Turska

TheBoss:
Nikad vise u CG i BG!!! Dva najgora moguca letovalista!!! Kao prvo kanjon morace bojis se oces proci ili ne, drugo usluga ocajna, cene visoke (samo u CG), obale zalosne i jos mnogo razloga zasto ici u Grcku :)
Sta to pricas?Bas si slabo informisan.Sada je put kroz kanjon bezbjedan,a sem toga od Podgorice do Crkvina postoji (od skora) i treca traka.Tunel Sozina (projekat vrijedan 74 000 000 eura) je,konacno,otvoren i nema vise lomatanja preko Pastrovacke gore.Tvoj komentar o zalosnim obalama necu ni da komentarisem.Skadarsko jezero-jedino staniste pelikana u Evropi.Sem toga na Durmitoru ima jos uvjek snijega,tako da mozes da podjes i na skijanje ako ti dosade ribe u toplesu :) Najzanimljivije od svega je to sto sva ova mjesta mozes da obidjes za samo jedan dan i da se vecernjim vozom vratis kuci.Grcka je izvikana,budi cool i dodji u CG. :wink:
 
pa, kad bi svi tako gledali kao vi ovde sto pisete, onda niko u Srbiju ne bi trebalo da dodje...Koliko je samo ovde bombi eksplodiralo...iz raznih razloga.
Ja svoj aranzman nisam otkazala, niti cu 8)
 
jelenabg77:
pa, kad bi svi tako gledali kao vi ovde sto pisete, onda niko u Srbiju ne bi trebalo da dodje...Koliko je samo ovde bombi eksplodiralo...iz raznih razloga.
Ja svoj aranzman nisam otkazala, niti cu 8)

Ok, slazem se, ali dok su ovde padale bombe ipak niko nije dolazio, sad ljudi dolaze jer je situacija bolja. Naravno da covek nikad ne zna gde moze da se desi teroristicki napad ili neka druga nesreca, ali se ipak treba cuvati onoliko koliko je u tvojoj moci.I u Turskoj su kurdski teroristi 1999. god. proglasili primirje koje je prekinuto ove godine, znaci do skoro je bilo mnogo bezbednije ici u Tursku nego sada kad Turska i nije bas najsrecniji izbor za letovanje.
 
Evo ja juce stigao iz Kusadasija. Bio u centru kad je eksplodirala bomba. Sve u svemu, ko je otkazao, nek ne zali, bez obzira koliko ga agencija odrala. Ako odete, slabo ce te se odmoriti, a jos manje opustiti.
U gradu se konstantno oseca napetost. U jednom momentu mislite da je sve proslo i da nema razloga za brigu, a u sledecem gledate kako se od nigde stvorila gomila policajaca i specijalnih jedinica, koji u zurbi zagledaju oko vas, posmatraju torbe, kante za smece, zaustavljaju i pretresaju sumnjive likove...
Plus sto jos pored svega vojni helikopteri prelecu plaze, a patrolni brodovi kontrolisu obalu.
Ako nekom ovo zvuci kao okruzenje za odmor, nek izvoli.
A sto se tice price kako je mala sansa da uskoro opet napadnu u Kusadasiju, i tu se varate.
Momci koji rade na plazi, a sa kojima smo se sprijateljili, su nam rekli da je policija dan kasnije na jednoj od plaza uhapsila lika koji je u torbi imao bombu.
Najsmesnije mi je bilo sto su, valjda da nas utese, rekli da je to bila mala bomba, i da to nije tako strasno.
I kasikara je mala bomba. Probajte da zamislite sta bi uradila da je bacite na plazu prepunu turista.
Ili nemojte.
 
:D O Sarimsakliju imas na proslogodisnjem forumu.Sezer je sasvim O.K.-blizu plaze,u centru zbivanja...Bili smo 2003 i lepo se proveli.
 
Mali up-date. Vracene su mi pare po pravilniku YUTA-e, znaci zadrzali su samo 20 posto. Ali tek nako sto sam malo pogurala. Inace je jedna niska agencija, ali imaju office i u bg.

Slazem se sa osobom koja je rekla da bi odmor tamo bio bez opustanja i uzivanja. Kako da se opustim kad treba da strepim pred svaki ulazak u autobus, restoran, da se osvrcem i da zagledam "sumnjive" likove.
 
Mi idemo u Bodrum, 4. avgusta. Sta da kazem, jos nismo otkazali ali posle ovoga jutros u Sarm el Seiku, sve mi se cini da necemo ni ici. Jel ima mozda jos onih koji ipak idu na letovanje u Tursku?
 
Bilo je SUPER SUPER SUPER.
Evo sad cekamo prevoz do aerodroma. Ovo mı je bılo jedno od najboljıh letovanja - brod K.T. Prenses

Za svaku preporuku svıma kojı ne zahtevaju da su u hotelu

Pozdrav!
 
