U vojsi pica umesto pasulja????

oci_boje_tuge

Primećen član
Poruka
588
Izgleda da izbacuju pasulj sa kobasicom iz vojne kuhinje, i umesto njega UBACUJU PICU, SLATKISE I JELA SA ROSTILJA !!:eek::(!tAKODJE SU IZBACENI pileći parizer i šunkarica, A UMESTO NJIH UBACENI praška šunka, svinjska i goveđa dimljena pečenica, pileća prsa, tunjevina, skuša, pašteta od soje i slično. i, DA, za užinu će vojnici umesto eurokrem table dobijati mlečne čokolade, medenjake, krekere i kikiriki.
- Za ručak na meniju, osim 11 vrsta supa i čorbi, naći će se i nove vrste mesa, kao što su jagnjeće i ćureće, sveži šampinjoni, ribe oslić, skuša i pastrmka, a novitet će biti i jela na roštilju, kao i Karađorđeva šnicla i leskovačka mućkalica. Desert i voće će od sada ići uz svaki ručak. Inače, proširen je i asortiman voća, tako što je ubačeno i sezonsko, a prosek dnevne količine voća iznosi po oko 300 grama po osobi - kaže major Denis Pelva iz Odeljenja za ishranu Ministarstva odbrane.

Za večeru vojnicima će na raspolaganju biti tri vrste jela. Tako će moći da biraju između kuvanih jela nalik ručku, malih večera, koje podrazumevaju pite, bureke, makarone, pice, i konzervisanih mesnih proizvoda ili takozvane „hladne večere“.


J***la nas Amerika...:@@@
domacu hranu zamenili nekvalitetnom brzom....strasno!

ako vas zanima jos procitajte ovde http://www.danas.rs/vesti/drustvo/o..._stizu_pica_i_rostilj_.55.html?news_id=168650
 
Izgleda da izbacuju pasulj sa kobasicom iz vojne kuhinje, i umesto njega UBACUJU PICU, SLATKISE I JELA SA ROSTILJA !!:eek::(!tAKODJE SU IZBACENI pileći parizer i šunkarica, A UMESTO NJIH UBACENI praška šunka, svinjska i goveđa dimljena pečenica, pileća prsa, tunjevina, skuša, pašteta od soje i slično. i, DA, za užinu će vojnici umesto eurokrem table dobijati mlečne čokolade, medenjake, krekere i kikiriki.
- Za ručak na meniju, osim 11 vrsta supa i čorbi, naći će se i nove vrste mesa, kao što su jagnjeće i ćureće, sveži šampinjoni, ribe oslić, skuša i pastrmka, a novitet će biti i jela na roštilju, kao i Karađorđeva šnicla i leskovačka mućkalica. Desert i voće će od sada ići uz svaki ručak. Inače, proširen je i asortiman voća, tako što je ubačeno i sezonsko, a prosek dnevne količine voća iznosi po oko 300 grama po osobi - kaže major Denis Pelva iz Odeljenja za ishranu Ministarstva odbrane.

Za večeru vojnicima će na raspolaganju biti tri vrste jela. Tako će moći da biraju između kuvanih jela nalik ručku, malih večera, koje podrazumevaju pite, bureke, makarone, pice, i konzervisanih mesnih proizvoda ili takozvane „hladne večere“.


J***la nas Amerika...:@@@
domacu hranu zamenili nekvalitetnom brzom....strasno!
ako vas zanima jos procitajte ovde http://www.danas.rs/vesti/drustvo/o..._stizu_pica_i_rostilj_.55.html?news_id=168650



vala baš
 
Izgleda da izbacuju pasulj sa kobasicom iz vojne kuhinje, i umesto njega UBACUJU PICU, SLATKISE I JELA SA ROSTILJA !!:eek::(!tAKODJE SU IZBACENI pileći parizer i šunkarica, A UMESTO NJIH UBACENI praška šunka, svinjska i goveđa dimljena pečenica, pileća prsa, tunjevina, skuša, pašteta od soje i slično. i, DA, za užinu će vojnici umesto eurokrem table dobijati mlečne čokolade, medenjake, krekere i kikiriki.
- Za ručak na meniju, osim 11 vrsta supa i čorbi, naći će se i nove vrste mesa, kao što su jagnjeće i ćureće, sveži šampinjoni, ribe oslić, skuša i pastrmka, a novitet će biti i jela na roštilju, kao i Karađorđeva šnicla i leskovačka mućkalica. Desert i voće će od sada ići uz svaki ručak. Inače, proširen je i asortiman voća, tako što je ubačeno i sezonsko, a prosek dnevne količine voća iznosi po oko 300 grama po osobi - kaže major Denis Pelva iz Odeljenja za ishranu Ministarstva odbrane.

Za večeru vojnicima će na raspolaganju biti tri vrste jela. Tako će moći da biraju između kuvanih jela nalik ručku, malih večera, koje podrazumevaju pite, bureke, makarone, pice, i konzervisanih mesnih proizvoda ili takozvane „hladne večere“.


J***la nas Amerika...:@@@
domacu hranu zamenili nekvalitetnom brzom....strasno!

ako vas zanima jos procitajte ovde http://www.danas.rs/vesti/drustvo/o..._stizu_pica_i_rostilj_.55.html?news_id=168650[/QUOTIstina je da je legendarni pasulj kvalitetni og vecine nabrojanih jela.Ipak treba imati raznovrsnu ishranu koja daje vise energije.Kako bi vama bilo da svaki dan jedete issto.Bili bi oslabljeni i brzo bi ste se iscrpili nakon vjezbi.Zato i ovo ima neke pozitivne utjecaje!
 
