TORTE: recepti, saveti, ideje...

Ja sama pravim fondan ,ubijem se mesajuci i bude dobar ali zato mi ruke otpadnu jedino crvenu i crnu kupujem jer se tesko dobijaju te nijanse
Sad tortice od ove nedelje i vikenda ,i odmor do utorka ,a posle sve ispocetka
attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php
 
Jos jednom se svima zahvaljujem na komentarima. Malo kasnim, ali ovaj vikend je bio haos. Deca bolesna, muz otperjo, mama koja je i glavni pomagac otputovala, ja se ukocila, MA HAOS! Nego imam jedno pitanje? Mozda nije za ovu temu, ali... da li koristite rukavice ili ne? Ja sam probala, ali kao da sa njima gubim osecaj, pritom mi se ruke znoje. A bez njih, kaziprst i palac desne ruke izgledaju kao da imam sugu hahaha. Strasno su suvi i puca mi koza fujfujfuj:manikir:
 
Ja sama pravim fondan ,ubijem se mesajuci i bude dobar ali zato mi ruke otpadnu jedino crvenu i crnu kupujem jer se tesko dobijaju te nijanse


Ma i ja se vise ne smijem usuditi kupiti, mada ga eto svi koriste i zadovoljni su. Evo pocupala sam taj pink sa torte i zamjesila novi, domaci. Kakav je bio kada ni trakice koje su isle preko torte nisam mogla spasiti. :S
A koji secer koristis za fondant? C se isto pokvario, mnogo je krupniji nego ranije. Sameljem ga dodatno ali opet nije to to.
 
ovo je prva torta koju je trebalo dekorisati nakon saznanja da sam pred otkazom iz firme, tako da sam eto zaboravila staviti crvenu mašicu na crnu glavu dole an torti, sreća barem da sam ove gore malecke se sjetila

Moskva šnjit


čokoladna torta sa želiranim višnjama, prvi put rađena dekoracija na svemirsku temu


oba sprata Zoja


Belinda
 
Poslednja izmena:
Ma i ja se vise ne smijem usuditi kupiti, mada ga eto svi koriste i zadovoljni su. Evo pocupala sam taj pink sa torte i zamjesila novi, domaci. Kakav je bio kada ni trakice koje su isle preko torte nisam mogla spasiti. :S
A koji secer koristis za fondant? C se isto pokvario, mnogo je krupniji nego ranije. Sameljem ga dodatno ali opet nije to to.

ja koristim iskljucivo C do sad mi je bio dobar
 
omg:worth::worth::worth::worth:.... tenesa, daco, ceco , zd, neznam zasto ali Vama nedaju bonicu a torte su prelepe.... i jos zd bas si upeglala ovu milku da moram sad da posegnem za nekom cokoladicom jojjjj u svakom slucaju cestitke za sve devojke:heart:

Hvala draga, da znas da je i moja reakcija na njenu milku bila ista takva, kada sam vidjela onaj cosak a ono njega PRAVA cokolada, odmah sam svoje rezerve za torte malo copnula!!!
 
daco, jel ima negde na forumu opis tehnike koju si koristila za tom i dzerija?
Pa znam da je Ivana negdje pisala kako ona to radi, ili smo kroz poruke razmjenjivale iskustva, ne sjecam se!?
U svakom slucaju evo kako ja to radim: istampam u velicini onu sliku koju hocu da imam na torti, razvucem fondan koliko treba, ni debeo a ni previse tanak, samo malo da se prosusi i onda prenesem tu sliku na njega, ja to radim nekim plasticnim alaticem sa spicastim vrhom. Ostavim onda da se dobro osusi i crtam cetkicama odredjenih debljina, jestivim bojama rastvorenim u par kapi alkohola do potrebne nijanse i eto, tanka cetkica za sitne detalje, a jestivi flomasteri ako imam potrebnu boju, e oni su najbolji. Doduse, brzo se trose za ove potrebe, crni mi je onaj deblji vec gotov, ali zato je tu ovaj tanki
 
Pa znam da je Ivana negdje pisala kako ona to radi, ili smo kroz poruke razmjenjivale iskustva, ne sjecam se!?
U svakom slucaju evo kako ja to radim: istampam u velicini onu sliku koju hocu da imam na torti, razvucem fondan koliko treba, ni debeo a ni previse tanak, samo malo da se prosusi i onda prenesem tu sliku na njega, ja to radim nekim plasticnim alaticem sa spicastim vrhom. Ostavim onda da se dobro osusi i crtam cetkicama odredjenih debljina, jestivim bojama rastvorenim u par kapi alkohola do potrebne nijanse i eto, tanka cetkica za sitne detalje, a jestivi flomasteri ako imam potrebnu boju, e oni su najbolji. Doduse, brzo se trose za ove potrebe, crni mi je onaj deblji vec gotov, ali zato je tu ovaj tanki

Hvala, probacu, ali kao i svaki put kad probam nesto novo imam strah da necu uspeti. danima na netu trazim o tome, ali slabo sta nalazim.
 
Ja sam pravila Bingo tortu. Moze pod fondan i na sprat. Samo sam od mase za kore ispekla dve, a ne jednu. Prednosti su sto je velika, a lagana. I sto se brzo pravi. Po mom ukusu nije, nekako nije kao da jedes pravu tortu. A sto se tice cene, mislim da kada se sve stavi na papir, nije nista skuplja od ostalih. Meni nekako sve izadju isto po pitanju cene, ili ja to ne znam da izracunam.
 

Slične teme


Back
Top