Ubedljivo najbogatiji sportista iz Srbije

lionagate

Ističe se
Poruka
2.945
NBA košarkaši su među najbolje plaćenim sportistima na svetu, a njihovo bogatstvo se ogleda i u kućama sa košarkaškim terenima, fitnes prostorima, saunama, skupim nameštajem...

Jokiceva kuca kuća je u skladu sa tim, ali i sa njegovom zaradom. On je 2018. godine sa NBA Denver Nagetsima produžio petogodišnji ugovor vredan 147 miliona dolara, a 2022. je potpisao još jedno petogodišnje produženje od 272 miliona dolara, čime je postao najplaćeniji NBA igrač ove sezone. Njegova neto (obrati paznju) godišnja zarada je 55,2 miliona dolara, što je 1,4 miliona više nego što ima Stef Kari, drugi najplaćeniji košarkaš. Njega je ove sezone Somborac smenio na tronu po zaradi.

Pored toga, Nikola ima odlične ugovore sa vrhunskim brendovima, uključujući Nike, Panini, Somborac i Vestern Union. <--- vidi napomene posle teksta

Što se tiče njegovih nekretnina, pojavili su se navodi da je kupio vilu od 2,4 miliona dolara u Denveru 2019, nakon što je potpisao unosan produžetak ugovora. U njoj živi sa suprugom Natalijom, ćerkom Ognjenom i braćom Nemanjom i Strahinjom.

Poznato je da ima 12.271 kvadratnih metara i da se nalazi u bogatom delu grada. Sređena je u modernom stilu i ima visoke plafone. Takođe pruža predivan pogled na Kurs Fild, gde Kolorado Rockis igraju domaće utakmice. <---- vidi napomene posle teksta

jokic-kuca-denver.jpg


Osim ove, poseduje i kuću u Šeri Hilsu, koju je kupio za 4,5 miliona krajem 2021. U njoj ima 29 soba i sve je podređeno uživanju, pa ima bioskopsku salu, bazen...
Osim u Denveru, gde provodi veći deo godine, Jokić i u Somboru ima sav luksuz i komfor. Kako prenose američki mediji, on je u rodnom gradu kupio pet parcela na kojima trenutno gradi velelepnu kuću.

U Somboru se njegovo glavno ulaganje zna – to su konji, njegova najveća pasija.

LINK za Sportal.rs <---------------
***********************************************
Napomena #1 - u medjuvremenu je Jokic ostao samo na dresovima Nike-a ( nosi ih tim Nugetsa ali i on dobija svoj deo zato sto mu fotografija u Nike dresu visi po mnogim trznim centrima sirom USA i Canade), Wester Union vise nema sponzorski ugovor sa Nugetsima - umesto njih je dosao "ibotta" - Ocito "novinari" portala nisu dobro odradili posao a ubedljivo najveca lova od reklama mu pada na reklami za hotels.com - na zalost prikazuju je samo u USA/Canadi ( Evropa im nije zanimljiva) te ste moji dragi a bivsi zemljaci uskraceni za nju

Napomena #2 - nije 12.271 kvm povrsine kuce nego 12.271 kvadratna stopa (tako racunaju povrsinu stambenog prostora u USA odakle je prepisan ovaj tekst), sto bi bilo 10,76 puta manje u kvm odnosno kuca je oko 1140 kvm povrsine. Sta zna "novinar" sta je 12.271 kvm kuce, nije njegovo da razmislja da recimo soliter od 21-22 sprata ima toliku stambenu povrsinu.

Napomena #3 - sad ce da zlobni ljudi foruma podivljaju nacisto

Napomena #4 - sta zabole Nikolu sto ce neki anonimusi da divljaju po forumu od ciste i koncentrisane zlobe, na ulici i ovako ne bi smeli da mu pridju i nerviraju ga, setite se Morissa kako je prosao kad ga je udario...
 
