U čemu je smisao smrti?

Da li je neko o ovome razmišljao? Ja danas. Valjda većina ljudi smrt doživljava odnosno prihvata "zdravo za gotovo", dok se ti isti ljudi polomiše oko pitanja da li život ima smisao.

Želeo bih da ne žurite sa odgovorima.
Нема смрти ако си уз Христа. Сви ћемо бити живи тамо негде. Чак и они који не буду уз Христа ће негде постојати.
Смрт не постоји ни за кога.
 
Da li je neko o ovome razmišljao? Ja danas. Valjda većina ljudi smrt doživljava odnosno prihvata "zdravo za gotovo", dok se ti isti ljudi polomiše oko pitanja da li život ima smisao.

Želeo bih da ne žurite sa odgovorima.

Размисли зашто власници њива и ливада пале травнате површине.
Убијају траву.
 
smrt dodje onda kad odustanes od zivota. To joj je celokupan smisao. smrt je samo pojam koji oznacava momenat kraja zivota. Zivot je to sto je nase. Ne biramo mu pocetak, ali mu biramo kraj.
Ne baš uvek. I kraj nekad bude van našeg izbora.

Ishod karme. To je smrt.

A zašto neki dobiju drugu šansu, pa možda zato što prvu nisu iskoristili...
 
Ovo je dobro pitanje. No nemam odgovor.
Bilo je sve ok dok sam na smrt gledala samo sa naučne strane.
Ili, bolje rečeno, one svima znane - umreš, zakopaju te, razlože te crvi, kosti ostanu i završe ko zna gde u ko zna kom razdoblju i milenijumu.
Bilo mi je sasvim lepo dok sam tako gledala na taj deo postojanja. Nekako mi je lepše da je kraj - kraj. Podnošljivije.
Niti mi se dopada opcija reinkarnacije niti vaskrsnuća. No ko mene pita šta bih, niko me nije pitao ni hoću li da se rodim.
"Sve će proći i sve će jednom biti dobro" . kratko je objašnjavalo moj pogled na smrt.
I bez obzira što me život terao da se ozbiljnije pozabavim temom smrt, odbijala sam, jer je prihvatanje zahtevalo odgovore i sliku koja se meni nije dopadala.
Kad sam konačno odlučila da se ozbiljnije pozabavim temom, moram priznati da mi tek onda sve postaje nejasno, maglovito i konfuzno.
Na stranu moje lično neprihvatanje opcije da živim opet. A onda pomislim na one za koje bih volela i želela da su tamo negde živi i srećni,
pa ustuknem... Zatim pomislim, a šta ako su živi i nesrećni...I tako u krug, godinama.
Lično, ne plaši me smrt i nije mi tema od koje bežim. To mi je omiljena tema za crni humor. Nisam sigurna ni da me plaši koncept pakla.
Malo djeluje smorno i sumorno, ali...Bože moj, zar život nije ponekad, ponekom sam pakao...
I tako, odužih, a ništa Ti pametno ne napisah :) :kpozdrav:

p.s Kao odgovor mi se nameće rečenica: " Smisao Smrti je Život."
 
Kada kreneš na put, cilj je veoma bitan, ali kada stigneš do cilja shvatiš da je put bio bitan.
Smrt je neminovnost, samo jedna faza kroz koju svako mora da prođe i ne mora nužno da ima smisao. Mnogo je važnije kakav ćeš (i da li ćeš) uopšte dati smisao svim stvarima koje prethode toj jednoj tačkici u koordinatnom sistemu (koja je zapravo jedina konstantna i na koju nikako ne možeš da utičeš).
Pronalaženje smisla smrti bi mi imalo više smisla, recimo, kada bi neko verovao u reinkarnaciju.
 
Da li je neko o ovome razmišljao? Ja danas. Valjda većina ljudi smrt doživljava odnosno prihvata "zdravo za gotovo", dok se ti isti ljudi polomiše oko pitanja da li život ima smisao.

Želeo bih da ne žurite sa odgovorima.
U smrti nema misla nego u vecnom zivotu.
U Bibliji se kaze za smrt da je nas najveci neprijatelj koga ce Bog unistiti.

1 Korincanima 15
26 A poslednji neprijatelj koji će biti uništen jeste smrt.+

Ako razmisljamo uopste o zivotu, zivot je sam po sebi vecan a smrt ga samo prekida.

Smrt je uvedena kao kazna za greh, da prvi ljudi nisu pogresili ne bi postojala smrt.

Ono sto nam je Bog obecao je vecni zivot, Bog je stvorio ljude da zive vecno...
a ne da umiru...
Smrt je neprirodna.
 
I da dodam sta je proreceno za buducnost

Otkrivenje 21:3,4
3 I čuh silan glas s neba da govori: Evo šatora Božjeg među ljudima!
On će prebivati s njima, i oni će biti narod njegov, i sam Bog biće s njima.
4 On će otrti svaku suzu od očiju njihovih i smrti neće više biti, ni žalosti ni vike, ni bolesti neće više biti, jer prvih stvari nestade.
 

Back
Top