Učesnici diskusije sa statusom "Gost"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

kojekude2022

Domaćin
Poruka
3.694
Šta znači ovaj status?
Ok što se ne vide nikakvi podaci, ali zbog čega ne može da se primeni opcija Ignoriši?
Prijavljivati ih ako vređaju, pišu sa više naloga?
Evo primera kako pišu sa istog naloga:
KPGS 2.png
KPGS 3.png
 
Oni su sada omogucili da i teme ignorisanih korisnika mogu da se vide ,sve u cilju klikbajta .
Te postove koliko znam vidis kada otvoris jedan od postova nekog koga ignorises, barem je tako bilo kada sam poslednji put kliknuo da privremeno vidim post.
Meni bi odgovaralo da ima opcija beleski kod ignorisanih da mogu da si napisem zasto sam koga tu stavio.
Bmaxa me recimo nervirao kada je nasa slova sa kvacicama pisao sa sczhs i slicno, pa sam ga stavio na ignore tada, a primetio da to vise ne radi kad sam otvorio neki citirani post ko zna koga. Znaci, nerviralo me to pisanje, ali cu svakako pre dati validnost njegovom misljenju kada se pise o kompjuterima ili programima, nego nekom ko je kao gost pod nikom "ja sam ekspert" napisao sta god.
Sta pise frtajler me recimo ne interesuje uopste, dovoljno mi je da vidim avatar i mogu da mu dam dijagnozu.
Jaguarkinih naloga na ignore imam barem 50 ali je bilo perioda kada me nervirala manje, pa sam i citao sta pise. Inace, tema na politici ume mi biti sa tri cetiri posta, zapravo ni ne znam koliko postova bude na jednoj strani, verovatno 20-tak.
 
Te postove koliko znam vidis kada otvoris jedan od postova nekog koga ignorises, barem je tako bilo kada sam poslednji put kliknuo da privremeno vidim post.
Meni bi odgovaralo da ima opcija beleski kod ignorisanih da mogu da si napisem zasto sam koga tu stavio.
Bmaxa me recimo nervirao kada je nasa slova sa kvacicama pisao sa sczhs i slicno, pa sam ga stavio na ignore tada, a primetio da to vise ne radi kad sam otvorio neki citirani post ko zna koga. Znaci, nerviralo me to pisanje, ali cu svakako pre dati validnost njegovom misljenju kada se pise o kompjuterima ili programima, nego nekom ko je kao gost pod nikom "ja sam ekspert" napisao sta god.
Sta pise frtajler me recimo ne interesuje uopste, dovoljno mi je da vidim avatar i mogu da mu dam dijagnozu.
Jaguarkinih naloga na ignore imam barem 50 ali je bilo perioda kada me nervirala manje, pa sam i citao sta pise. Inace, tema na politici ume mi biti sa tri cetiri posta, zapravo ni ne znam koliko postova bude na jednoj strani, verovatno 20-tak.
Vidi se ,provalio sam u trendu da stoji ,cak iako je neko na ignore izbacuje te teme.
Jedno vreme je bilo besomucno otvaranje potpuno besmislenih tema ,sada se to smirilo ...nije stvar toliko u tim klikbajtovima ,nego da forum ima kvalitetan sadrzaj ,da se ne trpa glupostima previse.
 
Ko treba da stvara taj kvalitetan sadržaj?
По мени, квалитетни и коректни дискутанти.
За готово све примедбе које сам имао, јасно сам указивао да их не пишем ради себе, већ зато што се на тај начин одвраћају/терају квалитетни дискутанти. Проблеми се гурају под тепих и краткорочно то изгледа ок, али дугорочно?
 
По мени, квалитетни и коректни дискутанти.
За готово све примедбе које сам имао, јасно сам указивао да их не пишем ради себе, већ зато што се на тај начин одвраћају/терају квалитетни дискутанти. Проблеми се гурају под тепих и краткорочно то изгледа ок, али дугорочно?
najbolje je ličnim primerom pokazati "kako to treba"
 
Гости могу и да коментаришу модерацију...
Гхост.png

Ако је одређеној ИП адреси трајно забрањен приступ, како са те исте адресе може да Гостује?
Ако није забрањена ИП адреса, због чега не направи нови налог?
Заиста не видим сврху гхостовања, испада више права од чланова...
 
