Udaraju tamo gde Srbiju najviše boli

DraGo70:
Da li volim da me neko maže i laže? Ne naravno? Da li volim da mi neko oduzima moje? Ne naravno.
Da li je KiM rešeno pitanje? Ja ne znam. I ne verujem da se čitav svet toliko zamajava s nim ako bez ikakvih posledica može da ga proglasi nezavisnim. Čemu onda sve ovo?
Da bi i Srbi potpisali. Pa ako Kipar nije potpisao nezavisnost Severnog Kipra već 32 godine, reci ti meni ko ide na Severni Kipar? Ko ulaže tamo? A imaju i grb i zastavu i vojsku i novac... I niko ih ne hebe 5%. Zašto? Jer Grčka i Kiparski Grci neće da ih priznaju...
Nego, kontrapitanje za tebe:
Recimo da imaš dete. I da ti dete ide u školu u kojoj je neki opasni dečak koji maltretira tvog sina... Da li ćeš:
a) Učiti sina da se brani,
b) Ispisati ga iz te škole i upisati u drugu,
c) Upozoriti učitelja,
d) Porazgovarati sa ocem tog deteta
e) Reći sinu: "Znaš šta sine, on je jači i pusti ga da te bije, kada mu dosadi, prestaće..."
Ja sam siguran da tvoj izbor neće biti pod "e".

Ili drugi primer:
Dospeo si u zatvor. Tvom "cimeru" se mnogo dopadaš i odlučio je da mu budeš "devojka"... a uz to je neki mazgov od 2 m visine i 150 kg mišića...
Ti ćeš:
a) Dopustiti da koristi tvoje d..e jer je jači,
b) Suprotstaviti ćeš mu se na neki način iako znaš da bi mogao još žešće da stradaš?

Ova dva primera su ti analogija na onaj stav: "Velike sile su odlučile da nam uzmu KiM i što pre to shvatimo, biće bolje za nas" (Č.J. op.a.)...

Oba primera su ti bez veze.....

Prvi je bez veze , jer da i neko maltretira klinca, upao bi im u kucu, i izmaltretirao i mamu, i tatu, i sina i cerku , babu, dedu.....redom !!
Kakve to veze ima???

Drugi je jos gluplji, jer nece da nas Yebu, vec da se otcepe........


A, i paralela sa Kiprom je bez veze...Kipar je podrzavao svet u njegovoj borbi za celovitost.
Kod nas je obrnuto. Svet podrzava Siptare za otcepljenje..

I jos nesto...niko od nas ne trazi, niti ce traziti da potpisemo bilo sta...
 
skarfejs:
Oba primera su ti bez veze.....

Prvi je bez veze , jer da i neko maltretira klinca, upao bi im u kucu, i izmaltretirao i mamu, i tatu, i sina i cerku , babu, dedu.....redom !!
Kakve to veze ima???

Drugi je jos gluplji, jer nece da nas Yebu, vec da se otcepe........


A, i paralela sa Kiprom je bez veze...Kipar je podrzavao svet u njegovoj borbi za celovitost.
Kod nas je obrnuto. Svet podrzava Siptare za otcepljenje..

I jos nesto...niko od nas ne trazi, niti ce traziti da potpisemo bilo sta...

Jbg-a baš si ekstreman. Kao prvo, primeri mi nisu bezveze jer oslikavaju činjenicu "šta bi radio da ti neko nameće rešenje koje ti ne odgovara"...
Naravno, ti bi zbog svog klinca izmaltretirao celu porodicu, ali naravno, ako je u pitanju KiM, rekao bi "ma bolim me q...c nije moje".
To mi je tipično ponašanje u stilu "Nek komšiji crkne krava" poznato iz zaostalih sela po Srbiji ili u stilu ponašanja ljudi u socijalizmu koji nisu pazili niti čuvali bilo šta jer su govorili: "Ma boli me q...c nije moje, to je državno..."
Ni paralela sa Kiprom nije bezveze, jer bih ti mogao navesti još brdo primera u svetu. Stvar je u tome što su Šiptari imali dobru kampanju i dali su mnogo novca za promociju svoje ideje, a Srbi su se nadali kako će "Istina sama od sebe izaći na videlo..."
Ako si juče gledao RTS mogao si videti dokumentarni film o švercu oružja iz SAD u Albaniju i dalje na KiM koji je uzburkao javnost po celom svetu nakon prikazivanja...
Ali naravno, ako ti razmišljaš u stilu: Kada im damo KiM i Ratka Mladića ovde će sve procvetati, ekspresno će nas primiti u EU, svi ćemo živeti i zarađivati kao u razvijenoj Evropi... onda su tebi svi ovi primeri nepotrebni. Znam nekolicinu koji kažu: "Kada bi sutra Čeda rekao da je zemlja ravna ploča koju na leđima nose tri kornjače, ja bih znao da je tako..."
I
 
Naravno, ti bi zbog svog klinca izmaltretirao celu porodicu, ali naravno, ako je u pitanju KiM, rekao bi "ma bolim me q...c nije moje".

Nigde nisam rekao za Kosovo da me boli K.......
Opet ti je bezveze usporedba . Naravno da svoje dete volim vise od sto i jednog Kosova.
Ono sto bi ucinio zbog njega , ne bi ucinio ni za sta na svetu , ni za Kosovo, naravno.

