TURBO FOLK SRPSKE ESTRADE

Pionir turbo-folka je poznata sarajevska dzumara, da mu ime ne pominjem iz bezbedbosnih razloga, a i pritisak mi digne svaki put kad ga vidim na teveu.
Vrlina koji taj zanr poseduje su mnogostruke, pre svega sto pruza dobar osnov za pisanje diplomskih radova i seminara iz socijlogije i pshihologije.
A mane sam i zaboravio koliko ih ima.
 
Slazem se da su koreni turbo folka vezani za vec pomenutog...A sad,zasto je narod prihvatio turbo folk...Po mom skromnom misljenju, u vreme nastajanje turbo folka situacija na nasim prostorima je bila, pa,znate vec...Ratovi, izolacija itd...E,sad,po meni,ljudima je bilo lakse da ne misle na lose stvari...A t.folk se uglavnom sastoji iz jedne strofe i par recenica koje se vrte...Strofe se lako pamte, tj i da ne zelis da zapamtis,kad jednom cujes,zapamtis dobar deo pesme, mislim da znate na sta mislim...Upravo idealno za skretanje paznje sa losih stvari u to vreme..Plus vec pomenuti tv lijander i tv stink, za promociju...I eto..A,da ne pominjem to da je lak nacin da se dodje do para,uz malo truda..Posledice gledam svakog dana... Moralni hazard...
 
Ko ga je stvorio....?Turbo folk....vrline i mane...?

Ko ga stvorio...to nzm,nikad me nije interesovalo :D
Vrline:hmmm,ne vidim ih ni golim okom ni optickim mikroskopom...moram ih traziti pomocu elektronskog :mrgreen:
Mane:Pesme su recite koliko fond reci jedne krave :p .Ispiranje mozga stupidnom ideologijom.Jeftina plasticna moda koja se propagira... :cool:

Ako zelite da prezivite,postanite emosi...Oni su potrebniji drzavi u ovo vreme :mrgreen:
 

Back
Top