Napredak moj deda je dva meseca jeo barenu repu dok nije pristigo krompir,pasulj smatrao ekskluzivom.
Tjale i ja kod tite jeli drnch i pasuljcinu i isprobali sve vakcine i aditive emulgatore.
Sad je red na novu generaciju da da svoj doprinos laboratorijskim eksperimentima in vivo.
 
Alo bre ljudi pa u vojsci se tacno zna koliko vojnik treba da unese kalorija dnevno, nemojte biti smesni! Kad je to bila losa ishrana kod nas? Ko god je bio u vojsci zna da je hrana odlicna, kod mene u divizionu se nikad niko nije pozalio na hranu (od nas 84)! Jedino kad je bio uskrs, posto smo postili, pa smo jeli ribu 3 dana.
Kod mog caleta na karauli se uvek jela dobra hrana, necu to nikad zaboraviti, koliko sam puta rucao sa tom vojskom. Pa polovina vojnika se ugoji u vojsci koliko je dobra hrana.

A ovo sa menjanjem "menija", to je samo jos jedan udarac vojsci koju pokusavaju skroz da uniste!
 
Alo bre ljudi pa u vojsci se tacno zna koliko vojnik treba da unese kalorija dnevno, nemojte biti smesni! Kad je to bila losa ishrana kod nas? Ko god je bio u vojsci zna da je hrana odlicna, kod mene u divizionu se nikad niko nije pozalio na hranu (od nas 84)! Jedino kad je bio uskrs, posto smo postili, pa smo jeli ribu 3 dana.
Kod mog caleta na karauli se uvek jela dobra hrana, necu to nikad zaboraviti, koliko sam puta rucao sa tom vojskom. Pa polovina vojnika se ugoji u vojsci koliko je dobra hrana.

A ovo sa menjanjem "menija", to je samo jos jedan udarac vojsci koju pokusavaju skroz da uniste!

E, pa, verovao, ne verovao...već sam pričao ovde na forumu...ja sam bio u jednoj kasarni gde nije bilo hrane...zamisli to kad imaš samo 50 vojnika, a na liniji oni poslednji ostanu bez večere, jer, zaboga, kuvari nisu spremili dovoljno...te onim zastavnicima ispod časti da obezbede hranu za 50 vojnika, jer su nekad hranili po 1500...svakakve gluposti...kad sam prekomandovan, svi su mi se čudili kako sam mažnjavao one špagete što niko neće da jede....do tada nisam video ni jednom repete....Hranilo se možda nekad dobro, možda se i sad hrani dobro u NEKIM kasarnama, ali generalno, meni je to bio znak da je vojska skroz pukla, kad za tri prva meseca nisam video kuvani pasulj....eeejjjj, kuvani pasulj, vojnički, o kom sam toliko slušao
 
Verujem ti sto ne, kuvar iz moje kasarne je isao u jednan istureni objekat svake nedelje jedanput da im posluzi kuvano jelo, ostalim danima su bili na suvoj hrani. Ja imam dobra iskustva iz vojske, ali generalno mislim i ja da je sada mnogo gore stanje i da ce tek biti lose kad uvedu te nove splacine od hrane.
 
A šta će u vojsci da jedu vegetarijanci!? :think:
U američkoj vojsci od 21 "ready-to-eat" (SDO), ima čak 7 vegetarijanskih, a 3 veganska!
Pre par godina je izbila velika afera u britanskom ministarstvu odbrane jer njihova profesionalna vojnikinja na Kosovu nije imala 2 dana vegetarijansku hranu...
 
Poslednja izmena:
Jelovnik se trenutno opituje u nekoliko kasarni, utisci su dobri... tako da ne morate da pi*dite... :)

Zanimljivo je da su najveci dusebriznici za ishranu vojske oni koji vojnicki hleb i ne jedu.

Pustite nas koji taj vojnicki hleb jedemo vec godinama da procenimo da li nam je bolje ovo ili ono ranije.

Nije ranije bilo bas tako lepo kao sto predstavljate.
Ajde ja sam terenska jedinica koja u kasarni provodi vrlo malo vremena,ali secam se kada je vojska za dorucak dobijala npr. kuvano jaje i parcence sira neutvrdjenog porekla....ili za rucak drnc u kome pokusavas da izbrojis sastojke i kada dodjes do 10 ,odustajes......
Gomile terena smo odradili gde se hrana svodila na dorucak pa-steta je da se baci,rucak rizi-bizi,vecera narezak koji vise lici na hranu za pse nego na ono po cemu se zove.
Pa ti sutradan promene,dorucak narezak a vecera pasteta....

Dusebriznici su se uhvatili za pasulj.......bilo ga je 3-4 puta nedeljno puta 52 nedelje puta 10-15-20 godina........u vojsci nam je pasulja preko glave....

Po nekima bi najbolje bilo dorucak mast i aleva paprika,rucak pasulj sa obiljem slanine,vecera kacamak.........e pa gospodo kad to volite hranite se kuci tako,a za vojsku ne brinite....

Pamtimo mi ,kada je hrana u pitanju,i dobra vremena ,ali i dugi niz godina losih vremena....
 

Back
Top