Trenutni problem s radom laptopa

laaazo

Početnik
Poruka
32
Poštovani , juče mi se javio problem s laptopom , normalno sam ga koristio , bio sam na fejsu , normalno je radio , odjednom se zablokirao , počeo da zuji i sam se restartovao , posle je sve bilo kako treba , naravno , pretpostavio sam da je u pitanju hardverski kvar. Znate li možda šta je tačno u pitanju? Da li treba da ga nosim kod servisera ili nešto da uradim , tipa da izvršavam provere , instalacije i tome slično?...
 
Mnog kojecega moze da izazove takve probleme.Najmanji problem je ako je sam OS.Moze biti problem do loseg hladjenja procesora,prljavstine u slotovima RAM memorije,grafika.Ako nisi nikad otvarao laptop,dal' imas nekog kolegu,drugara koji se razume u to,a ko ne,onda u servis.Prvo preskeniraj sa AV ceo OS,pa vidi kako ce se ponasati,mozda je uletelo nesto prljavo(neki Trojanac).
 
Poštovani , juče mi se javio problem s laptopom , normalno sam ga koristio , bio sam na fejsu , normalno je radio , odjednom se zablokirao , počeo da zuji i sam se restartovao , posle je sve bilo kako treba , naravno , pretpostavio sam da je u pitanju hardverski kvar. Znate li možda šta je tačno u pitanju? Da li treba da ga nosim kod servisera ili nešto da uradim , tipa da izvršavam provere , instalacije i tome slično?...
Svakako što kolega iznad reče i ja toplo preporučujem antivirus za početak.
Ali moguće da je problem sa komponentama,ili da je sam OS na neki način "oštećen" (imao sam takvu situaciju).

Za početak nam kaži(te) koji je operativni sistem u pitanju,da li je na legalan način licenciran... Verujem da su različiti načini na koje može da se reši problem...
I ono što mene lično zanima,da li je prilikom tog restartovanja pokazao belim slovima (uglavnom prikazuje...) zašto se sam restartovao?


Dao bih ličan primer sa XP-om,gde se par puta desilo da je tako zablokirao i restartovao se iako su komponente sasvim OK. Razlog je,kako je on na plavom ekranu sa belim slovima objasnio, temperatura procesora i da je zbog toga preventivno restartovan (nešto u tom kontekstu).

Zato toplo preporučujem program "Speccy" koji očitava temperaturu sa svih komponenata. To bi mi bio prvi korak od kog bih krenuo.
https://www.ccleaner.com/speccy

Kad završi sa očitavanjem,slobodno pošalji(te) skrinšot da bi kolege forumaši koji se više razumeju videli da li tu leži neki problem.
 
Poštovani , juče mi se javio problem s laptopom , normalno sam ga koristio , bio sam na fejsu , normalno je radio , odjednom se zablokirao , počeo da zuji i sam se restartovao , posle je sve bilo kako treba , naravno , pretpostavio sam da je u pitanju hardverski kvar. Znate li možda šta je tačno u pitanju? Da li treba da ga nosim kod servisera ili nešto da uradim , tipa da izvršavam provere , instalacije i tome slično?...
Pregrevanje ili je nesto pocelo da crkava?
Proveri da li ima prljavstine ,prasine na ventilatorima.
 
Poslednja izmena:
Poštovani , juče mi se javio problem s laptopom , normalno sam ga koristio , bio sam na fejsu , normalno je radio , odjednom se zablokirao , počeo da zuji i sam se restartovao , posle je sve bilo kako treba , naravno , pretpostavio sam da je u pitanju hardverski kvar. Znate li možda šta je tačno u pitanju? Da li treba da ga nosim kod servisera ili nešto da uradim , tipa da izvršavam provere , instalacije i tome slično?...
Zujanje moze da bude od hard diska ,meni se desavalo ...
Proveri hard disk ,temperaturu ,greske da li ima ,kakvo mu je stanje uopsteno.
 
