Toplota je uzrok globalnog zagrevanja Zemlje?

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.077
Iako nam tupe da se planeta zagreva zbog efekta 'staklene bašte' i CO2 kojega je sve više u atmosferi, ja TVRDIM da je to zato što mi taj CO2 dobijamo sagorevanjem fosilnih goriva i oslobađamo toplotnu energiju koja 'leži' u tom gorivu!!! I za divno čudo, ta toplota nešto i zagreje!
Evo ieksperiment koji je 'naučni (:klap:) dokaz tačnosti moje teorije: Sobu hermetički zatvorim i zapalim logorsku vatru nasred sobe. Vatra će sav kiseonik da 'pretvori' u CO2 i ugasiće se. U sobi će da postane toplije, ali ne zbog veće koncentrcije CO2, već zbog oslobođene toplote! :hvala::hvala:
PS: Nema linka, autorska tema.
 
Efekat staklene bašte znači da se sunčeva energija (koja nosi toplotu), usled zagađena, manje odbija od površinu zemlje te ostaje u atmosferi umesto da se vrati u svemir.
Ta teorija mi ZUDARA kao i objašnjenje za (lažnu) visoku temperaturu atmosfere Venere: CO2 NE sprečava da sunčeva energija UĐE u tmosferu i zagreva je, ali SPREČAVA da se slična količina energije i VRATI u Kosmos? Da crkneš od smeha!:rotf:
 
Sto se mene tice, oba problema su tu, znaci povecana generacija toplote i efekat staklene baste. Jos nisam za to da sunce postaje crveni dzin, ali ako je i to , e onda su ljudi glupi a jesu glupi....

Ali ako uzmem samo prva dva, to jesu problemi , oba postoje....
Problem hladjenja planete sam postavio davno , ali nekako ljudima izgleda nebitan,ili apsurdan, a fizicarima koje jedino i uvazavam, izgleda dalek u redu za resavanje, tj nema se para...
 
Dobra tema . I meni su tu stvari odavno sumnjive. To jest,.. objašnjenja su mi sumnjiva, pa i mere koje pojedine jake države (ne) preduzimaju, povodom sprečavanja promene klime.

Efekat staklene bašte - okvirno. CO2 u najvišim slojevima stvara efekat "zaštićenog prostora".
A, ja se sećam "Pasije doline", u kojoj se taložio Ugljen dioksid i pri prolasku čoveka i psa, pas bi uginuo (na toj visini je bio nataloženi CO2), a čove bi je bezbedno prošao.
Ugljen dioksid je TEŽI OD VAZDUHA ! Pa kako dospeva u najviše slojeve ?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
S druge strane, biljkama bi prijala i znatno veća koncentracija CO2, od sadašnje. Pojele bi ga biljke, bile bujnije ( i sve više ga uzimale). Cvećari neke biljke prihranjuju sa CO2 - lako je: Biljke su na zemlji, a CO2 je teži ( u plastenicima).
 
Poslednja izmena:
Dobra tema . I meni su tu stvari odavno sumnjive. To jest,.. objašnjenja su mi sumnjiva, pa i mere koje pojedine jake države (ne) preduzimaju, povodom sprečavanja promene klime.

Efekat staklene bašte - okvirno. CO2 u najvišim slojevima stvara efekat "zaštićenog prostora".
A, ja se sećam "Pasije doline", u kojoj se taložio Ugljen dioksid i pri prolasku čoveka i psa, pas bi uginuo (na toj visini je bio nataloženi CO2), a čove bi je bezbedno prošao.
Ugljen dioksid je TEŽI OD VAZDUHA ! Pa kako dospeva u najviše slojeve ?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
S druge strane, biljkama bi prijala i znatno veća koncentracija CO2, od sadašnje. Pojele bi ga biljke, bile bujnije ( i sve više ga uzimale). Cvećari neke biljke prihranjuju sa CO2 - lako je: Biljke su na zemlji, a CO2 je teži ( u plastenicima).
Угљен диоксид самостално јесте тежи од ваздуха, али сам ваздух је мешавина гасова, и у њему се налази одређена концентрација угљен диоксида (изузетно мала, неколико стотина молекула угљен диоксида у милион молекула ваздуха).
Имаш то овде лепо објашњено:

Kako naučnici znaju koliko ugljen-dioksida ima u atmosferi?


U maju ove godine koncentracija ugljen-dioksida dostigla je rekordnih 421 ppm. Ko je, gde i kako došao do ovog broja i zašto bi naše buduće klimatske akcije trebalo da se oblikuju imajući koncentraciju ugljen-dioksida u vidu?
 
Ta teorija mi ZUDARA kao i objašnjenje za (lažnu) visoku temperaturu atmosfere Venere: CO2 NE sprečava da sunčeva energija UĐE u tmosferu i zagreva je, ali SPREČAVA da se slična količina energije i VRATI u Kosmos? Da crkneš od smeha!:rotf:

Pa, ima logike. Kao što crna boja upija više svetlosti nego bela, tako isto ako imaš čađ u atmosferi, više će da se zagreva nego da je sve providno.

