Ulje

Ljuba111

Početnik
Poruka
15
Curi mi ulje iz auta, pa me interesuje da li je ovo mnogo za mesec dana?
IMG_20201017_235620.jpg
 
Hvala. Auto je 2001 godiste i presao je 255000, gledao sam merac pre mozda 7 dana i bilo je pola. Poceo sam da vozim pre mesec dana, malo vise, a ne znam da li trosi mnogo ili malo, pa nisam siguran da nisam nesto pokvario ili polomio pa curi ili je to zato sto je presao i sto je star.
 
Prvo i osnovno dignes merac i vidis gde si i sta si....a druga stvar legnes i vidis da li je karter vlazan,proveri cep da ne gubi na cepu ulje...ako je ova slika slikana samo kako je stajao ne verujem ipak da je sa cepa jer ulje nije skoncentrisano na jednom mestu nego na vise mesta...
 
Danas sam merio ulje i bio je i dalje na pola. Videcu i karter i proveriti cep. Samo kako je stajao. A ova desna strana mi je ovakva, pa ne znam da li je moguce da je izbacio visak ulja, jer je moguce da sam mu nasuo vise.
IMG_20201018_063801.jpg
IMG_20201017_231740.jpg
 
Ne, nije višak izbačen, a ulje na karteru nije od njega samog nego se od gore sliva. Situacija ti je dakle sledeća - ne curi sam po sebi, jer i sam kažeš da je nivo koliki je bio. Jedino kad se ugreje radom, ali vidi nakon vožnje. parkiraj na drugo mesto ili recimo stavi neki papir ispod da vidiš to što je sad, a ne od pre.
 
Ne, nije višak izbačen, a ulje na karteru nije od njega samog nego se od gore sliva. Situacija ti je dakle sledeća - ne curi sam po sebi, jer i sam kažeš da je nivo koliki je bio. Jedino kad se ugreje radom, ali vidi nakon vožnje. parkiraj na drugo mesto ili recimo stavi neki papir ispod da vidiš to što je sad, a ne od pre.
Izgleda kao da pusta na dihtung kartera
 
Smeš, ali gledaj nivo pre vožnje. Pazi, ja ne garantujem da je taj dihtung problem, možda se sliva od gore tu. To tačno može da se vidi iz kanala, ovako ne. Ako ti ne pada nivo ulja vozi. Kad je to ulje menjano?
 

Back
Top