Turska

Molila bih vas ako mozete da nam date cenovnik tog hotela sa sve avionskom kartom...............a po agencijama sam imala prilike da vidim da u Grckoj nude "hotel sa 3*"u stvari apartmane sa onim(kako ih ja zovem)decijim drvenim krevetima i kuhinja sklepana.

Osnovno nepoznavanje tematike, za pravopis da ovaj put oprostimo......

1. Hoteli ne prodaju avio karte
2. Hotel NIJE isto što i apartman
3. Hotel sa 3 zvezdice u Grčkoj je porodični pansion
4. NIJE ista kategorizacija hotela u svim zemljama

Samo pametuješ, a NEMAŠ POJMA!
 
Da vas ispravim-pozorisne predstave se podrazumevaju u hotelima sa 3,4,5*(pricam o Turskoj)i to bas svako vece je organizovano a animacija i za odrasle i decu preko celog dana isto.samo da vam kazem kako jedan dan izgleda u hotelu sa 3*:dorucak(od 7do9;30h)kasni dorucak(od 9;30do11)pa uzina pa rucak(od 12;30do 14h)deciji meni-sluzi se na bazenu(od 15h do 16;30) e onda ide vecera(od 19h do 21;30)pa ponocni obrok-corbe i supe(od 22;30 do 23;30)-naravno alinclusive.E sada cete vi pricati kako niste dosli da zderete nego da se kupate i suncate-e onda je Grcka za to(nadam se da niste jesni jer ako jeste -tesko vama).ja sam zelela svojim pismom da izanjem ljudima u susret -racunam kada su vec odlucili i uplatili nesto da im olaksam sa sto vise informacija a vi -nemam komentar.:neutral:

ajd i ja na vi :). imate pravo da za svoje pare letujete kako god želite. vi ocigledno volite all inclusive koncept odmora, a ja ga ne podnosim. turska je potpuno razvila, ili je možda bolje reći prekopirala koncept španskog industrijskog turizma...benidorm, majorka, ibiza...ogromni hoteli, jedan do drugog, što za sobom povlači prenatrpane plaže, ležaljke napakovane do te mere, da se jedva provlačite između istih. naravno, ovo se ne odnosi na velike i ekskluzivne hotele lare, kemera i beleka gde zaista ima dovoljno prostora, ali je to boravak u hotelu, pa teško da možete i da kažete da ste bili u nekom gradu, regiji ili državi, već samo u hotelu...no, ukusi su različiti. jedina stvar koja ne stoji su cene hotela i usluga koju dobijate za te pare u grčkoj i turskoj. ta priča je važila do pre nekoliko godina, ali više ne stoji. ista kategorizacija, slična lokacija, isti termin, ista cena...
digli ste veliku temu o turskoj, i sve vreme se priča vrti oko hotela, hotela, hotela...tri,četiri, pet, deset bazena, kolači ujutru, uveče, domaća pića, pre podne popodne, tobogani, livrejisani nasmešeni konobari...

s druge strane, ako ima i kasni doručak, onda je to ozbiljna prednost

ali, evo, da vam malo ukrasim temu, rad već čuvenog efes-rahmetli paše...




ja sam BIO u turskoj.

pozdrav
 
Poslednja izmena:
Osnovno nepoznavanje tematike, za pravopis da ovaj put oprostimo......

1. Hoteli ne prodaju avio karte
2. Hotel NIJE isto što i apartman
3. Hotel sa 3 zvezdice u Grčkoj je porodični pansion
4. NIJE ista kategorizacija hotela u svim zemljama

Samo pametuješ, a NEMAŠ POJMA!

Ako gresim u pravopisu to je zato sto zurim a ne znaci da nisam u pravu(vrlo nisko s tvoje strane-pripazicu).Mislim na avio karte koje nude agencije(carter letovi koji su povoljniji)-mada mogu da se kladim da je cena tog tvog hotela visa od ukupne cene dobrog aranzmana sa avionskom kartom(Turska).E a ovo za "porodicne pansione"-slatko me nasmeja...to mi lici na ono "vila"a nema nigde ni V od vile.Da, nije ista kategorizacija kao ni komfor,cena i sve ostalo-a ni ljudi.
 