U pravilniku foruma
https://www.krstarica.com/info/pravilnik/
pise sledece:
"Krstarica ne snosi nikakvu odgovornost za sadržaj korisnika, bilo da je javno postavljen ili privatno prenesen (poruke, komentari i drugi sadržaj dostupan na Krstarici ili poslat putem Krstarice). Za sav svoj sadržaj odgovorni su jedino korisnici."

Ko je odgovoran za postove neregistrovanih posetilaca foruma, ako su isti odobreni od strane moderatora (predstavnika izvrsne vlasti foruma)?

Ja se sa svim stavkama pravilnika foruma slazem, ukljucujuci i izmene koje su nastale nakon sto sam prihvatio uslove registracije i jednostavno ne zelim da citam komentare i misljenje ljudi koji ova pravila ne prihvataju i za koje Krstarica nije obavila nikakvu proveru (mislim na email adresu) i za ciju pravilnost, istinitost, tacnost niko ne garantuje/snosi odgovornost.
Ili mozda garantuje?
 
Navescu banalan primer.
Otvorim temu, opisem problem sa BSOD na kompjuteru.
Dobijem dva tri saveta, jedan bude od osobe koja nije registrovana, dala je sebi nick u postu "HP doktor" i ja uradim upravo to sto ta osoba savetuje, jer u pitanju je osoba koja je ekspert, a verujem da je verodostojnost podataka i znanja proverio moderator, uz naravno minimalnu sansu da mu je nesta promaklo.
I desi se recimo da unistim SSD na kom imam bitne podatke.
Napisem sta se desilo, HP doktor se javi i napise "haha, zeznuo sam te, zali se upravi vodovoda".
Da li bi u ovakvom slucaju Krstarica bila uprava vodovoda?
 
Navescu banalan primer.
Otvorim temu, opisem problem sa BSOD na kompjuteru.
Dobijem dva tri saveta, jedan bude od osobe koja nije registrovana, dala je sebi nick u postu "HP doktor" i ja uradim upravo to sto ta osoba savetuje, jer u pitanju je osoba koja je ekspert, a verujem da je verodostojnost podataka i znanja proverio moderator, uz naravno minimalnu sansu da mu je nesta promaklo.
I desi se recimo da unistim SSD na kom imam bitne podatke.
Napisem sta se desilo, HP doktor se javi i napise "haha, zeznuo sam te, zali se upravi vodovoda".
Da li bi u ovakvom slucaju Krstarica bila uprava vodovoda?
Navescu banalan primer.
"Kad vidis crveno svetlo udri po gasu.

haha zeznuo sam te. "

Ako ne koristis razum nego zivis po onome sto ti kazu, skupi mica evra i dacu ti jos odlicnih saveta. :per:
 
Још један суноврат форума - после тема где се поједини чланови и модератори подмевају легитимним питањима чланова, сад се и гости спрдају са члановима који имају питања/предлоге.
 
Poslednja izmena:
Гости могу и да коментаришу модерацију...
Pogledajte prilog 1200183
Ако је одређеној ИП адреси трајно забрањен приступ, како са те исте адресе може да Гостује?
Ако није забрањена ИП адреса, због чега не направи нови налог?
Заиста не видим сврху гхостовања, испада више права од чланова...
Да,то је баш чудно.Само што мислим да ту има и људи који нису бановани.
 
Још један суноврат форума - после тема где се поједини чланови и модератори подмевају легитимним питањима чланова, сад се и гости спрдају са члановима који имају питања/предлоге.
То стварно није у реду.
 
Још један суноврат форума - после тема где се поједини чланови и модератори подмевају легитимним питањима чланова, сад се и гости спрдају са члановима који имају питања/предлоге.
Eto prilike da nešto preduzmeš.
Šta?
 
Poslednjih par dana povremeno pogledam na forum, ne logujem se, napisem nesta manje ili vise glupo, za nik odaberem sta mi prvo padne na pamet i ako se post odobri dobro, ako ne odobri, opet dobro.
Odredjene teme otvorim, pogledam nekoliko stranica od kraja i cao, zdravo.
Mladje generacije koriste drugacije oblike komunikacije, forumi im nisu interesantni, a pisanje na ovakav nacin (nelogovan, neregistrovan, gost, prolaznik) rasterace stare clanove, a nece dovesti nove.
Kvalitentna komunikacija na ovaj nacin je nemoguca, probajte na par dana, pa napisite utiske, ali se nemojte varati tako sto cete se logovati.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top