Poslednja izmena:
...ne smiju se u sportiske finansije brojati ulasci u politcke vode i tako steceni novci se
sportskim zvati...znam toliko dugolisa u sportskom smislu a milioneri su transakcijama i tzv. cistim novcima
cistim toliko da su i u izbjeglista bivali ali izbjeglistva odredjena
dok se smire uzbunjivaci...sve je to toliko smijesno
da je muka jedino i oni koji o tome nesto pisu da bi bilo bolje citajuci napisano sami sebi papir bace u kantu...
 
Pa naravno, svake godine u svakom pogledu sve vise napreduju - plate NBA igraca, a "novinari" sportal.rs prepisuju stare vesti. Jokic je potpisao ugovor 2022, znaci ima jos 3 godine da odguli taj ugovor a onda mu osatje verovatno jos jedan od 5 godina. Za 3 godine ko zna kolika ce lova biti za maksimalne ugovore, mozda 500 milona $ na 5 godina.

No, sve to ne menja na cinjenici da je od najplaceniji srpski sportista svih vremena. Sa Balkana jedino ce od njega zaraditi vise Luka Doncic. Niko vise.
Kako zlobnici ovog foruma zbog te cinjenice mogu da zive, da disu? Koliko je njima tesko...
 
Pa naravno, svake godine u svakom pogledu sve vise napreduju - plate NBA igraca, a "novinari" sportal.rs prepisuju stare vesti. Jokic je potpisao ugovor 2022, znaci ima jos 3 godine da odguli taj ugovor a onda mu osatje verovatno jos jedan oid 5 godina. Za 3 godine ko zna kolika ce lova biti za maksimalne ugovore, mozda 500 milona $ na 5 godina.

No, sve to ne menja na cinjenici da je od najplaceniji srpski sportista svih vremena. Sa Balkana jedino ce od njega zaraditi vise Luka Doncic. Niko vise.
Kako zlobnici ovog foruma zbog te cinjenice mogu da zive, da disu? Koliko je njima tesko...
Ne razumem zašto bi nekom smetalo što on toliko zarađuje. Njemu je lepo, a mi ništa ne gubimo zbog toga. Opština Sombor će malo nešto i da dobije.
 
Ne razumem zašto bi nekom smetalo što on toliko zarađuje. Njemu je lepo, a mi ništa ne gubimo zbog toga. Opština Sombor će malo nešto i da dobije.
Pa dje ti zivis chika dlugomire jarane? Vidis da trenutno ima 2-3 aktivna foruma gde se radi pljuvacina po Jokicu, djubrov, stisao se i ne daje kintu za decu po Srbiji, djubre relklamira kladionice, djubre podrzava Vucica, djubre placa milione za konje, djubre backo i slaninarsko... zloba sitnih balkanskih dusa je nemerljiva.
A ova moja tema je cisto zapazanje, najplaceniji sportista svih vremena a iz Srbije (i iz Hrvatske i Bosne, uzgred), samo hocu reci koliko popularnost nekog sporta znaci, NBA je globalno poznata i pracena, dzaba ti da si najbolji sportista svih vremena u nekom individualnom sportu ili u nekom manje popularnom sportu. Pomalo nepravedno ali takav je svet.
 
Realno ja ovo ne razumem. Niti je uzeo neke velike pare za tu reklamu a klađenje i kockanje nikako ne mogu biti nešto pozitivno.
Jel je to legalan posao? Mislim na kladionice. Jel nose klubovi Premijer lige i evropskih kupova reklame za kladionice na svojim dresovima a pored na panoima stoje ogromne reklame za Bet365? Osudjujes li Mesija ili Mbapea zbog toga?

Jel legalno reklamirati alkohol? A znam vise ljudi koji su prsli, propili imovinu i pobili zene, decu i slucajne prolaznike zbog alkohola.

Ali sitnim i zlobnim ljudima smeta, sta ces..