Poštovani , juče mi se javio problem s laptopom , normalno sam ga koristio , bio sam na fejsu , normalno je radio , odjednom se zablokirao , počeo da zuji i sam se restartovao , posle je sve bilo kako treba , naravno , pretpostavio sam da je u pitanju hardverski kvar. Znate li možda šta je tačno u pitanju? Da li treba da ga nosim kod servisera ili nešto da uradim , tipa da izvršavam provere , instalacije i tome slično?...
Obrisi fejz i sve te twitere instagrame
 
Poštovani , juče mi se javio problem s laptopom , normalno sam ga koristio , bio sam na fejsu , normalno je radio , odjednom se zablokirao , počeo da zuji i sam se restartovao , posle je sve bilo kako treba , naravno , pretpostavio sam da je u pitanju hardverski kvar. Znate li možda šta je tačno u pitanju? Da li treba da ga nosim kod servisera ili nešto da uradim , tipa da izvršavam provere , instalacije i tome slično?...
Dok radi ne diraj. Ako nesto crkne onda u servis.
 
Poštovani , juče mi se javio problem s laptopom , normalno sam ga koristio , bio sam na fejsu , normalno je radio , odjednom se zablokirao , počeo da zuji i sam se restartovao , posle je sve bilo kako treba , naravno , pretpostavio sam da je u pitanju hardverski kvar. Znate li možda šta je tačno u pitanju? Da li treba da ga nosim kod servisera ili nešto da uradim , tipa da izvršavam provere , instalacije i tome slično?...
Ukljući makinu, i drži neku tipku STALNO. Da li je to isto zujanje?
 
Kad riknjava hdd to se ne ispoljava tako. Krklja, ne zuji i sigurno ne rebootuje.
Neka proveri covek ,znam da zujanje dolazi od harda najcesce.
Meni hard kada je riknuo nije ni krkljao nesto posebno ,nego sam mu ja napravio toliko losih sektora da vise nije siroma mogao da izdrzi...pokazivao je greske u reallocated sector count ...kad to pokaze ,good bye hardu...:bye::(
 
Poslednja izmena:
I nalog na krstarici
Izvini, MORAO sam:
macak.jpg
 
Meni je otišao smart na disku, ne sistemskom, samo se zapucao sistem, ostao tako 10swc i resetovao, posle toga nije hteo da udje u win7, skinuo dotični hdd I sve radilo. Nikada nije davao znake da nešto nije kako kako treba, imao manje 2000sati rada.
Hm, onda sad Windows prave losije nego ranije. Windows XP ruleeesssssssss. No ja od 2008 iskljucivo koristim Linux :P
 
Hm, onda sad Windows prave losije nego ranije. Windows XP ruleeesssssssss. No ja od 2008 iskljucivo koristim Linux :P
Ne to već neće da ga boot-uje sa tim, bios ga vidi normalno. Znaci samo jedan dan muerte a pazi nije da sam ga koristio mnogo, bilo slobodno oko 2T a ima 3T. Al preko usb-a radi samo što sam morao da ugasim legacy da bi radio kako treba. Nisam probao na win10 možda ako stignem ovih dana, nisam seo za računar duže od 10min poslednje dve nedelje.
 
Ne to već neće da ga boot-uje sa tim, bios ga vidi normalno. Znaci samo jedan dan muerte a pazi nije da sam ga koristio mnogo, bilo slobodno oko 2T a ima 3T. Al preko usb-a radi samo što sam morao da ugasim legacy da bi radio kako treba. Nisam probao na win10 možda ako stignem ovih dana, nisam seo za računar duže od 10min poslednje dve nedelje.
Ma de sme OS da se zaglupi zato sto ne moze da pise po disku? Ajde jos da je sistemski disk pa kao ne moze sve da stane u RAM, ali ovo
neki tamo levi i pljas..
 
Ma de sme OS da se zaglupi zato sto ne moze da pise po disku? Ajde jos da je sistemski disk pa kao ne moze sve da stane u RAM, ali ovo
neki tamo levi i pljas..
Imaš razne BIOS-e! Imam neku Asrock ploču, i kada podesiš da se prvo buta sa flesha, a pre uključenja si ostavio/stavio non-butabilni flesh, ona se 'zamrzne' i žmirka samo crtica na vrhu ekrana.....
 

Back
Top