Ali naravno, ako ti razmišljaš u stilu: Kada im damo KiM i Ratka Mladića ovde će sve procvetati, ekspresno će nas primiti u EU, svi ćemo živeti i zarađivati kao u razvijenoj Evropi...

Gde sam ja rekao da bi sve procvetalo?? Ne bi !!!!
Ali, sigurno je da ce , kada se resimo ta dva okova oko nogu, Srbija lakse da dise.
Pri tom narocito mislim na onu pobegulju Mladica, kako ga nije sramota one uniforme koju je nosio?? :twisted:


Znam nekolicinu koji kažu: "Kada bi sutra Čeda rekao da je zemlja ravna ploča koju na leđima nose tri kornjače, ja bih znao da je tako..."

:D :D :D Ovo si malo slagio, zbog umetnickog dojma... :-D :-D :wink: :wink:
 
skarfejs:
Nigde nisam rekao za Kosovo da me boli K.......
Opet ti je bezveze usporedba . Naravno da svoje dete volim vise od sto i jednog Kosova.
Ono sto bi ucinio zbog njega , ne bi ucinio ni za sta na svetu , ni za Kosovo, naravno.



Gde sam ja rekao da bi sve procvetalo?? Ne bi !!!!
Ali, sigurno je da ce , kada se resimo ta dva okova oko nogu, Srbija lakse da dise.
Pri tom narocito mislim na onu pobegulju Mladica, kako ga nije sramota one uniforme koju je nosio?? :twisted:




:D :D :D Ovo si malo slagio, zbog umetnickog dojma... :-D :-D :wink: :wink:

O.K. vidim da si korektno prihvatio prepisku, stoga izvini što sam rekao da si ekstreman.
Da te ne citiram redom, evo male elaboracije...
Normalno je da voliš svoje dete, ali je preterano da reaguješ kako reaguješ. Znaš i u onoj školi u Somboru su roditelji voleli svoju decu, ali im to nije dalo za pravo da pretuku profesora...
Osim toga, ako bi ti dete bilo (ne daj Bože) kriminalac ili ubica, da li bi i dalje govorio da ga voliš više od 101 Srbina ili bi prihvatio činjenicu... Razmisli malo...
Ne verujem da će Srbija lakše da diše ako se rešimo KiM, jer onda sigurno počinju problemi sa jugom Srbije, Sandžakom, Vojvodinom... Kada jednom poklekneš i dozvoliš da ti ga neko g.r.e, odmah se tu nađe još onih koji bi da se ogrebu...
I nisam ovo malo slagio, nego su to reči mog komšije koji ima iste stavove kao i ti, a gorljivi je Čedista, da ne kažem liberal...
Ako sam postigao umetnički dojam, isplatilo se... :) :) ;)
 
Drago, cetiri slona nose svet, a njih zajedno nosi jedna kornjaca, bre, budi precizan kad mi parafraziras omiljenog pisca :D.

Moja dva centa: Ajd da im damo Mladica, samo da skapiramo gde je, a onda da trazimo zesce ustupke sto smo bili dobri. Sto se tice Kosova, niko od nas ovde ne moze da da dobro resenje, to ce pitanje da nas hebe jos dugo, dugo, dugo......
 
Osim toga, ako bi ti dete bilo (ne daj Bože) kriminalac ili ubica, da li bi i dalje govorio da ga voliš više od 101 Srbina ili bi prihvatio činjenicu... Razmisli malo..

Nisam razumeo poentu, ali , odgovor je .....DA, naravno da bi ga voleo vise od celog sveta

. Kada jednom poklekneš i dozvoliš da ti ga neko g.r.e, odmah se tu nađe još onih koji bi da se ogrebu...

Kasno, Drago....poklekli smo cetiri rata, inflaciju najvecu na svetu, Jezdu, Dafinu, kradje, ubistva, bedu i propadanje........Nema vise :"Srbija se saginjati nece" :roll:
 
skarfejs:
Nisam razumeo poentu, ali , odgovor je .....DA, naravno da bi ga voleo vise od celog sveta

Kasno, Drago....poklekli smo cetiri rata, inflaciju najvecu na svetu, Jezdu, Dafinu, kradje, ubistva, bedu i propadanje........Nema vise :"Srbija se saginjati nece" :roll:

Izgleda da smo totalno različiti po ovim pitanjima, tako da je besmisleno da ubeđujem ja tebe ili ti mene.
Što se tiče ovog prvog, liči mi na onu izjavu Kneletovog oca obavljenu u mnogim novinama gde je on iznosio kako je njegov pokojni sin bio duša od čoveka... Na pitanje novinara a kako je to mogao da plaća apartman u Hajatu i vozi skupe automobile, odgovorio je: "Sve je on to pošteno zaradio..." Dakle, nemam komentara na tvoju izjavu. Ja bih osudio i oca i majku i dete i brata i sestru i odrekao ih se ako bi se nedvosmisleno dokazalo da su zlikovci, ubice ili bilo šta drugo. Ti očigledno ne bi.
Drugo, nisam ja rekao niti ikada podržavao tezu SPS-a "Srbija se saginjati neće", doduše nisi mi to ni implicirao, ali ipak sam do sada uspeo u svim iskušenjima sačuvati svoje dostojanstvo i obraz. Jeste, da sam mogao mnogo puta ići linijom manjeg otpora i sada biti bogat i slavan, što nisam, ali barem mirno spavam... meni je i to dovoljno.
Pozdrav
 

Back
Top