Ah, da uzeo je 2 miliona jurica, tako sam procitao, ti bih ih odbio?

Edit
Sta Jokara moze da uradi sa 2 miliona jurica? Da kupi 4-5 rasnih grla za svoju stalu?
 
Jel je to legalan posao? Mislim na kladionice. Jel nose klubovi Premijer lige i evropskih kupova reklame za kladionice na svojim dresovima a pored na panoima stoje ogromne reklame za Bet365? Osudjujes li Mesija ili Mbapea zbog toga
Kada fudbaleri nose reklame na dresovima odgovornost je na klubovima a nw na njima. Osuđujem klubove ali ne i igrače. Ovde je Jokić nastupio kao individualac.
 
I da, Jokic sasvim uredno placa porez u svom mestu prebivalista, nije se preselio u ono mesto na Mediteranu gde je personalni porez 0%. Jos kad provali tu foru gde ce mu biti kraj...
Jokić može da plati porez za tu reklamu u Somboru a porez na novac koji zarađuje u Americi plaća tamo u Americi. E sad za reklamiranje patika i svega ostalog nemam pojma gde plaća stvarno. Ako ga plaća u Somboru svaka mu čast.
 
Kada fudbaleri nose reklame na dresovima odgovornost je na klubovima a nw na njima. Osuđujem klubove ali ne i igrače. Ovde je Jokić nastupio kao individualac.
Zasto bi igrao za klub koji reklamira takvo zlo? I fudbaleri su slobodni ljudi, sa cvrstim moralnim uverenjima kao i ti, pa ako Everton nosi reklame Bet365 onda raskines ugovor i odes kod Solaka u Sauthempton recimo, tamo nema reklame Bet365. Znaci, genije, ako radim za nekog ko podrzava kladjenje i od tog novca i ja dobijam platu (da, i Modric ili Mbape dobija platu od kluba koji namakne novac od sponzora Bet365) onda sam ja cist za razliku od Jokare? Logika ti je iscasena, ali tako je kod vas sitnih balkanskih zlobnika, naci cete razlog za mrznju, nema brige.
 
Poslednja izmena:
Zasto bi igrao za klub koji reklamira takvo zlo? I fudbaleri su slobodni ljudi, sa cvrstim moralnim uverenjima kao i ti, pa ako Everon nosi reklame Bet365 onda raskines ugovor i odes kod Solaka u Sauthempton recimo, tamo nema reklame Bet365. Znaci, genije, ako radim za nekog ko podrzava kladjenje i od tog novca i ja dobijam platu (da, i Modric ili Mbape dobija platu od kluba koji namakne novac od sponzora Bet365) onda sam ja cist za razliku odJokare? Logika ti je iscasena, ali tako je kod vas sitnih balkanskih zlobnika, naci cete razlog za mrznju, nema brige.
Tu nije odgovornost na igračuma već na klubu. Sportista igra za nkvac i zbog navijača. Ja da sam neko Zvezdu i Partizana bih izbacio iz Evrolige u košarci na 10 godina. Pa neka se puše i nauče malo pameti.
 
Jokić može da plati porez za tu reklamu u Somboru a porez na novac koji zarađuje u Americi plaća tamo u Americi. E sad za reklamiranje patika i svega ostalog nemam pojma gde plaća stvarno. Ako ga plaća u Somboru svaka mu čast.
Genije, kako moze da placa porez za reklame sa firmama sa kojima je potpisao ugovor u USA, kad mu je mesto prebivalista u Denveru a ne Somboru? Objasni ti to meni pa da i ja tako placam porze u Zemunu a ne ovde gde zivim. Zamisljam kad bi mi ostajalo 20% godisnje viska kinte kolika je razlika izmedju moga starog mesta prebivalista (na kom i dalje imam licnu kartu i primam galsacke listice za izbore u Srbiji) i ovog raja u kom sam sad...

