Novaka Đokovića u karijeri.


Prvi reket sveta diskvalifikovan je u osmini finala US opena jer je slučajno lopticom pogodio u vrat linijskog sudiju.

Sedmostruki Gren slem šampion smatra da je Novak podlegao pritisku sa kojim se suočava duže vreme.

- Mislim da ga je savladao pritisak. Puno toga se dešavalo van terena i očigledno je da je to uticalo na njega. Svidelo se to njemu ili, postaće loš momak do kraja karijere - izjavio je Mekinro za ESPN.

Amerikanac očekuje odgovor Đokovića.
- Mislim da bi mogao da se oporavi. Juri istoriju i da prestigne Nadala i Federera na listi po broju Grend slemova. Mlađi je, svi to znamo, i mnogo toga mu ide na ruku. Ipak, ovo je mrlja koju neće moći da izbriše, svidelo mu se to ili ne - kaže Mekinro.



Kad-tad se pokaže nečije pravo lice, kao u ovom slučaju.
Baš me živo interesuje kako će se to neko preko noći "preobraziti" u lošeg momka? :hahaha:
 
Novak: Tužan sam i prazan, žao mi je

Najbolji teniser sveta Novak Đoković oglasio se posle diskvalifikacije sa US Opena.

Novak-Djokovic.jpg


Srbin je diskvalifikovan u osmini finala turnira u Njujorku jer je posle 11 odigranih gemova protiv Pabla Karenja Buste pogodio lopticom linijskog sudiju.

"Cela ova situacija me čini zaista tužnim i praznim. Proverio sam kako se oseća linijski sudija, i prema informacijama koje sam dobio, oseća se dobro, hvala Bogu. Njeno ime ne mogu da otkrijem zbog očuvanja njene privatnosti. Jako mi je žao što sam joj naneo takav stres. Nije bilo namerno. Bilo je pogrešno.

Želim da ovo neprijatno iskustvo, diskvalifikaciju sa turnira, pretvorim u važnu životnu lekciju, kako bih nastavio da rastem i razvijam se kao čovek, ali i teniser.


Izvinjavam se organizatorima US Opena. Veoma sam zahvalan svom timu i porodici što mi pružaju snažnu podršku, kao i mojim navijačima jer su uvek uz mene. Hvala vam i žao mi je. Bio je ovo težak dan za sve".

Organizatori US Opena saopštili su da će Đoković ostati bez bodova i novčane nagrade koje je zaradio plasmanom u četvrto kolo.

http://sportklub.rs/Tenis/Grand-Slam/US-Open/a341722-Novak-Tuzan-sam-i-prazan-zao-mi-je.html
 
Danas celi dan razbijam glavu i ne verujem da su njega izbacili zbog hebene babuskare koji je očigledi hipohondar i paničar, Nole uopšte nije napucao lopticu već plasirao u pravcu gde su dečaci skupljači loptica i ova se tu podmetne i padne kao pokošena :dash: kao ravno u grkljan jadna nema zzraka a 5 minuta posle ništa joj eno cuga i slavi kod kuće babuskara
 
Gledao je tacno u tom pravcu gde je ispucao lopticu, nije je jako napucao al je pogodila. jbg pravila

Onda na RG, ne znam koje godine kad je zamalo promasio lika iz publike na isti nacin. Moralo se desiti kad tad

Nalbandian kad je sutnuo ono iz besa i udario linijskog sudiju, to su direkt diskvalifikacije. Druga stvar je kad nekog podogodis u toku poena pa cak i sudiju, to se stalno desava.

Mada ovo je svejedno sprdnja od turnira, bolje da osvoji pravi GS kad se smiri ova glupost sa koronom
 
Gledao je tacno u tom pravcu gde je ispucao lopticu, nije je jako napucao al je pogodila. jbg pravila

Onda na RG, ne znam koje godine kad je zamalo promasio lika iz publike na isti nacin. Moralo se desiti kad tad

Nalbandian kad je sutnuo ono iz besa i udario linijskog sudiju, to su direkt diskvalifikacije. Druga stvar je kad nekog podogodis u toku poena pa cak i sudiju, to se stalno desava.

Mada ovo je svejedno sprdnja od turnira, bolje da osvoji pravi GS kad se smiri ova glupost sa koronom
ne znam o kojim pravilima se ovde vecito prica,
koje pravilo je tacno prekrsio,
dodavao je lopte onom decaku koji ih skuplja,
prvo jednu, pa onda drugu,
mozda baba nije tu trebala da stoji, po pravilu,
mozda na drugoj polovini terena
 
Evo ko je žena zbog koje je Novak Đoković diskvalifikovan sa US opena

Linijski sudija koju je najbolji teniser sveta Novak Đoković nehotice pogodio lopticom u grlo zove se Laura Klark. Laura je iz Ovensboroa, američke države Kentaki i dugogodišnji je sudija na ATP turu.





Iako Novak nije želeo da kaže njeno ime, kako bi joj sačuvao privatnost, američki mediji su se pobrinuli da ceo svet sazna ko je zapravo žena zbog koje je srpski as izbačen sa Gren slema.

Zavolela je tenis prateći Samprasa i Agasija. Bila je linijski sudija na juniorskim i studentskim turnirima, a vremenom je napredovala do US opena i Dejvis kupa.



Ovo nije prvi put da ju je loptica pogodila u glavu. U jednom intervjuu, koji je dala pre šest godina, otkrila je da ju je loptica jednom prilikom pogodila u usnu pri brzini od 130 km/h.



Na osnovu njenih postova na društvenim mrežama može se zaključiti da uživa u putovanjima i konzumiranju skupih alkholnih pića.
 
Marija-%C5%A0erifovi%C4%87.png





“Slatka si, ali…” Marija Šerifović poslala BRUTALNU poruku osobi zbog koje je Novak eliminisan! (FOTO)

Takva odluka prouzrokovala je veliki bes i gnev na društvenim mrežama širom sveta. Nepravdu učinjenu Novaku Đokoviću nije mogla da prećuti ni naša popularna pevačica Marija Šerifović. Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs Sudiji Klark uputila je brutalan komentar: “Draga Laura, vrlo si slatka, ali… J*** ti pas mater”, napisala je Marija Šerifović na svom instagram profilu
 

Back
Top