Udruzenje za zastitu prirode

gwzelenirukelisce.jpg


sta mislite jel bolji onaj zuti ili ovaj? :? :roll:
ja sad stvarno ne znam.......mozda ovaj? :roll: :p
 
mortishaaa:
ova ova ova i definitivno ova!!!! (8

~ ~ ~ ~ ~
Jungle is nothing without animals, animals are nothing without jungle!
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE
ova je lepsa zbog saka (8 (8 (8 ali su na onoj gore mnooogo bolja slova ((((: a dole je ipak bolja zelena boja :p (mogu da ga kacim na starke, bas su iste boje :p)
naravno da lupetam/salim se... (8
 
bleach:
mortishaaa:
ova ova ova i definitivno ova!!!! (8

~ ~ ~ ~ ~
Jungle is nothing without animals, animals are nothing without jungle!
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE
ova je lepsa zbog saka (8 (8 (8 ali su na onoj gore mnooogo bolja slova ((((: a dole je ipak bolja zelena boja :p (mogu da ga kacim na starke, bas su iste boje :p)
naravno da lupetam/salim se... (8
sta mislis zasto sam ja rekla a je lepsa LoL OoPs (8

~ ~ ~ ~ ~
Jungle is nothing without animals, animals are nothing without jungle!
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE
 
Pomozimo pticama da prežive zimu!
Obaveštavamo Vas da je u subotu, 30. oktobra - Svetski dan hranjenja ptica, koji će u Beogradu zajedno obeležiti Organizacija za poštovanje i brigu o životinjama – ORCA i Sekretarijat za obrazovanje Skupštine grada Beograda.

Povodom obeležavanja ovog datuma, ORCA će u subotu, 30. oktobra u Knez Mihajlovoj ulici (ispred broja 3) od 11 do 15 časova, kao i mnogo puta do sada, postaviti štand na kojem će pored uobičajenih subotnjih aktivnosti (potpisivanje peticije za definisanje prava životinja u Ustavu RS i udomljavanja napuštenih životinja) građani moći da se informišu o tome kako pomoći pticama da prezime zime. Za ovu priliku smo pripremili paketiće sa ptičjim poslasticama koje će građani uz simboličan prilog moći da dobiju i podele ga pticama.

Pored ovoga, ORCA i Sekretarijat za obrazovanje Skupštine grada Beograda, raspisali su konkurs za izradu kućica i hranilica za ptice »beogradski dživdžan«. Konkurs je raspisan za učenike beogradskih osnovnih škola. Kućice i hranilice koje pristignu na konkurs biće postavljene u beogradske parkove. Konkurs je otvoren od 30. oktobra do 10. decembra 2004 godine, a proglašenje pobednika i uručenje nagrada obaviće se poslednje nedelje decembra u okviru ORCA-inih tradicionalnih novogodišnjih aktivnosti – ukrašavanje novogodišnje jelke za napuštene životinje.

Ovo je povod da apelujemo na građane, da ovog dana razmisle o tome, na koje sve načine mogu pomoći pticama. Uz malo truda možemo im napraviti hranilicu ili kućicu za ptice i na taj način im pomoći da prezime zimu, jer mnoge, poput senica, crvendaća, vrabaca i drugih pevačica, ostaju sa nama i kada dođu hladni dani. Za uzvrat imaćemo simpatične goste na našim terasama, u baštama, parkovima, šumama i voćnjacima, koji će, usred zime, pokušati da nam dočaraju zelenilo proleća
~~~
koga zanima... :wink:
ja necu moci da idem tad sam na exkurziji... :wink:
 

Back
Top