Da li je to u pitanju ili nešto drugo, činjenica je da je vreme iz decenije u deceniju sve nestabilnije. Ranije su promene bile dosta blaže, sad je sve mnogo ekstremnije. Danas 0 stepeni, juče bilo 22, pa onda sve više imaš ekstremne vrućine, požari svuda, uragani sve češći... biće da se ipak tu nešto dešava, ne bih ja to baš banalizovao.
 
Pa, ima logike. Kao što crna boja upija više svetlosti nego bela, tako isto ako imaš čađ u atmosferi, više će da se zagreva nego da je sve providno.
Pa, ja ne vidim logiku. Radi se o energiji, koja sa Sunca, stiže u atmosferu ili na površinu zemlje. Ako se više zadrži u (zadimljenoj, čađavoj) atmosferi, manje stiže na zemlju.
To mu dođe kao Zasena,.. kao engleska klima :)
Da li je to u pitanju ili nešto drugo, činjenica je da je vreme iz decenije u deceniju sve nestabilnije. Ranije su promene bile dosta blaže, sad je sve mnogo ekstremnije. Danas 0 stepeni, juče bilo 22, pa onda sve više imaš ekstremne vrućine, požari svuda, uragani sve češći... biće da se ipak tu nešto dešava, ne bih ja to baš banalizovao.
To vidim kao posledicu većeg zagrevanja na pojedinim oblastima, tj, stvaranje jačih ciklona (i anticiklona), Cikloni se u nekim državama zovu Tajfuni, a u nekima Uragani.
 
Iako nam tupe da se planeta zagreva zbog efekta 'staklene bašte' i CO2 kojega je sve više u atmosferi, ja TVRDIM da je to zato što mi taj CO2 dobijamo sagorevanjem fosilnih goriva i oslobađamo toplotnu energiju koja 'leži' u tom gorivu!!! I za divno čudo, ta toplota nešto i zagreje!
Evo ieksperiment koji je 'naučni (:klap:) dokaz tačnosti moje teorije: Sobu hermetički zatvorim i zapalim logorsku vatru nasred sobe. Vatra će sav kiseonik da 'pretvori' u CO2 i ugasiće se. U sobi će da postane toplije, ali ne zbog veće koncentrcije CO2, već zbog oslobođene toplote! :hvala::hvala:
PS: Nema linka, autorska tema.
CO2 kao i metan zadrzavaju toplotu i tu je problem, toplota ostaje na zemlji . U reaktoru gdje se pravi EO etilen okside moraju konstantno vaditi CO2 koji nastaje nezeljenim sagorijevanjem jer bi se reaktor istopio(jedan mali dio produkta se uvijek gubi nezeljenim sagorijevanjem) ,CO2 zadrzava toplotu i reaktor bi bio topliji i topliji ako ga ne bi vadili. To je primer koji znam iz iskustva a ima ih koliko hoces u petrohemijskoj industiji. Drugi problem je sto se sve manje snijega na polovima jer bijela snjezna povrsina vraca sunceve zrake i toplotu.
 
Poslednja izmena:
Iako nam tupe da se planeta zagreva zbog efekta 'staklene bašte' i CO2 kojega je sve više u atmosferi, ja TVRDIM da je to zato što mi taj CO2 dobijamo sagorevanjem fosilnih goriva i oslobađamo toplotnu energiju koja 'leži' u tom gorivu!!! I za divno čudo, ta toplota nešto i zagreje!
Evo ieksperiment koji je 'naučni (:klap:) dokaz tačnosti moje teorije: Sobu hermetički zatvorim i zapalim logorsku vatru nasred sobe. Vatra će sav kiseonik da 'pretvori' u CO2 i ugasiće se. U sobi će da postane toplije, ali ne zbog veće koncentrcije CO2, već zbog oslobođene toplote! :hvala::hvala:
PS: Nema linka, autorska tema.
Naravno, toplota je uzrok globalnog zagrevanja a globalno zagrevanje naravno proizvodi dodatnu toplotu. :per:
 
Iako nam tupe da se planeta zagreva zbog efekta 'staklene bašte' i CO2 kojega je sve više u atmosferi, ja TVRDIM da je to zato što mi taj CO2 dobijamo sagorevanjem fosilnih goriva i oslobađamo toplotnu energiju koja 'leži' u tom gorivu!!! I za divno čudo, ta toplota nešto i zagreje!
Evo ieksperiment koji je 'naučni (:klap:) dokaz tačnosti moje teorije: Sobu hermetički zatvorim i zapalim logorsku vatru nasred sobe. Vatra će sav kiseonik da 'pretvori' u CO2 i ugasiće se. U sobi će da postane toplije, ali ne zbog veće koncentrcije CO2, već zbog oslobođene toplote! :hvala::hvala:
PS: Nema linka, autorska tema.
Nema nikakvog globalnog zagrevanja, to je cista izmisljotina. Da je istina, sa mnostvom vulkana iz proslosti bi vec odavno
bili kao Venera, i ne bi se uopste razvio zivot...
 
