Umrla glumica Ivana Mrvaljević u 47. godini - Svi je znate iz serije "Budva na pjenu od mora" i iz "Mješovitog braka"

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.348
Danas je u 47. godini umrla Ivana Mrvaljević, crnogorska glumica, producentkinja i istaknuta umetnica.

Ivana Mrvaljević, koju pamtimo kao jednu od najznačajnijih crnogorskih glumica svih vremena, rođena je 1976. godine na Cetinju. U rodnom gradu je 1999. godine završila Fakultet dramskih umetnosti u klasi Bora Stjepanovića.

Biografija Ivane Mrvaljević​


Ivana Mrvaljević je od tada bila i članica ansambla Gradskog pozorišta, a kasnije je magistrirala produkciju u Torinu.

Ivana Mrvaljević preminula
FOTO: YOUTUBE / YOUTUBE
Ivana Mrvaljević preminula
Još tokom studentskih dana ostvarila je više uloga, a one najznačajnije, kako u pozorištu, tako i na filmu i televiziji, usledile su narednih decenija.
Ivana Mrvaljević će ostati upamćena po ulozi tužiteljke Kristine u seriji "Budva na pjenu od mora", ali je imala zapažene uloge i u ostvarenjima "Mješoviti brak", "Pare ili život", "Biser Bojane"...

Iako je imala izuzetno zapažene uloge u predstavama rađenim u produkciji brojnih domaćih i inostranih teatarskih kuća, karijera Ivane Mrvaljević će biti upamćena po nemerljivom doprinosu radu Gradskog pozorišta.

Istovremeno, tokom dužeg razdoblja bavila se i video, TV, filmskom i multimedijalnom produkcijom.

Borila se s teškom bolešću​

Ivana Mrvaljević se borila sa kancerom, a jednom prilikom je ispričala da joj najveći strah i najveća motivacija bila njena ćerka.

- Najveći strah je bio za njenu budućnost bez mene. Istovremeno je ona bila najveći motiv da se izborim - rekla je svojevremeno Ivana Mrvaljević o borbi s rakom.

Kolege se opraštaju od Ivane Mrvaljević​

Od Ivane Mrvaljević danas su se u javnim objavama oprostile njene kolege i druge poznate ličnosti, između ostalih Sloboda Mićalović, Mima Karadžić i pevač Bojan Marović.

- Draga naša Ivana, lepoto naša, sa anđelima putuj - napisala je Sloboda Mićalović na Instagramu.

https://www.blic.rs/sudbine/umrla-g...ni-znate-je-iz-budve-na-pjenu-od-mora/ect60mz
 
Jbm ti taj kancer prokleti

Neka joj je laka crna zemlja.

Znam da nije mesto ni tema, ali moram: ja pricam ljudima, pisem i po forumima - MI SMO VEC HODAJUCI MRTVACI. Bolesti kose, jedemo otrove, disemo otrove. Ne treba nam ni NATO ni Siptari da nas nema. Demografija nam je katastrofalna, mi bukvalno NESTAJEMO KAO NAROD.

Moramo pod hitno nesto da uradimo, jer bilo kakva promena nece dati efekt odmah, ali ako stanje ostane ovakvo, ako pocnu da kopaju po celoj Srbiji izracunajte sami kako cemo skoncati.

Ja sebicnijih ljudi od nas nisam video, da toliko ne mislimo da svoju decu i unuke, a i na sebe na kraju krajeva.

Izvinjavam se svima koji ovakav post na ovoj temi nadju uvredljivim, ali meni je umrla kuma pre par meseci, 42 godine. Zato i pisem, jer je i ovo mlada zena koju je odnela ista prokleta bolest.

A onaj bolesni ludak prica o Expo-u i kako ce da kupuje medicinske aparate i gradi skole i bolnice kao deo Expo-a! I narod slusa ludaka i cuti umesto da ih sve popalimo iz odmah.
 

Back
Top