ajd i ja na vi :). imate pravo da za svoje pare letujete kako god želite. vi ocigledno volite all inclusive koncept odmora, a ja ga ne podnosim. turska je potpuno razvila, ili je možda bolje reći prekopirala koncept španskog industrijskog turizma...benidorm, majorka, ibiza...ogromni hoteli, jedan do drugog, što za sobom povlači prenatrpane plaže, ležaljke napakovane do te mere, da se jedva provlačite između istih. naravno, ovo se ne odnosi na velike i ekskluzivne hotele lare, kemera i beleka gde zaista ima dovoljno prostora, ali je to boravak u hotelu, pa teško da možete i da kažete da ste bili u nekom gradu, regiji ili državi, već samo u hotelu...no, ukusi su različiti. jedina stvar koja ne stoji su cene hotela i usluga koju dobijate za te pare u grčkoj i turskoj. ta priča je važila do pre nekoliko godina, ali više ne stoji. ista kategorizacija, slična lokacija, isti termin, ista cena...
digli ste veliku temu o turskoj, i sve vreme se priča vrti oko hotela, hotela, hotela...tri,četiri, pet, deset bazena, kolači ujutru, uveče, domaća pića, pre podne popodne, tobogani, livrejisani nasmešeni konobari...

s druge strane, ako ima i kasni doručak, onda je to ozbiljna prednost

ali, evo, da vam malo ukrasim temu, rad već čuvenog efes-rahmetli paše...


ja sam BIO u turskoj.
Da li vi znate o cemu ja pricam ili se pravite ludi?Kakve prenatrpane plaze kada sam vec pisala o tome.Sada cete vi mene da ubedite a ja licno bila..A drugo vec sam pricala da imam dvoje male dece i da me zbog toga odlazenje na sve istorijske znamenitosti ne interesuje(a pogotovo po vrucincini od 37C)Idem na odmor da se kupam i suncam uz sav komoditet-da li treba da me bude sramota?naravno da volim alinclusiv-ko ne voli...?Ne kazem da sam prosla puno ali znam da nisam operisana od ukusa.imam sve moguce cenovnike i opet kazem da sam racunala i da je ubedljivo Turska povoljnija...Sto puta stojim iza toga...A to da li cete mi persirati...ne vidim sta je u tome problem...zasto bi to specijalno naglasavali kada se to za kulturne ljude podrazumeva.nije li tako?Kako god-necu vam zameriti.U ostalom nije mi cilj da se s bilo kim raspravljam.
pozdrav
 
pomenuo sam persiranje iz prostog razloga što većina ljudi na forumu ne persira, a vi jeste...samo zbog toga.
niste ovde da se raspravljate - forum je mesto gde razmenjujete informacije, ali i stavove. realno je očekivati da sa mnogima nećete imati identične stavove, pa će verovatno doći i do rasprave, kao što je ova.
pitanje all inclusiva nije stvar ukusa nego komfora - plaćanjem takve usluge ne kupujete dobar ukus, već komfor, da vas ceo dan služe, da imate nekoliko bazena u hotelu, da imate tobogane, teretane, instruktore fitnessa, animaciju za decu. e, ja sve to ne podnosim, i zato se razlikujemo:
1. ne treba mi animacija za decu, jer na odmor idem da bi bio sve vreme sa svojim detetom
2. animiram se sam, pročitam nešto o mestu gde putujem i pokušam da uz odmor nešto i vidim i naučim
3. u teretanu mogu da idem i kod kuće, pa mi je smešno je upražnjavam na sred mediterana
4. u bazenu mogu da se kupam i kod kuće, pa mi je smešno kupati se u njemu na 100m od mora
5. iz istog razloga se trudim da ne plaćam ovakve hotele, jer mi je glupo plaćati nešto što ne koristim
6. nikada ne vodim računa o tome da li ću moći da pričam kako sam platio skup hotel i all inclusiv, što je mnogima od nas veoma bitno

i da, kladim se da imate bar 50-tak slika svog hotela u kojem ste boravili...od čega su bar 10-tak slike kupatila

niste naveli nijedno tursko jelo koje ste jeli, restoran u kome ste bili, čajdžinicu gde ste pili dobar čaj ili probali nargile, neko lepo vino koje ste pili ili npr. njihove voćne rakije. ili npr. kako se njihova musaka bitno razlikuje od grčke...svašta ste mogli da napišete, i ne samo vi nego i ostali ljubiotelji turske. čast izuzecima, ako se dobro sećam, forumaš pod imenom "deki" ili slično ja jako lepo opisivao negde na početku teme, mest koja je obišao oko alanje i sidea, uživao sam čitajući njegove postove...