Jokic mora da prijavi poreskim vlastima drzave Colorado sve prihode koje je ostvario u toku godine i da na njih plati poreze, u suprotnom radi poreski prekrsaj a za to se u USA ide u 'aps.
 
Genije, kako moze da placa porez za reklame sa firmama sa kojima je potpisao ugovor u USA, kad mu je mesto prebivalista u Denveru a ne Somboru? Objasni ti to meni pa da i ja tako placam porze u Zemunu a ne ovde gde zivim. Zamisljam kad bi mi ostajalo 20% godisnje viska kinte kolika je razlika izmedju moga starog mesta prebivalista (na kom i dalje imam licnu kartu i primam galsacke listice za izbore u Srbiji) i ovog raja u kom sam sad...

Jokic mora da prijavi poreskim vlastima drzave Colorado sve prihode koje je ostvario u toku godine i da na njih plati poreze, u suprotnom radi poreski prekrsaj a za to se u USA ide u 'aps.
Kao što rekoh nemam pojma kako je to regulisano kada su u pitanju ugovori sa velikim korporacijama u vezi reklamiranja. Rekamira na primer Mercedes na primer i što bi plaćao porez u SAD? Legnu pare negde u Nemačkoj pa neka ih on prebacuje i neka plaća proviziju za to kako zna i ume. Primer ti dajem samo jedan.
 
Tu nije odgovornost na igračuma već na klubu. Sportista igra za nkvac i zbog navijača. Ja da sam neko Zvezdu i Partizana bih izbacio iz Evrolige u košarci na 10 godina. Pa neka se puše i nauče malo pameti.
Cekaj, jel tebe oslobadja odgovornosti ako dobijas novac od kriminalne organizacije koja novac zaradjuje na kladjenju? Znas da je taj novac dosao na taj nacin i da svaki dan jedes, pijes i s.e.r.es od tako stecenog novca? Dvojni standardi licemeru? Ili si samo sitna zlobna dusa?

A da ne kazemo koliko drzava uzima na ime poreza od tog kladjenja, prodaje alkohola, duvana i marihuane (ah da, to jos kod vas balkanaca nije stiglo) pa da tako zesce napuni budzet te ima novca da plati raspoojasane prosvetne radnike, medicinske setre po bolnicama, da decije dodatke, plate policajcima koji mlate demonstrante, raspise javne nabavke na kojima politicari uzmu 25-30% mita... zasto se drtzava ne odrekne tog novca ako je tako los? Ah da, svi volite novac, pa cak i ti ili drzava Srbija/USA/Rusija/Kina.
 
Cekaj, jel tebe oslobadja odgovornosti ako dobijas novac od kriminalne organizacije koja novac zaradjuje na kladjenju? Znas da je taj novac dosao na taj nacin i da svaki dan jedes, pijes i s.e.r.es od tako stecenog novca? Dvojni standardi licemeru? Ili si samo sitna zlobna dusa?

A da ne kazemo koliko drzava uzima na ime poreza od tog kladjenja, prodaje alkohola, duvana i marihuane (ah da, to jos kod vas balkanaca nije stiglo) pa da tako zesce napuni budzet te ima novca da plati raspoojasane prosvetne radnike, medicinske setre po bolnicama, da decije dodatke, plate policajcima koji mlate demonstrante, raspise javne nabavke na kojima politicari uzmu 25-30% mita... zasto se drtzava ne odrekne tog novca ako je tako los? Ah da, svi volite novac, pa cak i ti ili drzava Srbija/USA/Rusija/Kina.
Cudno konverziras.
Tuce te zena ili se drogiras?
 
