Ulepsajte Boot Skin

sch

Aktivan član
Poruka
1.942
Zar Vam nije dosadio klasican Boot Skin ?
Ovde imate mali program ( 943 kb ) sa kojim jednim klikom menjate.
U osnovnom programu postoji samo nekoliko resenja, ali sa njihovog sajta mozete skinuti na stotine zanimljivih, izmedju ostalih i ovo :
5208.jpg


Mozete skinuti na : www.bootskin.com
Ili direktan link za download http://www.download.com/BootSkin/3000-2105_4-10285566.html?tag=lst-0-1
 
a moze li neko da mi objasni kako da ja neku sliku napravim da moze da radi u boot skin-u???
treba da se skine neki program ali nisam uspio sa njim jer ne mogu da sliku konvertujem kako treba???
ili makar da nedjem to srpsko izdanje :)
 
Neki kazu da jeste, neki da ne.. Ja sam iz radoznalosti mijenjao boot skin vise puta i nisam imao problema...

Program koji sam koristio za to je TuneUp Utilities 2006..

Iskustva su razlicita, ali kod mene fercera bez greske..

Poz.
 
pazi na win 98 recimo potpuno je bezbolno postoji fajl u rootu (ili ono bese win folderu zaboravih) i samo ga otvoris zamenis sliku i gotovo.
e sad u xp-u malo je zeznutije i zato koristi program kao sto rece gz ili onaj gore spomenuti boot skin koji sam isprobao pre 2 godine i dobro je radio (nije pravio probleme)
Takvi programi za razliku od programa koji menjaju izgled shella (koji mogu zesce da zeznu sistem a isto tako i da ga opterete kao recimo win blinds) ne bi trebali nesto posebno da opterete sistem, narocito sto recimo boot skin ne menja nista u sistemskim fajlovima, on samo menja sliku u fajlu koji je za to odredjen.
 
Meni je to nekad bilo zanimljivo, ali znas koliko me sad briga sta ce da pise prilikom bootovanja?
Evo da mogu i ovu sadasnju sliku bi sklonio, samo da se sto pre podigne sistem.
A josh kad stavis neku novu sliku onda obicno traje 3 sek. duze...
 
Zool:
@saljivdzija
ja sam to uradio pomocu Tune Up-a ali je slika znatno losijeg kvaliteta nego u originalu.
i odakle skidas teme za ovaj program?

Ako mislis na boot skin image, u pravu si, slika jeste malo losija u odnosu na xp-original, ja sam to skoro isprobao i uzeo sam neku sliku koja mi je ranije bila na desktopu i nesto je manje rezolucije pa moguce i da je zbog toga, probacu bas neku koja se nudi na TuneUP-online a odande mozes skinuti i teme i sve dodatke vezane za program...
 
saljivdzija:
Ako mislis na boot skin image, u pravu si, slika jeste malo losija u odnosu na xp-original, ja sam to skoro isprobao i uzeo sam neku sliku koja mi je ranije bila na desktopu i nesto je manje rezolucije pa moguce i da je zbog toga, probacu bas neku koja se nudi na TuneUP-online a odande mozes skinuti i teme i sve dodatke vezane za program...
Alo ljudi. slika pri butovanju je u 256 boja.
normalno da ne mozes da skines sliku sa pozadine i da ocekujes isti kvalitet ;)
 

Back
Top