Quantcast

Ubuntu i flash player

RiSK

Primećen član
Poruka
681
Nikako. :(

Adobe se josuvek nije udostojio da izbaci flash player za linux koji radi normalno u full screenu.

edit: mada mozes da probas sa nekom starijom verizjom flasha ili gnashom ako zakrpi. To mozda proradi dobro ;)

Poslednja izmena:

dujkenujkeme

Ističe se
Poruka
2.358
čekaj kod mene je jedno vreme imao hardversku akceleraciju sa nvidia drajverom, ali se posle zagubilo nekako ? (to je devetka bila)
(mislim da je na samom youtube onemogućeno u actionscriptu zbog
krahiranja flaš 10 na windows sistemima)

dok bez hw akceleracije , prilikom prikazivanja u fullscreenu-secka
jer ne koristi x-video overlay, linux fleš plejer jedino je koristio opengl za
ubrzavanje prikaza , bar mislim.

Poslednja izmena:

RiSK

Primećen član
Poruka
681
Tacno. Imao je hardversku akceleraciju u prvim verzijama plejera 9.x grane.
I nikad posle toga :(
Nisam siguran koja verizja je bila prekretnica, al ako nadjes negde 9.nesto_sitno mozda i radi ;)

Valjda ce se urazumiti Adobovci da naprave to. Dosta ljudi se zali ;)

dujkenujkeme

Ističe se
Poruka
2.358
nisam siguran da li je uopšte fizički izvodljivo , ina windowsu imaju problema
(pre sam gledao , pun je internet o tome da se žale da krahira puca fleš 10 ) ;)

moguće da su postavili prevelike multimedialne zahteve u startu za 10-tku :(

RiSK

Primećen član
Poruka
681
Heh... Ne znam bas kakvo je stanje sa tim na Windowsu. Mislim da se nisam susreo sa problemom.

Ma, kodeci koje koristi flash su preteski za softverski rendering u toj rezoluciji. Jednostavno je potreban hardverska akceleracija. A nema je :\

RiSK

Primećen član
Poruka
681
Iskopina za drugare po sistemu:
Odavde http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/installers/archive/fp9_archive.zip
Mozete skinuti arhivu od svojih cca 190MB sa starijim verzijama flash playera (gomila verizja za sve sistema koji su podrzani, uglavnom za developere ;)). Ja probah upravo 9.0.31 i 9.0.48 koji su u Linux varijantama spakovani u tu arhivu i rade u full screen varijanti na YT. Inace rade na Intelovoj intergusi, sto ce biti znak da ce raditi i na svakoj normalnoj kartici :D
Ako ne nervira starija verzija, tj ako vam ne fali nesto od featuresa, go get it!

Malo je gloopo da obesim ovde sam te plejere i da prekrsim liceencu :( Tek, sa onim downloadom cete imati flasha za naredne 2 godine :)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.