US Open - poslednji od 4 gren slem turnira u godini

Marej je dobio treći set u TB i smanjio rezultat u setovima na 1.2.

Maloprije se desilo nešto što ne znam da sam ikada vidio u tenisu. Na početku TB prvo je servirao Marej. Odlično je servirao i dobio je prvi poen. Onda je servirao Japanac i tokom poena izbacio je lopticu u aut. Tada je bilo 2:0 za Škota. Sudija (žena je u pitanju, ne znam joj ime) je rekla da je rezultat 1:1. Jasno mi je bilo da je pogriješila. Endi joj je prišao i prigovorio joj. Onda se ona korigovala i rekla da je 2:0 za Endija. Da i ovo jednom vidim. :roll:
 
Šta mogu danas Đere i Kecman? Isplati li se to čekat i gledati?

Nisam nikad gledao njihove protivnike. Kecmanović bi trebao dobiti, on je dobar na betonu. Za Lasla nisam baš optimista. Ove godine ima skor 4-6 na betonu. Đere možda počne prije ponoći, a Kecman izgleda neće prije 1h. Pitanje je na kojim terenima će igrati. Pošto nisu atraktivni mečevi možda neće igrati na terenima koji su pokriveni kamerama.
 
Đere izgubio od debitanta

Srpski teniser Laslo Đere završio je takmičenje na US Openu u prvom kolu, pošto je bolji od njega bio Kritofer O'Konel. Australijanac je slavio sa 4:6, 6:4, 7:6 (2), 6:4.

Laslo-Djere.jpg



Đere je slovio za favorita u ovom duelu, s obzirom na to da je O'Konel 116. na ATP listi i da je prvi put u karijeri igrao glavni turnir US Opena. Ipak, Srbin je drugu godinu zaredom poražen u prvom kolu.

Đere je odlično počeo meč, pa je već u prvom gemu napravio brejk, koji mu je doneo set.

O'Konel je brzo odgovorio, pa je poveo 3:1 u drugom. Đere je uspeo da vrati brejk, te priđe na 5:4. Ipak, ponovo je srpski teniser poklekao u poslednjem gemu, pa je Australijanac izjednačio.

Đere je igrao agresivnije početkom trećeg seta, napravio je rano brejk. Ipak, O'Konel se izborio za tajbrejk. Tamo je Australijanac bio sigurniji, pa je preokrenuo rezultat u setovima.

Velika borba vodila se u nastavku. Australijanac je prvinapravio brejk, ali je Srbin brzo uzvratio. U zaršnici je više inicijative pokazao 116. na svetu, pa je jooš jednom oduzeo servis gem Laslu za konačnu pobedu.

U drugom kolu čeka pobednika duela Delbonis - Medvedev.

http://sportklub.rs/Tenis/Grand-Sla...izgubio-od-debitanta-kraj-i-za-Karlovica.html
 
Kecmanović sprečio preokret, sledi Bautista-Agut

Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović savladao je Italijana Đanluku Mađera u prvom kolu US Opena sa 6:4, 6:4, 6:7 (6), 3:6, 6:2.

Miomir-Kecmanovic.jpg



Kecmanović je tako ponovio prošlogodišnji rezultat na Gren slemu u Njujorku.

Srbin je savladao 80. tenisera sveta za skoro tri časa igre.

Po jedan brejk u prva dva seta napravio je Kecmanovi i poveo sa 2:0. U trećem periodu su obojica tenisera bili sigurni na svoj servis, pa je odlučivao tajbrejk. U dodatnom gemu presudila je jedna lopta i italijanski teniser je smanjio zaostatak.

Iskoristio je 'momentum' Italijan, pa je četvrti set počeo brejkom i vođstvom od 3:0. Imao je Kecmanović priliku da nadoknadi izgubljeno u petom gemu, ali nije uspeo. Mađer je izjednačio na 2:2 u setovima.

Kad je najviše trebalo Kecmanović je odigrao najbolje. Bio je agresivan u odlučujućem setu, pa je uz dva brejka došao do pobede.

Sledeći protivnik 47. igraču sveta biće osmi nosilac Roberto Bautista Agut, koji je pobedio Tenisa Sandgrena 6:4, 6:4, 7:6 (3).

http://sportklub.rs/Tenis/Grand-Sla...vic-sprecio-preokret-sledi-Bautista-Agut.html
 
Nina za SK: Nisam bila dovoljno agresivna

Srpska teniserka Nina Stojanović zamerila je sebi što nije igrala agresivnije u prvom kolu US Opena, u kome je izgubila od Ane Kalinskaje.

Nina-Stojanovic.jpg


Ruskinja je slavila 6:4, 6:3 posle sat i 22 minuta igre. Srpska teniserka je imala inicijativu u prvom setu, ali nije iskoristila nijednu od tri brejk lopte. Posle je prepustila kontrolu rivalki.

"Nijanse su odlučivale. Ja sam dala svoj maksimum. Imala sam prilike u prvom setu, imala sam nekoliko brejk lopti koje nisam iskoristila. To mi se ranije nije dešavalo, da ne iskoristim nijednu brejk loptu, što samo govori da nisam u formi. To je i normalno posle ovolike pauze.Ona je koristila šanse, nije uopšte grešila ceo meč", rekla je Nina posle meča za Sport Klub.