a, sad pravac u kremlin palace, ili titanik, ili botanik ili botvinik...

pozdrav
 
@trotter:
Odlican post...
Slusala sam jednu osobu koja je bila u Bodrumu, u hotelu sa 5*, kada se vratila pitala sam je sta je videla, kako se provela, ona je samo pricala o hotelu, bazenima i ko zna kakvim jos glupostima iz hotela.. pritom se NIJEDNOM nije okupala u moru... Pitala sam je zasto je uopste i isla na more....Odgovor vec znas :)
 
... ali, evo, da vam malo ukrasim temu, rad već čuvenog efes-rahmetli paše...

Naravno, ovo gore napisano je u prenesenom značenju, čisto da ne bi neko bukvalno pomislio da je takva osoba (pod tim imenom) zaista postojala.

Zdanje na slici predstavlja Celzijusovu ([SIZE=-1]Celsius)[/SIZE] biblioteku, koju je podigao Konzul Gaj Julije Akvila ([SIZE=-1]Gaius Julius Aquila)[/SIZE] u spomen na svoga oca Julija Celzijusa Polemeanusa ([SIZE=-1]Julius Celsius Polemaeanus) koji je [/SIZE]bio vladar rimske provincije Azija i koji je nakon smrti pokopan upravo tu. Zdanje je najpre zamišljeno kao Heroum (grob heroja), a kasnije je postalo biblioteka, koja je u ono vreme sa 12.000 svitaka bila jedna od najvećih. ;)
 
Naravno, ovo gore napisano je u prenesenom značenju, čisto da ne bi neko bukvalno pomislio da je takva osoba (pod tim imenom) zaista postojala.

Zdanje na slici predstavlja Celzijusovu ([SIZE=-1]Celsius)[/SIZE] biblioteku, koju je podigao Konzul Gaj Julije Akvila ([SIZE=-1]Gaius Julius Aquila)[/SIZE] u spomen na svoga oca Julija Celzijusa Polemeanusa ([SIZE=-1]Julius Celsius Polemaeanus) koji je [/SIZE]bio vladar rimske provincije Azija i koji je nakon smrti pokopan upravo tu. Zdanje je najpre zamišljeno kao Heroum (grob heroja), a kasnije je postalo biblioteka, koja je u ono vreme sa 12.000 svitaka bila jedna od najvećih. ;)

dva puta sam bio u turskoj, i oba puta obišao efes. celzusova biblioteka je fascinantna građevina, kao i ceo efes. srećom po turiste, a nesrećom po lokalitet, turci se dosta olako odnose prema lokalitetu, pa svuda možete da slobodno šetate...da se celzusuova biblioteka kojim slučajem nalazi u grčkoj, ne bi mogli da joj prismrdite bliže od pet metara.
sam efes ima i amfiteatar koji je rađen po ugledu na onaj iz epidaurusa...ako se izuzme knosos, efes je jedan od najočuvanijih antičkih lokaliteta te veličine...

pozdrav
 
Sta reci,mislim da ste promasili forum ,cini mi se da vi pokusavate da se predstavite kao neko uzvisen i zeljan znanja pa obilazite svaku obalu gde se nadjete,lepo od vas iteresantno i poucno ,no cini mi se da vecinu ovde zanima kakvi su hoteli bazeni,restorani itd.Idu ljudi sa malom decom i hoce da se opuste ,usput ako nesto vide vide ako ne sta da se radi,a hotel im je bitan pa pitaju,da ih zanima istorija i lokaliteti isli bi na drugi forum,i ne zanima ih ni Grcka i zato sikter sa ovog foruma pustite ljude da se raspituju a koliko si puta gde bio i sta si videobas me briga,kako bi bilo da se svi ovde hvalimo,gde bi nas to odvelo.Znaci sikter.:thumbdown:

Izneo sam svoj stav, ništa više. Nikog nisam vređao, niti sam ikome rekao "sikter" sa foruma, zato što ne misli isto što i ja. Čak sam rekao da svako ima pravo da letuje za svoje pare onako kako želi. Ne čini mi se da sam promašio temu, ako je tema Turska, a pominjem restorane, turska nacionalna jela, njihova vina ili rakije.
Razumeš li ti išta od toga, ili su ti opet važni samo peškiri, pločice u bazenu i bordura u kupatilu...što je inače, veoma važno kod letovanja sa malom decom. Iskreno, ja se najbolje opuštam uz španske pločice i henkelovu fugnu...

