Udovičina osveta

oSYXGHC.png


On bitanga i alkoholičar da kaže njoj udovici,majci dvoje maloletne dece da je belosvetska k*urva samo zato što je u svoju skromni sobicu u sirotinjskom dvorištu primila uplakane u strahu njegovu ženu i dete dok je on vrativši se u kasne sate u pijanom stanju po ko zna koji put izbacivao kroz prozor šporet Smederevac iz samo njemu poznatih razloga.I umesto da dodje sutra da joj se izvini,zamoli za oproštaj on ju je u dvorištu pred svim komšijama nazvao kurvom belosvetskom dok su sve oči bile sa podsmehom uprte u nju..Nije mogla to da mu oprosti,grudi su joj žarile one uprte oči a komšijski osmesi izazivale bes.Rešila je da mu se osveti.Nije morala dugo da čeka.Opet je došao pijan u kasnu noć i dok se on zabavljao sulundarima i Smederevcem koji je po ko zna koji put dobio krila ona je otišla do zajedničkog poljskog klozeta na kraju dvorišta i prerezala dve daske jer je znala da u njegovom ritualu iživljavanja odmah posle Smederevca odlazi u nužnik.Kako je zamislila tako se i desilo,upade Mitar u govna do guše.Skočiše komšije da spašavaju al' puče bruka i on dobi nadimak "Mitar smrda"

Svaki put kad bi prošla pored njega začepila bi prstima nos a on bi spuštenog pogleda mrmljao sebi nešto u bradu.Vreme je prošlo,sećanje je ostalo da živi i vrlo često se čuje iz nečijeg dvorišta kako žena kaže mužu:"bolje se pripazi da ne prodješ kao Mitar"
 
..ovo sa daskama , na poljskom , nešto su muvali smederevci kraljevskoj familiji , a nešto su i šapčani u svom stilu radili....nije ovo patent ove domaćice....tu crnu osvetu - cigansku , ćapio onaj andrićgraditelj , za film o ciganiji (klip podesi na : 2min30sek)

 
123loncar - danas 17:05

..ovo sa daskama , na poljskom , nešto su muvali smederevci kraljevskoj familiji , a nešto su i šapčani u svom stilu radili....nije ovo patent ove domaćice....tu crnu osvetu - cigansku , ćapio onaj andrićgraditelj , za film o ciganiji (klip podesi na : 2min30sek)

Ne znam ko i sta i kad je radio kraljevskoj familiji,niti odakle je Kusta uzeo ideju
znam da je ova prica mnogo,mnogo,stara....
 
...uđem lepo danas u gradsku pijacu , kad tamo ima šta da vidim ...rođaci , došao Žika ciganin , koritar....onoliko sam se obradovao u ime starih vremena... za objašnjenje gradskoj dečurliji i onom mlađem svetu , koritari su oni majstori koji od drveta prave korita , varjače , avane i sve stvari za pokoćstvo - pa i one tronošce , koji služe za sve , pa i za mužu krava....Žika se onoliko obradovao , što u mali zateče nekog odstarosedelaca....
...da ne dužim stvar , kao Paja ciganin , već da kažem zašto sve ovo pišem...dok se pitasmo za zdravlje i familiju , ja na tezgi spazim dasku , sa ugraviranim tekstom , a jošte pride slika šporeta....sad kužite počem je ovo stvar za ovaj blog...još samo da kažem šta na dasci piše iznad slike šporeta :

"ZA SVAKOG MUŽA SREĆA JE TA , KAD ŽENA DOBRO KUVATI ZNA ! "

....i sad molim lepo , opšte je poznata stvar , ako žena nezna da kuva ili ne kuva , da muž samo kad je pijan može istinu da joj kaže i uradi bilo šta po svojoj volji....posve je jasno , po ovom pisaniju , zašto je onaj šporet bio leteći kad god gazda skupi malo hrabrosti.....a mislim da je jasno zašto je ona opajdara sekla mučki daske na nužniku - poljskom !
 
123loncar;bt267793:
...uđem lepo danas u gradsku pijacu , kad tamo ima šta da vidim ...rođaci , došao Žika ciganin , koritar....onoliko sam se obradovao u ime starih vremena... za objašnjenje gradskoj dečurliji i onom mlađem svetu , koritari su oni majstori koji od drveta prave korita , varjače , avane i sve stvari za pokoćstvo - pa i one tronošce , koji služe za sve , pa i za mužu krava....Žika se onoliko obradovao , što u mali zateče nekog odstarosedelaca....
...da ne dužim stvar , kao Paja ciganin , već da kažem zašto sve ovo pišem...dok se pitasmo za zdravlje i familiju , ja na tezgi spazim dasku , sa ugraviranim tekstom , a jošte pride slika šporeta....sad kužite počem je ovo stvar za ovaj blog...još samo da kažem šta na dasci piše iznad slike šporeta :

"ZA SVAKOG MUŽA SREĆA JE TA , KAD ŽENA DOBRO KUVATI ZNA ! "

....i sad molim lepo , opšte je poznata stvar , ako žena nezna da kuva ili ne kuva , da muž samo kad je pijan može istinu da joj kaže i uradi bilo šta po svojoj volji....posve je jasno , po ovom pisaniju , zašto je onaj šporet bio leteći kad god gazda skupi malo hrabrosti.....a mislim da je jasno zašto je ona opajdara sekla mučki daske na nužniku - poljskom !

Ako bi se zbog loseg kuvanja izbacivali sporeti kroz prozor
mnogo bi kuca ostalo odmah bez njih:D
 

Back
Top