Ta teorija mi ZUDARA kao i objašnjenje za (lažnu) visoku temperaturu atmosfere Venere: CO2 NE sprečava da sunčeva energija UĐE u tmosferu i zagreva je, ali SPREČAVA da se slična količina energije i VRATI u Kosmos? Da crkneš od smeha!:rotf:
Atmosfera Venere je definitivno mestašce odlično za izbegavanje. Što se tiče Zemlje, stvar je prosta: zagreva se, i zahrevaće se sve dok bude tako htela, tj do početka narednog perioda glacijacije i Ledenog doba, kao što je bio slučaj i pre pojave dvonošca bez perja.
 
Pa, ima logike. Kao što crna boja upija više svetlosti nego bela, tako isto ako imaš čađ u atmosferi, više će da se zagreva nego da je sve providno.

Da li je to u pitanju ili nešto drugo, činjenica je da je vreme iz decenije u deceniju sve nestabilnije. Ranije su promene bile dosta blaže, sad je sve mnogo ekstremnije. Danas 0 stepeni, juče bilo 22, pa onda sve više imaš ekstremne vrućine, požari svuda, uragani sve češći... biće da se ipak tu nešto dešava, ne bih ja to baš banalizovao.
Zašto bi se neko sekirao i zbog toga? Treba samo proveriti kako su fina i prijatna ledena doba i još koliko prosećno duže traju od toplih perioda pa da se zahebe baš svaka sekiracija oko toga.
 
Zašto bi se neko sekirao i zbog toga? Treba samo proveriti kako su fina i prijatna ledena doba i još koliko prosećno duže traju od toplih perioda pa da se zahebe baš svaka sekiracija oko toga.

Pa... ima logike, ali ako će leta biti kao u Africi, gde nećemo imati zelenila jer je spaljeno, a činjenica je da se sad svako leto spali sve veći deo zelenila usred ekstremnih vrućina, onda ne verujem da će biti tako prijatno.
 
Iako nam tupe da se planeta zagreva zbog efekta 'staklene bašte' i CO2 kojega je sve više u atmosferi, ja TVRDIM da je to zato što mi taj CO2 dobijamo sagorevanjem fosilnih goriva i oslobađamo toplotnu energiju koja 'leži' u tom gorivu!!! I za divno čudo, ta toplota nešto i zagreje!
Evo ieksperiment koji je 'naučni (:klap:) dokaz tačnosti moje teorije: Sobu hermetički zatvorim i zapalim logorsku vatru nasred sobe. Vatra će sav kiseonik da 'pretvori' u CO2 i ugasiće se. U sobi će da postane toplije, ali ne zbog veće koncentrcije CO2, već zbog oslobođene toplote! :hvala::hvala:
PS: Nema linka, autorska tema.

Znaci ti tvrdis da hemijsko jedinjenje, CO2, je nosilac toplotne energije samo po sebi, te da prostom toplotnom difuzijom predaje tu toplotnu energiju svojoj okolini?
 
Iako nam tupe da se planeta zagreva zbog efekta 'staklene bašte' i CO2 kojega je sve više u atmosferi, ja TVRDIM da je to zato što mi taj CO2 dobijamo sagorevanjem fosilnih goriva i oslobađamo toplotnu energiju koja 'leži' u tom gorivu!!! I za divno čudo, ta toplota nešto i zagreje!
Evo ieksperiment koji je 'naučni (:klap:) dokaz tačnosti moje teorije: Sobu hermetički zatvorim i zapalim logorsku vatru nasred sobe. Vatra će sav kiseonik da 'pretvori' u CO2 i ugasiće se. U sobi će da postane toplije, ali ne zbog veće koncentrcije CO2, već zbog oslobođene toplote! :hvala::hvala:
PS: Nema linka, autorska tema.
Najveći "nosilac" toplotne energije (akumulator i ekran) će biti plafon te sobe.
 
Nema nikakvog zagrejavanja niti zagadjenja
to je sve laz.
Spot on

Europe In Deep Freeze As Kerry Warns Of Rampant Global Warming

On the same day as Biden Administration ‘climate czar’ John Kerry warned of out of control global warming at the UN climate conference in Dubai, the entirety of Europe is experiencing an unprecedented deep freeze.

Kerry called on the world to “judge with our own eyes what science is telling us” and warned that the arctic, the antarctic and the permafrost are in danger of melting.
GAYtUm_XEAAaAjf


"This year was the hottest year in human history that we measured. If we can't hear Mother Nature and can't judge with our own eyes what the science is telling us, this is not about politics."

1701704272882.png

OK, in reality, it froze on the runway in Munich and tipped backward after more than 40 centimetres (16in) of snow fell overnight on Friday into Saturday.

https://www.zerohedge.com/weather/europe-deep-freeze-kerry-warns-rampant-global-warming
 

Back
Top