U Zvečanu konstituisana privremena Skupština KiM

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.291
Zvečan - U Zvečanu je danas konstituisana privremena Skupština Kosova i Metohije a za njenog predsednika izabran je Slavko Stevanović koji je izjavio da se na ovaj način brani ustavni poredak Srbije i njena državnost.


- Samo demokratska i ekonomski jaka Srbija može pomoći srpskom narodu na KiM, ali mi ne možemo prihvatiti da cena ulaska Srbije u EU bude gubitak teritorije i nasilna integracija u institucije nepriznate države - rekao je Stevanović.

Konstitutivnoj sednici nije prisustvovao niko od predstavnika Vlade Srbije.
Sednici je prisustvovalo 97 poslanika koji su položili zakletvu i usvojili Deklaraciju privremene Skupštine Kosova i Metohije u kojoj se navodi da je Skupština predstavničko telo gradjana Srbije u pokrajini koji poštuju Ustav i zakone Srbije.

Prema rečima Stevanovića, činjenica da ova Skupština nije održana pre 28. juna već danas pokazuje da niko od Srba sa Kosova ne želi da ometa svoju državu u njenim naporima da se integriše u evropsku zajednicu.

On je naveo i da konstituisanje privremene Skupštine KiM predstavlja pokušaj da se pokrajina "vrati sa bespuća neprava na teren važećeg Ustava i zakona".

Kako je dodao, na ovaj način se šalje poruka međunarodnoj zajednici da se Srbija "ponovo uspravlja" i da se u tom smislu u odnosu na Srbiju kao i u odnosu na druge države mora poštovati medjunarodno pravo, povelja UN i Rezolucija 1244 SB o Kosovu kao delu Srbije.

Pomoćnik predsednika opštine Zvečan Ljubomir Radović izjavio je na sednici da Srbi neće implementirati briselski sporazum i da neće izaći na izbore po odlukama i zakonima iz Prištine.

Nećemo da prihvatimo Ustav i pravni poredak druge, tuđe države nepriznate i bespravno stvorene, rekao je Radović naglasivši da Srbi znaju svoj put i da neće u Prištinu.

- Naš glavni grad je Beograd, naša Republika je Srbija, ne želimo drugu državu, drugo državljanstvo ili pravni poredak - rekao je Radović.

Za potpredsednike Skupštine izabrani su Kosta Galjak i Dobrosav Dobrić a za sekretara imenovana je Ljiljana Ljumović dok je za njenog zamenika imenovana Mirjana Vasić.


http://www.blic.rs/Vesti/Politika/391728/U-Zvecanu-konstituisana-privremena-Skupstina-KiM

bravo
 
Koja je fukara ovaj Drecun

... gde su bolji klijenti gde su poslovni ruckovi banketi, prijemi
ne propustam nijedan da svako me primeti sto ne mogu da pohasam u dzepove cu strpati
jer kad je nesto gratis ja uvek trazim repete nahasam se kao car a onda cemo kelepete

- - - - - - - - - -

Нисам веровао да ће Дрецун овако ниско да падне.

dodji da te utesim... u sta jos verujes?
 
јел шаље подпрецедник и министар војни професијоналце са другом дрецуном на челу да у крви угуше покушај зли Срба да наруше датум Јануарски?


Послао бих он џандармерију да је датум , а пошто је само зелено светло послаће дрецуна само!:hahaha:
Пријатељ Кацин каже да је у Бриселу чуо да је Просербија добила "зелено светло", а овде сви причају о датуму!:hahaha: Изгледа да бечки коњушар захебава ове напредне!
 

Back
Top