Kao što rekoh nemam pojma kako je to regulisano kada su u pitanju ugovori sa velikim korporacijama u vezi reklamiranja. Rekamira na primer Mercedes na primer i što bi plaćao porez u SAD? Legnu pare negde u Nemačkoj pa neka ih on prebacuje i neka plaća proviziju za to kako zna i ume. Primer ti dajem samo jedan.
Zato sto Jokic zivi u USA, zato sto ti poreske vlasti USA (i svake druge drzave) traze da upises sve prihode koje si imao u toku godine ma gde ih zaradio. pa ako je palcen porez na reklamiranje BMW-a u Nemackoj (ili Meredian u Srbiji) a tamo se placa porez od 40% a u USA isto toliko onda ti americke poreske vlasti nece naplatiti porez zbog zakona o dvojnom oporezivanju ali ce Jokic morati da plati personalni porez u USA. Ne znam kako stoji situacija sa Srbijom, mislim da se uzima 20% na PDV a ne verujem da bi americki poreznici propustili sansu kada bi videli to u papirima, drmnuli bi ga na personalnom nivou za razliku u % izmedju USA i Srbije najmanje.
 
Cekaj, jel tebe oslobadja odgovornosti ako dobijas novac od kriminalne organizacije koja novac zaradjuje na kladjenju? Znas da je taj novac dosao na taj nacin i da svaki dan jedes, pijes i s.e.r.es od tako stecenog novca? Dvojni standardi licemeru? Ili si samo sitna zlobna dusa?
Sad već vidim da ne razumeš suštinu. Ne mogu ljudi biti svrsni svega, ali Jokić koji je reklamira kao miran pozitivan čovek, što on i jeste, ne znam šta ima da traži u kladionici.
Možda ti nosiš džember koji je proizveden robovskim radom pa nisi avestan toga ali ga ipak nosiš.
A da ne kazemo koliko drzava uzima na ime poreza od tog kladjenja, prodaje alkohola, duvana i marihuane (ah da, to jos kod vas balkanaca nije stiglo) pa da tako zesce napuni budzet te ima novca da plati raspoojasane prosvetne radnike, medicinske setre po bolnicama, da decije dodatke, plate policajcima koji mlate demonstrante, raspise javne nabavke na kojima politicari uzmu 25-30% mita... zasto se drtzava ne odrekne tog novca ako je tako los? Ah da, svi volite novac, pa cak i ti ili drzava Srbija/USA/Rusija/Kina.
To je već druga tema. Ljudi da ne troše pare po kladionicama trošili bi ih negde drugde i posle opet isto na kraju bi ispalo.
 
Zato sto Jokic zivi u USA, zato sto ti poreske vlasti USA (i svake druge drzave) traze da upises sve prihode koje si imao u toku godine ma gde ih zaradio. pa ako je palcen porez na reklamiranje BMW-a u Nemackoj (ili Meredian u Srbiji) a tamo se placa porez od 40% a u USA isto toliko onda ti americke poreske vlasti nece naplatiti porez zbog zakona o dvojnom oporezivanju ali ce Jokic morati da plati personalni porez u USA. Ne znam kako stoji situacija sa Srbijom, mislim da se uzima 20% na PDV a ne verujem da bi americki poreznici propustili sansu kada bi videli to u papirima, drmnuli bi ga na personalnom nivou za razliku u % izmedju USA i Srbije najmanje.
Nisam upućen kako sve to funciiniše a i ne zanima me. Pozdrav.
 
Sad već vidim da ne razumeš suštinu. Ne mogu ljudi biti svrsni svega, ali Jokić koji je reklamira kao miran pozitivan čovek, što on i jeste, ne znam šta ima da traži u kladionici.
Možda ti nosiš džember koji je proizveden robovskim radom pa nisi avestan toga ali ga ipak nosiš.

To je već druga tema. Ljudi da ne troše pare po kladionicama trošili bi ih negde drugde i posle opet isto na kraju ispadne.
Haha, kakvu logiku ti covece imas. Svi mogu da reklamiraju kladionice, svi mogu da primaju novac od tih reklama, svi mogu da uzivaju nerad na drzavnom poslu koje finasiraju porezi iz tih kladionica ali samo je Jokara djubre.... oh, silne li zlobe.
 

Back
Top