Unizenje covjeka

Inace, za one koji sebe ne smatraju hriscanima:

"Hijeronim pise oko 400 godine "ljudski rod je iskorinjenjen, sve je zaraslo u pustinju i sume" da li je hriscanstvo suprotstavilo se tome ili cak doprinijelo?
Mi znamo jako dobro da je hriscansko osnovno ucenje propisalo uzdizanje i posvecivanje culnog zivota, a ne ponistenje istog, i da se ne odupiru jednom radosnom i povjerljivom uzivanju zemaljskih dobara. Ali je hriscanski pogled zavisio od vladajuceg stanja duse i tijela. Hriscani su vjerovali, usled melanholicnog nezadovoljstva sadasnjicom, u skori kraj svijeta."

I upravo oni koji zele kraj svijeta i smrt covjecanstvu najvise su proganjani mojim rijecima, a najvise promovisu culna uzivanja, jer su ona kao anestezija protiv melanholicnog nezadovoljstva.
 
"Ovo ocekivanje (kraja svijeta) jos je odredjenije izgradjeno kroz hiljadugodisnje nebesko carstvo na zemlji, koje je kod hriscanskih otaca mucenika Justinusa i Ireneja, pa do Laktantijusa, najprije protumaceno iz starozavjetnih naznaka, a onda bilo naslikano sa mastarskim pouzdanjem. Treba da pocne kad pritisnuta vremenom depopuacija dostigne najvisi stepen, kad mala gomilica pravednika bude napadnuta od strane antihrista na brdu na kojem se bilo sklonilo."

Sa ovakvim pretpostavkama naivni pojedinci organizuju svoje privatne zivote i oslanjaju se na ljude koji mozda nista drugo ne prizeljkuju sem toga da se covjecanstvo desetkuje. S druge strane, naravno, primitivni narodi gledaju da ih bude sto vise. I ko ce da pobijedi?
 
"Monastvo je nastalo za vladavine Konstantina u Egiptu, toj zemlji neunistive plodnosti i fanaticnog sujevjerja. Pustinje Egipta ispunile su se hiljadama ljudi, ne iz preobilja naroda zeljnog zivota, nego radi pripreme na smrt. Rufinus, savremenik Hijeronima, istice da je broj monaha u pustinjama skoro jednako veliki kao onog naroda u gradovima.
(Rufin. de vitis patrum c.7. Vergl. Gibbon Th. 6 S. 205. Der Bischof von Oxyrinchus in Mittelägypten rechnete 10000 Weiber und 20000 Männer in seiner Diöcesis, die sich dem Mönchsleben geweiht, Rufin. c. 5.)"
 
Znaci, to vam je sudbina. Poslednji parti bice vam u Egiptu, i kad svi odu na godisnji odmor u pustinju, neki ce Hijeronim zapisati da je Evropa opustjela i zarasla u pustinju i sumu. Zivio egoizam i progres.

Pazi kaktus!
Cuti, ne kvari zabavu.
 
Da smo totalno zastranili pokazuje i cinjenica da se islam smatra "totalno drukcijom kulturom od nase", dok se ustvari radi samo o osnovi svake kulture, zbog cega se on smatra polukulturom. Samim tim ako se islam osjeca kao nesto drukcije od nas samih, onda je to pokazatelj da nam nedostaje i sama osnova kulture. Nama nedostaje odrziva drustvena struktura koja je definisana u postovanju odredjenih drustvenih faktora. Prije svega da je muskarac nosilac kulture, da je porodica pojedinacan izraz drustva, da je zena sklona rdjavosti, da djeca moraju da slusaju itd. Sve prema nekoj skali sposobnosti. Mi smo kao ludaci i fanatici poklonili sposobnosti svima i na taj nacin skokom u ludost i smrt unistili obnavljanje svih sposobnosti.
 
Taj ludacki skok u smrt zavrsava masovnim umiranjem u pustinji, jer ne prihvatamo mlade imigrante da nas sahrane po islamskim obicajima, nego cemo kao i stari Rimljani, kad vec prosjek stanovnistva bude preko 60 godina, ici masovno u pustinju u "hodocasce".

- - - - - - - - - -

Htio sam se nasaliti da je to moguce uraditi ako neko pusti glasinu da se tamo organizuju masovne orgije.
 
Da smo totalno zastranili pokazuje i cinjenica da se islam smatra "totalno drukcijom kulturom od nase", dok se ustvari radi samo o osnovi svake kulture, zbog cega se on smatra polukulturom. Samim tim ako se islam osjeca kao nesto drukcije od nas samih, onda je to pokazatelj da nam nedostaje i sama osnova kulture. Nama nedostaje odrziva drustvena struktura koja je definisana u postovanju odredjenih drustvenih faktora. Prije svega da je muskarac nosilac kulture, da je porodica pojedinacan izraz drustva, da je zena sklona rdjavosti, da djeca moraju da slusaju itd. Sve prema nekoj skali sposobnosti. Mi smo kao ludaci i fanatici poklonili sposobnosti svima i na taj nacin skokom u ludost i smrt unistili obnavljanje svih sposobnosti.

Koji je po tvom mišljenju ključni razlog što se zapad vremenom tehnološki izdigao iznad Islama i time sebi obezbedio poziciju moći nad njim?
 
Poslednja izmena:
Koji je po tvom mišljenju ključni razlog što se zapad vremenom tehnološki izdigao iznad Islama i time sebi obezbedio poziciju moći nad njim?

Razlog kao i svaki drugi je taj sto su Germani vjerovatno porijeklom od filozofa i bramina, pa samim tim imaju jacu dusu. Znaci, posto covjecanstvo u cjelini degenerise, onda su Germani ti koji su najkasnije poceli da propadaju. Jaki su dusom, pa zato.
 
Pa muslimani su varvari i nisu nikad propadali kao varvari, a da li su njihovi preci nekad bili neki visi narod, to ne znam. Varvari su po pravilu nistitelji kultura i narodâ u propadanju, a oni sami ne mogu da propadnu nize. Jer propadanje se odvija kroz kulturu, a oni je nemaju.
S tim da mislim da Indoevropljani ne mogu da usled propadanja postanu varvari, oni propadaju u smrt, tj. izumiru, samo ako se pomijesaju sa nekim varvarima, mogu postati tako neke Vaishiye kao sto su to danas Germani. Ali i kod tog mijesanja ne vjerujem da su bili u propadanju, nego prije kao neki ratnici koji su isli u osvajanje drugih naroda, pa su im uzeli zene.
 
Sad zamisli onaj crtani film gdje onaj jedan veliki opali malog po glavi i zabije mu glavu medju ramena. Tako sad zamisli mene kad neki idiot poput tebe koristi provokativni odvratni nadimak "Tuki". Ako hoces da te tucem, samo pozovi.

- - - - - - - - - -

Znaci, treba praviti razliku izmedju propadanja i degenerisanja.
 

Back
Top