U srbiji otvoriti..........

Franjo, oli vise pokrenuti biznis u Srbiji ili ne?

Pare leze u banci a kamata niska, nije dobro.

Na neoročena sredstva nema više nikakve kamate.A da jedino za kraj godine da bi se plato porez.Danas novac nema vrednost,takođe ga je teško i zaraditi.Inače ja ko gastos u Srbiji
da otvorim zvanično nešto treba da se vratim jer država hoće da me ima na oku.Šta da radim koristim neku rupu pa "crnjak" i za sada ide po malo,mada bi moglo bolje.
 
Ja znam da je to drugačije,takve ideje su imali Jugovići i ovde."koliko će da mi da čisto" Dakle ovdi poslodavac plati recimo 5.000 franaka ostalo je na radniku da plaća porez na zaradu ili bolesničko osiguranje.Zaboravio sam i penziono osiguranje ili nezaposlenost ide po pola.Dakle neće biti problem plata već jel vredi taj poso toliko,može li se prodati taj proizvod
za takve pare.
Ja samo pričam o legalnim poslovima.

Pa vidi, postoji tržište i tržišni zakoni.
Ako ti ne možeš naći radnu snagu za posao koji nudiš, to znači da taj posao vredi više nego što si spreman platiti.

Ne možeš ti da odredjuješ da li taj i taj posao vredi toliko i toliko, već to radi nevidljiva ruka tržišta.
 
Na neoročena sredstva nema više nikakve kamate.A da jedino za kraj godine da bi se plato porez.Danas novac nema vrednost,takođe ga je teško i zaraditi.Inače ja ko gastos u Srbiji
da otvorim zvanično nešto treba da se vratim jer država hoće da me ima na oku.Šta da radim koristim neku rupu pa "crnjak" i za sada ide po malo,mada bi moglo bolje.

A loviš u mutnom znači? :per:

No dobro, naš si a i ne može se drugačije.

vučiću trebaju takvi, mada sumnjam da si dovoljno krupna riba, kao Karić recimo.
 
A loviš u mutnom znači? :per:

No dobro, naš si a i ne može se drugačije.

vučiću trebaju takvi, mada sumnjam da si dovoljno krupna riba, kao Karić recimo.

U Srbiji je samo aktulno neüto u "mutnom" primetio sam,zato sam se samo prilagodio situaciji.Ne krupna riba nisam,niti je ovdi to izvodljivo kao tamo.Tamo je to "rudnik zlata"
Uzmite samo svojevremeno dečka sa izlizanom jaknom i nekim starim patikama a devojke navalile na njega i viču "ženi me".Dakle čovek uspeo a ja mogu i 100 godina da radim ovde
slaba vajda.Imaju ljudi dobar program u poreskoj i on "crveni" ukoliko koja hiljadarka ima više.Što je još gore odmah zovu na "čašu razgovora" U Srbiji nema toga zato i kažem Srbija
je "rudnik zlata" dileme nema.
 
U Srbiji je samo aktulno neüto u "mutnom" primetio sam,zato sam se samo prilagodio situaciji.Ne krupna riba nisam,niti je ovdi to izvodljivo kao tamo.Tamo je to "rudnik zlata"
Uzmite samo svojevremeno dečka sa izlizanom jaknom i nekim starim patikama a devojke navalile na njega i viču "ženi me".Dakle čovek uspeo a ja mogu i 100 godina da radim ovde
slaba vajda.Imaju ljudi dobar program u poreskoj i on "crveni" ukoliko koja hiljadarka ima više.Što je još gore odmah zovu na "čašu razgovora" U Srbiji nema toga zato i kažem Srbija
je "rudnik zlata" dileme nema.
Nije baš da se sve radi u mutnom.Čovek u Novom Sadu skoro otvorio krojačku fabriku.Zapošljava preko dvesta radnika.Radio u Americi od devedesetih godina prošlog veka i vratio se.Uvezao mašine.Nudili mu subvencije po radniku...nije pristao...kaže neće da ima ništa sa bilo kojim političarem.Skoro sve što proizvede izvozi.Ima obezbeđeno tržište.Što je u suštini i najbitnije.Osim naravno da imaš sopstveni početni kapital....koji u ovom slučaju koji sam pomenuo i nije tako mali.
 
Nije baš da se sve radi u mutnom.Čovek u Novom Sadu skoro otvorio krojačku fabriku.Zapošljava preko dvesta radnika.Radio u Americi od devedesetih godina prošlog veka i vratio se.Uvezao mašine.Nudili mu subvencije po radniku...nije pristao...kaže neće da ima ništa sa bilo kojim političarem.Skoro sve što proizvede izvozi.Ima obezbeđeno tržište.Što je u suštini i najbitnije.Osim naravno da imaš sopstveni početni kapital....koji u ovom slučaju koji sam pomenuo i nije tako mali.

On se vratio,ja pak ne želim da se vratim.Dobio sam svojevremeno savet u opštini ukazavši službenici taj problem.Pročitala je i videla da je to tako i rekla mi je ovako:
"znate šta sada ćemo da izigravamo zakon dođete 15 dana ovdi pa opet nazad i niko nezna jel ste ovdi ili tamo" Reko sam joj samo nešto bez izgravanja zakona ili države.
Od reči do reči tačno.
 
On se vratio,ja pak ne želim da se vratim.Dobio sam svojevremeno savet u opštini ukazavši službenici taj problem.Pročitala je i videla da je to tako i rekla mi je ovako:
"znate šta sada ćemo da izigravamo zakon dođete 15 dana ovdi pa opet nazad i niko nezna jel ste ovdi ili tamo" Reko sam joj samo nešto bez izgravanja zakona ili države.
Od reči do reči tačno.
Ne bitno je da li si se vratio ili nisi.Mogao je on da otvori fabriku i da se nije vratio da živi u Srbiji i da sve isto funkcioniše kao da je on tu.
 