Skrati malo rečenicu, kad ti se misao umori, stavi tačku, sigurnije je.
 
Izneo sam svoj stav, ništa više. Nikog nisam vređao, niti sam ikome rekao "sikter" sa foruma, zato što ne misli isto što i ja. Čak sam rekao da svako ima pravo da letuje za svoje pare onako kako želi. Ne čini mi se da sam promašio temu, ako je tema Turska, a pominjem restorane, turska nacionalna jela, njihova vina ili rakije.
Razumeš li ti išta od toga, ili su ti opet važni samo peškiri, pločice u bazenu i bordura u kupatilu...što je inače, veoma važno kod letovanja sa malom decom. Iskreno, ja se najbolje opuštam uz španske pločice i henkelovu fugnu...

Skrati malo rečenicu, kad ti se misao umori, stavi tačku, sigurnije je.

Druze napadate ljude,a ovaj djabalebaros vredja,ocigledno se covek nasao prozvanim a niko ga nedira jer je nebitan,jednostavno gde god zavirite njegovi komentari ,hvata ljude u gramatickim greskama pa nesto ispravlja.Sto se Trotera tice on poznaje stvari medjutim vecinu ljudi arheologija nezanima vec hotel i samo hotel ko uplati sve ukljuceno taj glavu iz hotela nedize ,pa sta da se radi,ja godinama nemogu da odem sa grupom dalje od delfinarijuma i onih preprodavaca koze i zlata jer niko nece da ide nego moram da iznajmljujem renta kar da bi nesto video pa sta .Lako je dzabalebarosu on konobarise pa svasta vidi,covek prosao celu Tursku i Grcku obalu sve zna u i sta je carter i da hoteli neprodaju karte sve zna i ako zena to nije ni rekla ali je on to tako shvatio.Ako je taj covek i jednom letovao pazi letovao u Turskoj u hotelu sa bar 4 zvezdice ja se ovde vise nikad necu javiti ,hvala.:klap:
 
Prvo u školu....pa se onda javi. Ovo što pišeš je na nivou predškolskog.

Što se tiče Turske, zaista nisam bio nikada u njihovom hotelu sa četiri zvezdice, to je jedino istina u tvom postu.

To što sam nekada konobarisao, ....nekoliko meseci...NIJE me sramota ! SVAKI pošten posao je po meni jednako vredan. Sa mnom je radio i Grk koji je završio Harvardski univerzitet, pa su mu trebale pare dok ne dobije posao.

Tvoj post je GOMILA NEPISMENIH BLJUVOTINA !

''DJabalebaros'' - tako ni nepismeni ne kažu, samo ljudi sa govornom manom
 
Druze napadate ljude,a ovaj djabalebaros vredja,ocigledno se covek nasao prozvanim a niko ga nedira jer je nebitan,jednostavno gde god zavirite njegovi komentari ,hvata ljude u gramatickim greskama pa nesto ispravlja.Sto se Trotera tice on poznaje stvari medjutim vecinu ljudi arheologija nezanima vec hotel i samo hotel ko uplati sve ukljuceno taj glavu iz hotela nedize ,pa sta da se radi,ja godinama nemogu da odem sa grupom dalje od delfinarijuma i onih preprodavaca koze i zlata jer niko nece da ide nego moram da iznajmljujem renta kar da bi nesto video pa sta .Lako je dzabalebarosu on konobarise pa svasta vidi,covek prosao celu Tursku i Grcku obalu sve zna u i sta je carter i da hoteli neprodaju karte sve zna i ako zena to nije ni rekla ali je on to tako shvatio.Ako je taj covek i jednom letovao pazi letovao u Turskoj u hotelu sa bar 4 zvezdice ja se ovde vise nikad necu javiti ,hvala.:klap:


Katastrofalno ! Da ti nisi možda Šiptar ?
Postoji i jedna čudna stvar, zove se zarez,....raspitaj se malo....Da ti pomognem,....nije jestivo, a i ne služi kao alatka za kopanje ....
 
