Upis

Milan6429

Početnik
Poruka
5
Moze li neko da mi kaze da li je moguc upis na Filozofski fakultet sa zavrsenom trogodisnjom srednjom skolom i zavrsenom visom tehnickom skolom,takodje u trajanju od 3 godine?Dakle ukupno 6 godina.
 
Nisam o filozofiji ucio u skoli vec je sam proucavam. Voleo bih da znam da li je moguc upis na filozofiju sa visokim prosekom u visoj tehnickoj,i da li je prosek iz vise vazan za upis.
Ne glupiraj se dečko... kakva filozofija!
Orijentiši se ti na svoju "struku" i biće sve ok. Vezano za tvoje pitanje, iskreno ne znam.U moje vreme sa srednjim stepenom nisi mogao upisati faks, već samo višu školu.Sa četvrtim stepenom, nije bilo tih ograničenja. Mogao si upisati bilo koji faks.Najbolje bi ti bilo da pozoveš sekretarijat fakulteta i dobićeš i informaciju iz prave ruke, da tako kažem.
 
Ne glupiraj se dečko... kakva filozofija!
Orijentiši se ti na svoju "struku" i biće sve ok. Vezano za tvoje pitanje, iskreno ne znam.U moje vreme sa srednjim stepenom nisi mogao upisati faks, već samo višu školu.Sa četvrtim stepenom, nije bilo tih ograničenja. Mogao si upisati bilo koji faks.Najbolje bi ti bilo da pozoveš sekretarijat fakulteta i dobićeš i informaciju iz prave ruke, da tako kažem.
Problem je u tome sto za moju struku(Programiranje i informaticke nauke) Fakultet ne donosi vise znanja od onog kojeg sam stekao u skoli. A necu da upisujem fakultet informatickih nauka samo kako bih mogao da nadjem posao, jer mi u Srbiji zavrsen fakultet ne garantuje vecu sigurnost za nalazenje posla.
 
Problem je u tome sto za moju struku(Programiranje i informaticke nauke) Fakultet ne donosi vise znanja od onog kojeg sam stekao u skoli. A necu da upisujem fakultet informatickih nauka samo kako bih mogao da nadjem posao, jer mi u srbiji zavrsen fakultet ne garantuje vecu sigurnost za nalazenje posla.
U Srbiji ne...ali bi sa IT-om, bi mogao da pališ preko i da dobro zarađuješ.Nije tačno da Fakultet ne donosi više znanja.Mada... zarađuju oni dobro i u Srbiji.Šta misliš s filozofijom raditi?
 
Poslednja izmena:
Nisam upucen oko tacih detalja,tj da li moze sa trogodisnjom,pre nije moglo.
Ali sigurno znam da je barem u NS mesta na smeru filozofija koliko hoces,ocigledno da omladinu mnogo ne zanima filozofija.
Ali zato na psihologiju navala,jadnici.....
 
A zašto ne bi mogao? Raspitaj se na fakultetu šta ti treba (verovatno polaganje diferencijalnih predmeta: verovatno psihologija, logika, istorija filozofije, naravno za srednje škole, verovatno i jezik..., nisam siguran da je sve ovo, raspitaj se na faksu) sedi uči, izađi na prijemni i položi!
To ti želim!
Mada možda i ništa ne treba. "Bolonja" je sve uprostila do besmisla!

Pročitaj
 
Poslednja izmena:
Problem je u tome sto za moju struku(Programiranje i informaticke nauke) Fakultet ne donosi vise znanja od onog kojeg sam stekao u skoli. A necu da upisujem fakultet informatickih nauka samo kako bih mogao da nadjem posao, jer mi u Srbiji zavrsen fakultet ne garantuje vecu sigurnost za nalazenje posla.

Требају нам људи у Србији који могу разумети и повезати природне и друштвене науке.

Друштвене науке су скоро избачене из САНУ !
 

Back
Top