Da li još uvek mislite da je Turska bezbedna destinacija, obzirom na nove terorističke aktivnosti, i to, baš slučejno, u poznatom letovalištu (Alanja) :?
 
Ja ne mislim, ali kao sto vec rekoh, agencija nece da vrati novac, drugi aranzmani su svi zauzeti, tako da cemo mi ipak ici (osim ako se ne desi jos nesto pa se predomisle i vrate novac).
Mada moram priznati da me je ovo juce jos vise uplasilo :(
 
Terorizam je očigledno nešto nezaobilazno i nažalost ćemo se morati naviknuti na to, ipak statistički gledano više ljudi gine u saobraćajkama. Ja sam na vrijeme odustao od Turske, ali tome su kumovale i još neke stvari vezane za aranžman.
 
puno mojih prijatelja je bilo na odmoru ovog leta u turskoj i svi su se lepoo proveli a ja putujem 12 avgusta, u alanji cu biti
neznam sto se nasi ljudi toliko plase tih bombi,pa zar nismo preziveli rat i bombardovanje i znate onu staru``kome je sudjeno bice kako mu je sudjeno``sto neznaci da neko mora da ode na odmor u tursku ili egipat da bi ga nesto strefilo :D :D

javicu utiske kad se vratim iz turske
 
Ipak je bezbjednije nase more i nase destinacije (CG, Hrvatska) ili neke druge, ali terorizam je postao globalno pa vise nije sigurno ni u Spaniji ali jos vise Egipat, Turska i tome slicno, ja licno ne bih u Tursku, mozda vidjeti dan-dva tu kulturu ali ljetovati ne i da se samo okrecem i budem na oprezu, neka hvala!
 
nekazem ja da je nase more lose,mislim crnogorsko ali nebih da ceo zivot idem tamo i u grcku,bugarsku..ali kazem iz iskustva ko jednom ode dalje od crnogorskog primorja(spanija,portugalia,mexico.....)nema vise volje za c gorom
 
Ja samo zelim da podelim svoje pozitivno iskustvo u vezi sa agencijom Argus iz BG - vratili su mi apsolutno sav novac nakon otkazivanja putovanja u Tursku, i to me je bas pozitivno iznenadilo jer znam iskustva nekih drugih ljudi. Doduse, ja jesam otkazala 18 dana pre pocetka putovanja, ali oni su imali pravo prema opstim uslovima putovanja da zadrze 20%, a nisu. Nisam mislila da ovo zvuci kao reklama, stvarno sam se spremila na najgore jer sam malo duze cekala da mi refundiraju te pare, ocekivala sam da cu morati da se svadjam oko toga, kad ono... Nisu zadrzali ni dinara, izgleda da stvarno postaju velika agencija.
 
Da li je neko skoro bio u ovom turskom gradu?
Konkretno me interesuje kakve su plaze,kakvi su hoteli?
Da li su hoteli sa 3 zvezdice ok?
Cula sam da hrana u turskim hotelima nije bas raznovrsna?
Da li je onda bolje uplatiti samo nocenje sa doruckom?
 
Anonymous:
Da li je neko skoro bio u ovom turskom gradu?
Konkretno me interesuje kakve su plaze,kakvi su hoteli?
Da li su hoteli sa 3 zvezdice ok?
Cula sam da hrana u turskim hotelima nije bas raznovrsna?
Da li je onda bolje uplatiti samo nocenje sa doruckom?

Bila sam u Alanji 6 puta.To ti govori kakav je grad.Plaza je veoma dugacka,pescana i nema velike guzve.Hoteli sa 3 zvezdice su sasvim dobri,a hrana zavisi od hotela do hotela.Preporucujem ti da ako mozes uzmes hotel koji je all inc.,jer je Alanja nesto skuplja od ostalih letovalista(bas je pravo mondensko letovaliste).Preporucujem ti hotel"Gorgulu"(nudi ga "Kontiki")
 
Estella:
Ja samo zelim da podelim svoje pozitivno iskustvo u vezi sa agencijom Argus iz BG - vratili su mi apsolutno sav novac nakon otkazivanja putovanja u Tursku, i to me je bas pozitivno iznenadilo jer znam iskustva nekih drugih ljudi. Doduse, ja jesam otkazala 18 dana pre pocetka putovanja, ali oni su imali pravo prema opstim uslovima putovanja da zadrze 20%, a nisu. Nisam mislila da ovo zvuci kao reklama, stvarno sam se spremila na najgore jer sam malo duze cekala da mi refundiraju te pare, ocekivala sam da cu morati da se svadjam oko toga, kad ono... Nisu zadrzali ni dinara, izgleda da stvarno postaju velika agencija.