Gospodo!!!Ne shvatam zasto prepucavanje oko svake sitnice!!!???Imate negde temu u vezi istorije-naravno mada mislim da se moze pricati i ovde o istoriji i istorijskim znamenitostima Turske ali imajte razumevanja da predstoji letnji period i da ljudi trenutno razmisljaju o letovanju i ODMORU jer ja Troteru nemam mnogo vremena da se odmaram,kupam u bazenu i sta vec ste jos nabrojali u toku godine kao vi(blago vama),tako da mi je tih 15 dana dragoceno za ODMOR.lencarenje...Sto se tice animacije dece sa njma sam (za to vreme)non-stop(ne mislite valjda da bi decu ostavljala sa strancima?).Eto,vi koji ste raspolozeni pricajte o istorijskim spomenicima,a ostali koji zele neka pricaju o hotelima.Verujem da ce i jednima i drugima koristiti bilo koja informacija,...ali smo valjda konstatovali da je Turska povoljnija za letovanje i ODMOR>>>????
 
DA !

JESMO !

Pravi si Šerlok Holms, da se baviš detektivskim poslom, crkao bi od gladi za nedelju dana ....
Mi samo svi PRAVILNO razmišljamo, što kod takvih kao ti stvara potpunu konfuziju .....
 
Katastrofalno ! Da ti nisi možda Šiptar ?
Postoji i jedna čudna stvar, zove se zarez,....raspitaj se malo....Da ti pomognem,....nije jestivo, a i ne služi kao alatka za kopanje ....
Bravo,divno stvarno ste me postideli,ili ste vi obican primarijus ,ili vam je jako dosadno ali bih pre to nazvao klosarska posla u pravu je tinkilinki,mi ovde svake godine raspravljamo gde cemo i kako cemo a onda se pojavi niko i nista i pocne da pametuje od sada ignorisanje klosara koji na svakoj stranici drze rec a mogli bi nesto drugo.
 
:super:
Prvo u školu....pa se onda javi. Ovo što pišeš je na nivou predškolskog.

Što se tiče Turske, zaista nisam bio nikada u njihovom hotelu sa četiri zvezdice, to je jedino istina u tvom postu.

To što sam nekada konobarisao, ....nekoliko meseci...NIJE me sramota ! SVAKI pošten posao je po meni jednako vredan. Sa mnom je radio i Grk koji je završio Harvardski univerzitet, pa su mu trebale pare dok ne dobije posao.

Tvoj post je GOMILA NEPISMENIH BLJUVOTINA !

''DJabalebaros'' - tako ni nepismeni ne kažu, samo ljudi sa govornom manom
Bravo majstore,namerno sam to napisao da vidim dali ces me ispraviti ,posto na svakoj strani nekog ispravljas ,posto si mnogo pametan i lako se primas verovato ce ti sledeci posao biti primarijus.:super::hahaha:
 
Ako nekoga zanima neki hotel u Antalijskoj regiji neka slobodno pita,da se vratimo na normalne teme ,valjda se ovi sto pravilno razmisljaju nece vise javljati.
 
Ako nekoga zanima neki hotel u Antalijskoj regiji neka slobodno pita,da se vratimo na normalne teme ,valjda se ovi sto pravilno razmisljaju nece vise javljati.

bila bih zahvalna ako bi neko rekao kakav je hotel delphin diva premiere u lari. znam da su delphin hoteli kvalitetni ali za divu premiere nisam cula mnogo komentara samo sam primetila da je menjala ime jer se prije zvala delphin riva ili nesto slicno. hvala unapred!
 
bila bih zahvalna ako bi neko rekao kakav je hotel delphin diva premiere u lari. znam da su delphin hoteli kvalitetni ali za divu premiere nisam cula mnogo komentara samo sam primetila da je menjala ime jer se prije zvala delphin riva ili nesto slicno. hvala unapred!
Zvala se samo Diva ,od prosle godine u lancu hotela Delfin,i to je to maksimalan luksuz inace svojstven njihovim hotelima.
 
Ajde bre dosta ...sve sto imate raspravite na pp , ubili ste temu skroz.
Nista pametno rekli niste plus ste rasirili negativi naveliko.

Vredjanje nije dozvoljeno pravilnikom foruma , kao ni psovanje.

Na ovom pdf je i bez vasih nebuloza dovoljno lose , nemojte i vi doprinostiti njegovom propadanju.

Tema je TURSKA ....izvolite ....ako imate da kazete nesto konstruktivno na tu temu ....ako nemate bolje cutite .....

I ne samo vi , nego svi drugi koji imaju po nesto "mudro" da ubace ....

Ajd sad razlaz ! :evil:
 

Back
Top