Upitnik EK: Pijemo i retko se kupamo

Poruka
17.755
Šta će EU - ali i Srbija - otkriti o našoj zemlji iz odgovora na upitnik Evropske komisije: Muči nas pritisak, dokrajči infarkt, imamo višak oružja, a manjak kupatila

SRBIJA je država starih, u kojoj je svaki deseti čovek ispod granice siromaštva. To je i domovina „večitih studenata“, armije nezaposlenih, mnogih alkoholičara, ali i brojnih žena-naučnika. Ona je i zemlja štrajkova, mobilnih telefona, prenatrpanih zatvora, isluženih brodova i lokomotiva, pa i - do zuba naoružanih žitelja.

Odgovori na 2.483 pitanja daju sliku Srbije koja se, uglavnom, „pod brdom“ ne vidi. Većina podataka je - kako je to precizno i navedeno - samo za užu Srbiju, bez Kosova i Metohije.

Vise o nekim karakteristikama : http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:317991-Upitnik-EK-Pijemo-i-retko-se-kupamo
 
A,šta to novo mogu otkriti
a da se već ne zna !?
Skloni smo da trtljamo i ono
što ne bismo smeli i
o čemu nas niko ništa ne pita...!
Nema tajni o zemlji Srbiji.
Ko nas je tuk'o po ušima
da u sva zvona udaramo o onim hladnjačama
sa mrtivm Šiptarima i o tajnim
grobnicama u Batajnici !?

Sami sebi kopamo rake u koje upadamo.
"Oni" na tome ne treba ništa da nam "pomažu"....
Dovoljno je da mi imamo nas !
 

Добро, и за пенални систем, многе државе су напредније, или ово за локомотиве и бродове, небитно је, немамо ни путеве.
Али НЕ КУПАМО СЕ., цела ЕУ пере на пример све на 40 степени, што једна српска домаћица никад не би допустила - 90степени :lol:
А и мање пијемо од већине држ. Европе, поготову Скандинаваца, мада ни остали много не заостају..
 
Добро, и за пенални систем, многе државе су напредније, или ово за локомотиве и бродове, небитно је, немамо ни путеве.
Али НЕ КУПАМО СЕ., цела ЕУ пере на пример све на 40 степени, што једна српска домаћица никад не би допустила - 90степени :lol:
А и мање пијемо од већине држ. Европе, поготову Скандинаваца, мада ни остали много не заостају..

Ovakvi kakvi smo - najbolji smo, bar smo sigurni da nas nikad nece primiti u tu vestacku i korumpiranu birokratsku tvorevinu.

Stavise,cim politicari naprave neki 'pomak" ka njoj, mi jos redje treba da pocnemo da se kupamo.
 
A mi kao imamo više obraza od ostalih Evropljana? haha

Pajo, ti još uvek živiš u 1914. godini...davno su prošla ta teška ali slavna vremena
srpske istorije.

ja ne govorim o "MI"vec o sebi...da i zivim za vreme i u vremenu kad je rec bila zakon,kad je solidarnost bila prioritet...zivim u vremenu kad se za druga i prijatelja glava davala...kad je kum bio svetinja...kad se jasno znalo ko je rod a ko izrod....kad se u sustini znalo ko kosi a ko vodu nosi.....mene licno samo takav zivot zanima....a toga u EU nema sigurno...pustite vi mene i slicne meni da zivimo na balkanu u srbiji...gde se jos uvek doduse vrlo retko mogu naci ove osobine...ali su u EU daleko redje...
 
ja ne govorim o "MI"vec o sebi...da i zivim za vreme i u vremenu kad je rec bila zakon ,kad je solidarnost bila prioritet...zivim u vremenu kad se za druga i prijatelja glava davala...kad je kum bio svetinja...kad se jasno znalo ko je rod a ko izrod....kad se u sustini znalo ko kosi a ko vodu nosi.....mene licno samo takav zivot zanima....a toga u EU nema sigurno...pustite vi mene i slicne meni da zivimo na balkanu u srbiji...gde se jos uvek doduse vrlo retko mogu naci ove osobine...ali su u EU daleko redje...


A u Srbiji je reč zakon? Daj molim te, o čemu ti pričaš...? U Evropi je reč zakon, a
ovde je carstvo lažova, prevaranata i secikesa (čast izuzecima)...:kafa:
 

Back
Top