Koja destinacija je u pitanju?
 
djankov:
Estella:
Ja samo zelim da podelim svoje pozitivno iskustvo u vezi sa agencijom Argus iz BG - vratili su mi apsolutno sav novac nakon otkazivanja putovanja u Tursku, i to me je bas pozitivno iznenadilo jer znam iskustva nekih drugih ljudi. Doduse, ja jesam otkazala 18 dana pre pocetka putovanja, ali oni su imali pravo prema opstim uslovima putovanja da zadrze 20%, a nisu. Nisam mislila da ovo zvuci kao reklama, stvarno sam se spremila na najgore jer sam malo duze cekala da mi refundiraju te pare, ocekivala sam da cu morati da se svadjam oko toga, kad ono... Nisu zadrzali ni dinara, izgleda da stvarno postaju velika agencija.

Koja destinacija je u pitanju?

Kusadasi
 
Ima tu nekih, moze se reci, pravila, kada govorimo o teroristickim napadima. Prvo da kazem da sam prosle godine bio u Kusadasiju, pa posle toga dva puta u Istanbulu i ici cu ponovo. Ali, ne savetujem ljudima koji su skloni panicenju da urade isto. Zasto? Zato sto je terorirstima cilj br. 1 zastrasivanje. Zastraseni ljudi odustaju od svega sto ima veze sa eventualnom metom terorista, a samim tim je postignut prvi cilj terorizma - slabljenje ekonomske moci "protivnika". Drugo - u Kusadasiju se eksplozija desila 10-tak metara od engleskog bara, u vreme kada Englezi odatle krecu na plazu dolmusama (mini busevima). U Istanbulu je prva eksplozija bila ispred kafica gde svracaju engleski biznismeni, a druga pored McDonalds-a. Jel' kapirate vec nesto? Trece, teroristi ce uvek izabrati mesto gde su mere obezbedjenja ili uzasno jake ili ih nema uopste. Na osnovu svega ovoga, moj zakljucak je sledeci: kao prvo, ne idite na mesta koja imaju veze sa americkim ili britanskim brendovima. Uostalom - u Turskoj ste i treba da upoznate tu zemlju a ne McDonalds, njega imate na Slaviji. Drugo, izbegavajte masovne obilaske raznih znamenitosti, jer je to interesantna meta bombasa. Umesto toga, iznajmite rent-a-car vas cetvoro ili petoro i obidjite sve sto vas interesuje (trebace vam znanje engleskog jezika u tom slucaju). Ne plasite se da ostanete negde sami, u turistickom podrucju Turske policija zaista radi svoj posao i bice vam na usluzi kad god vam to treba. Putovao sam sa devojkom iz Kusadasija u Izmir, samo nas dvoje, autobusom i obisli smo pola grada i pijacu Kemeralt zahvaljujuci preljubaznim mestanima i policiji. :!: Provereno. 8) Dakle, samo sto dalje od americkih i britanskih simbola i verovatnoca da vas zakaci bombas je manja za 80-90%. Uvek postoji mogucnost nesrecnog slucaja, na zalost, niko nije 100% bezbedan. Pa, ako volite da se oznojani guzite u mondenskim diskotekama - ocekujte i neprijatna iznenadjenja. Narodi su svi isti, ali neki ljudi se trude da to pokvare. Eto, to je moje iskustvo. Pozdrav svima.
P.s.: ponovo bih isao u Kusadasi. Da li ste znali da u okolini Kusadasija, osim Efesa, postoji mnogo drugih mesta koja prosto vape da se obidju? Na primer, selo Sirindje sa najboljim vinima... I turizam ima drugu stranu.
 
E baš si mnogo pametan, logika ti je neverovatna. A tek argumenti. Ako ljude koji su odustali prozivaš i nazivaš ih paničarima, ti i tebi slični ste jednostavno glupi. Trudila sam se da nađem blažu reč, ali mi stvarno nije pošlo za rukom, jer mi je pomisao na letovanje (ako nisi znao sinonim za ODMOR)u potencijalno terorističkom ambijentu- krajnje idiotska. Ne znam koliko godina imaš, da li bi isto tako razmišljao da imaš decu i porodicu? Po tvojoj logici, letovanje treba da se svede na konstantno manevrisanje, koje uključuje intenzivno izbegavanje svega prozapadnog sa primesama eksluziviteta, u kombinaciji sa posebnim-samo za tebe- odabranim prevoznim sredstvom (ako nisi znao ljudi koji idu u Tursku uglavnom, ali ne bih da generalizujem, nemaju dovoljno za Grčku, pa shodno tome ni za rent a kar)i konstantnim skeniranjem okoline ( da li ovaj do mene u torbi nosi bombu ili ...?) I kome treba takav odmor?
A pošto vidim da tebe i istomišljenike ti to nimalo ne dotiče, jer niste dovoljno bili stimulisani tokom bombardovanja i rata koji mu je predhodio (da li ste tada nekoga izgubili?), svoj još neiživljen avanturistički duh, izviđačke veštine i ratne strategije možete slobodno (naravno da su tu pauze za kupanje) da okušate na terenu zvanom Turska.
Nisam imala nameru nikog da uvredim,ali su me stavovi iz predhodnog posta iziritirali.
 

Back
Top