Na pitanje šta je mogla drugačije da odradi, Stojanovićeva odgovara:

"Mogu da zamerim sebi da nisam bila dovoljno agresivna. U glavi sam imala neki plan, zamišljenu taktiku, a nisam radila na terenu. Obično više širim igračice, sad sam dosta igrala u sredinu. Vodila sam računa da manje grešim i slala sam lopte u nju. Sada da mogu da se vratim na teren, rizikovala bih, igrala na ćoškove. To nisam dovoljno pokušala".

Srpska teniserka već u sredu planira da se vrati u Evropu.

"Vraćam se u Španiju. Možda već u sredu, kako bih obavila još neke preglede i kako bih se spremila za šljaku. Plan je da igram jedan ITF turnir na šljaci u Francuskoj", dodala je Nina na kraju.

http://sportklub.rs/Tenis/Grand-Slam/US-Open/a341198-Nina-za-SK-Nisam-bila-dovoljno-agresivna.html
 
Novak izgubio set, a onda se razgoropadio!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo US opena

w_56314839580041020200902225859.jpg

Novak Đoković je uspeo da se plasira u treće kolo US opena pošto je danas savladao Kajla Edmunda sa 6:7 (5), 6:3, 6:4 i 6:2.

Postoji verovatno jedan način da Kajl Edmund, ali i svi igrači koji svoju igru zasnivaju na dobrom servisu, dobiju set protiv Novaka Đokovića, a to je rezultatom 7:6.

Upravo se to i desilo u prvom setu, držao je odlično svoj servis Edmund protiv jednog od najboljih ikada ritern igrača, došao do taj-brejka kada je Novak u ključnim trenucima pokušavao da skrati poene što mu nije donelo dobro, pa je Britanac poveo sa 1:0.

Ipak, sve je došlo na svoje mesto u narednim setovima.

Novak je zaigrao još agresivnije, znao je da Edmund ne može čitav meč da drži visok nivo servisa, sačekao brejk šansu u 4. gemu drugog seta i iskoristio priliku, dovoljno za izjednačenje u setovima.

Treći set je bio veoma uzbudljiv, opao je nivo servisa i jednog i drugog tenisera, pa je tako Novak tri puta napravio brejk, Edmund "samo" dva puta, pa je Srbin poveo sa 2:1 u setovima. Imao je Novak i fantastičnu seriju od devet uzastopnih poena koje je osvojio, ispostavilo se da je to dovoljno za set. Ipak, moramo istaći da je najbolji teniser sveta imao svu kontrolu u trećem setu, od trećeg gema je imao prednost od makar jednog brejka.
Na startu poslednjeg seta odmah brejk Novaka Đokovića nakon dugog gema, ubrzo je poveo i sa 2:0 pa je bilo pitanje samo koliko će dugo trajati četvrti set.

Nije bilo previše, Novak je napravio još jedan brejk, ubrzao proces i plasirao se u treće kolo.
 
U postu 320 rekoh da nisam bas odusevljen idejom. Jednostavno se stavljam u njegovu poziciju i kazem da bi mi bilo krajnje neprijatno. Zato se u tu situaciju nikad ne bih ni dovodio. Zamislite tata Federera da to radi? Ma nema sanse. Ovde bi jedino mamalan bila bolja od tate.
Oterali Viskovica sa RTS-a pa dosli da ga menjaju?
Nisam zloban samo kazem sta mislim. Cak mi nije ni neka velika satisfakcija to sto vidim da se, prakticno, svi komentari tok clanka slazu sa mnom. Pogledajte i sami.

https://www.telegraf.rs/sport/tenis/3231135-srdjan...

Slicno kao posle onog lajva sa onim "persijskim Imazom". Nikad nisam video neke druge clanke gde su komentari negativni. Zasto bi i bili negativni?
 
Novak slavio posle preokreta, pa iznenadio sve - Dobro je što sam izgubio set

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u treće kolo US Opena, pošto je savladao Britanca Kajla Edmunda sa 6:7 (5:7), 6:3, 6:4, 6:2.

Srpski as je bio vrlo zadovoljan posle prolaska u treću rundu gren slema u Njujorku, a trijumf je posvetio ćerkici Tari koja je u sredu napunila tri godine.

- Bilo je uspona i padova tokom meča, igrali smo preko tri sata, ali Kajl je snažan protivnik. Bio je ovo pravi test za mene. Naravno da uvek može da se desi da izgubim set. Zapravo, drago mi je da je došlo do toga i da sam bio na takvom iskušenju. Drobro je kad u ranoj fazi turnira imam težak meč, to me bolje pripremi za ostatak turnira – istakao je srpski as.

Ðoković će u trećoj rundi igrati protiv Nemca Jana-Lenarda Štrufa, koji je prethodno pobedio Amerikanca Majkla Moa sa 6:2, 6:2, 7:5.

Srbin je dobio sva četira prethodna meča protiv Štrufa, uključujući i duel prošle nedelje u četvrtfinalu Sinsinati mastersa.

US Open u Njujorku igra se za nagradni fond od 53,4 miliona dolara.
 

Back
Top