Ne bitno je da li si se vratio ili nisi.Mogao je on da otvori fabriku i da se nije vratio da živi u Srbiji i da sve isto funkcioniše kao da je on tu.

Netačno.Lično sam pitao poresku upravu,mora da ima prebivalište u Srbiji ili nekoga ovlastiti da je dostupan vlastima.Dakle ukoliko uzmete samo jednog stručnjaka legalno
postavljenog bez obzira što sam hteo sve dažbine da plaćam odavde nije izvodljivo ili ja ili neko da tog nadzoriše i da je dostupan vlastima.Dakle po meni je dobro i ovako
udri "crnjaka" dok se država ne probudi.
 
Netačno.Lično sam pitao poresku upravu,mora da ima prebivalište u Srbiji ili nekoga ovlastiti da je dostupan vlastima.Dakle ukoliko uzmete samo jednog stručnjaka legalno
postavljenog bez obzira što sam hteo sve dažbine da plaćam odavde nije izvodljivo ili ja ili neko da tog nadzoriše i da je dostupan vlastima.Dakle po meni je dobro i ovako
udri "crnjaka" dok se država ne probudi.
Pa ovlasti nekog.
 
A zašto Vi ne predate nekom "jolpazu" Vaš novčanik i ovlastite ga? Znate ja uopšte ne pijem alkokol al sam čuo rade ljudi to kada ih udari "lozovača"
Ja nemam kapital koji bih mogao da uložim.A da imam naravno da bi imao ljude od poverenja u svom timu kojima bi deo posla prepustio.Bez poverenja u ljude nema velikog biznisa.Nikada ti ni da si ovde ne možeš sve sam da radiš i sve da iskotrolišeš.Neki deo posla moraš prepustiti nekom čoveku od poverenja kojeg ćeš naravno dobro i platiti.Ima odgovronih ljudi koji ne bi zloupotrenili tvoje poverenje.Nije valjda da misliš da u velikim kompanijama vlasnici rade upravljačke i menadžerske poslove?Zato ti kažem....otvori nešto u Novom Sadu i ja ću ti naći kvalitetnu radnu snagu i odgovorne ljude.
 
Poslednja izmena:
U CH teško ćete uspeti jer kvalitetna radna snaga je preskupa uz to taj što zna poso radi sam za sebe.Drugo konkurencija je jaka tako da bilo šta proizvodite i na đubre da bacite košta.
Godišnje imate pravo mislim četiri puta po sto kila posle toga 30 franaka svakih sto kila plaćate.

Cena radne snage i ostali troskovi, ukalkulisu se u cenu troskova poslovanja pre samog odpocinjanja odredjenog posla, i na osnovu te kalkulacije se dolazi do zakljucka da li je posao isplativ.

Da li si se bavio privatnim poslom? Kojom delatnoscu bi se okvirno zeleo baviti u Srbiji?

Samo dobar i zadovoljan radnik gura firmu napred, jer kvalitetan radnik je investicija a ne trosak.
 
najbolje je raditi za inostranstvo

na primer Metalac koji pravi posuđe izvozi u SAD i zarađuje super.

ali on ima kvalitetnu robu...

Slalžem se da samo kvalitetnom robom se može nešto uraditi a i zaraditi.To stoji samo gde naći kvalitetnog stručnjaka.Onaj ko nešto zna i hoće da radi sigurno ne sedi na NSZ
i "šilji ovas" nego već radi.Na NSZ možete moguće nekog odabrati kada pogledate podatke da to i to zna i time se bavi.Nažalost to NSZ ne dozvoljava nama gastarbajterima i tačka.
 
Franak, samo se ti drzi Franka i sta te briga za Srbiju. ili te Franci nisu prihvatili pa te vuce nostalgija? hahaha stranac ipak ostaje samo stranac.
Franak, dok ne napravis reovluciju u Srbiji, pare mogu samo da propadnu. jedino ako ulozis pare u preduzece premijerkinog burazera, onda ces da zaradis. eno i EBRD ima lovu u tom preduzecu.

a da, srbi naravno nemaju pojma kako se peru pare, to znaju samo oni tamo u monaku, swiss i luks-emburgu, mozes da unajmis darka sarica da ti drzi lekcije kako se peru pare pa da probas taj biznis u srbiji. da budemo kao evropa :rotf: da peremo pare diktatorima i mafiji.
 
Ja nemam kapital koji bih mogao da uložim.A da imam naravno da bi imao ljude od poverenja u svom timu kojima bi deo posla prepustio.Bez poverenja u ljude nema velikog biznisa.Nikada ti ni da si ovde ne možeš sve sam da radiš i sve da iskotrolišeš.Neki deo posla moraš prepustiti nekom čoveku od poverenja kojeg ćeš naravno dobro i platiti.Ima odgovronih ljudi koji ne bi zloupotrenili tvoje poverenje.Nije valjda da misliš da u velikim kompanijama vlasnici rade upravljačke i menadžerske poslove?Zato ti kažem....otvori nešto u Novom Sadu i ja ću ti naći kvalitetnu radnu snagu i odgovorne ljude.

Koliko Vam treba kapital? Koj kapital trebate,ukoliko mislite u parama to Vam treba jako puno jel danas novac nema vrednost ali je jako teško ga i zaraditi.Recite šta bi proizvodili?
Bilo šta proizvodite danas teško da ćete uspeti makar sve izvozili i bez smetnje vlasti.Jel mislite da ćete uspeti ako Vam država da 10.000 franaka? Dajte da malo argumentovano rešimo tu
dilemu ali ne lupati neke gluposti.
 

Back
Top