TORTE: recepti, saveti, ideje...

Evo ovo sam sinoc citala i odusevila se, prvo nacinom na koji covjek pise, zarom kojim opisuje svaku etapu u procesu pravljenja torte tako i citavom disertacijom o reform torti!
tu se spominju i korice i orasi i krema, maslac, margarin... ma covjek je fantastican!!! mislim da je u pitanju muz mamajac, veoma poznate kulinarske blogerke ...pogledajte , procitajte do kraja, ja sam odusevljena:
http://mamajacooks.blogspot.com/2011/03/reform-torta.html?spref=fb
 
Ova je radjena po slici koju mi je poslala mama slavljenice
phoca_thumb_l_mzst.jpg


A u ovoj sam posebno uzivala, mladina sestra mi je rekla sta bi zelela (da su mladenci u dresovima omiljenog kluba, koja im je boja kose, da je u obliku srca koje je pola crveno belo pola crno belo) i pustila mi da se igram :)
phoca_thumb_l_mimt1.jpg
 
ovo sam videla odavno i pomislila kako covek napravi nauku o pravljenju reform torte...
stara torta koju su nase bake radile varjacom
doduse mnogo ljudi radi reformu nekvalitetno i sa iskrivljenim receptima tako da mu dajem veliko bravo jer je jos jednom pokazao da je reform ime za kvalitet i nista drugo ako hoces da se ponosis ovom tortom kad je napravis.
 
Evo tortice koja je urađena za danas, al me namučila, sad stalno traže ove šarene kockice od plazma mase i kuglice, nikad kraja tom bojenju fondana u 6 boja!!!

a pošto je voćna torta pa dosta ima fila kad sam stavila kockice ona se slegla sa te strane, izgleda da sam fondan previše rastanjila pa mi to došlo baš na taj dio torte gdje su kockice, ali nekako sam to već ojačala

attachment.php
 

Back
Top