Tolerantnost/netolerantnost/prihvatanje/neprihvatanje

pa ja upravo o Euro songu u poslednjih par godina bas imam misljenje da je demonstracija razlicitih delova Evrope.....i to bas prilikom glasanja....Rusi i komsije za Ruse...Zapadna Evcropa u soku...a onda Zapadna EVropa istom merom...ili se meni samo tako cini...sve u svemu ...nigde pobeda muzike

Pa to odavno nema veze sa objektivnim ocenjivanjem i glasanjem o kvalitetu pesama. Obicni freak show, koji trenutno sluzi gej lobiju za plasiranje svoje reklame.

- - - - - - - - - -

Da ali to je sve odluka gledaoca, niko nikome ne brani da glasa po sopstvenom nahodjenju.

Debelo gresis. U mnogim zemljama je ziri na kraju glasao drugacije od onog sto je ustvari ispalo po glasanju gledalaca. Imas i u medijima: Crna Gora, Gruzija itd. , u mnogim zemljama je ziri glasao sasvim drugacije nego sto su ljudi u tim zemljama glasali.
 
Pa to odavno nema veze sa objektivnim ocenjivanjem i glasanjem o kvalitetu pesama. Obicni freak show, koji trenutno sluzi gej lobiju za plasiranje svoje reklame.

- - - - - - - - - -



Debelo gresis. U mnogim zemljama je ziri na kraju glasao drugacije od onog sto je ustvari ispalo po glasanju gledalaca. Imas i u medijima: Crna Gora, Gruzija itd. , u mnogim zemljama je ziri glasao sasvim drugacije nego sto su ljudi u tim zemljama glasali.

Stvarno ne znam kako ide postupak oko glasanja, racunam da se na neki nacin mora uvaziti izbor gledalaca inace ne vidim poentu njihovog ukljucivanja.
 
Pre par godina ako se secate Rusi su poslali one 4 babuske...koje su bile bas bas simpaticne...slanje tako slatkih bakica na Evroviziju za mene je bila demonstracija ruskog bolenja one stvari za Evroviziju....u stilu toliko nam je stalo do tog takmicenja da smo vam poslali babuske
bradata zena za mene je takodje demonstarcija jednog vidjenja sveta i zivota.....u stvari citava ta manifestacija se po meni pretvorila u cistu demonstraciju jedne godine jednih...druge godine drugih.....i smatram se tolerantnom jer imam za to tipicno bolenje one stvari :D
 
Dakle u svetlu ove Evrovizije Eurosonga ili kako god vec i pobednice bradate zene, tj tipa jer jos uvek ima u gacama to sto ga cini muskarcem, povela se citava polemika oko toga da

ako prihvatis bradatu zenu tj muskarca koji evidentno ima k..i tu u gacama, a govoris za njega da je zena i sve pricas u zenskom rodu..onda si tolerantan i gradjanin sveta

a ako kazes ajme pa to je sve degute onda si netolerantan i gradjanin Donje Djipse

Sta vi mislite sta je u stvari pokazatelj nase tolerancije i prihvatanja... gde je granica tolerancije ...a sta je to sto kad neko iskaze kao svoje misljenje a nadam se da ono nije zabranjeno...nas cini netolerantnim i neprihvatljivim

Pri tom ne mislim da iskazivanje sopstvenog misljenja ide tako daleko da nekog ugrozava
ali na pr da sopstveno misljnje glasi...ovo sa bradatom zenom nije bas pobeda tolerancije vise je demonstracija i nametanje nekih atipicnih pojava i modela ponasanja i izgleda.....da li biste takvo misljenje nazvali netolerantnim
eto
imate li sta da kazete

ua bradati tenkre
ja sam netolerantna gradjanka Donjih Pizdica :zjede:
 
Dakle u svetlu ove Evrovizije Eurosonga ili kako god vec i pobednice bradate zene, tj tipa jer jos uvek ima u gacama to sto ga cini muskarcem, povela se citava polemika oko toga da

ako prihvatis bradatu zenu tj muskarca koji evidentno ima k..i tu u gacama, a govoris za njega da je zena i sve pricas u zenskom rodu..onda si tolerantan i gradjanin sveta

a ako kazes ajme pa to je sve degute onda si netolerantan i gradjanin Donje Djipse

Sta vi mislite sta je u stvari pokazatelj nase tolerancije i prihvatanja... gde je granica tolerancije ...a sta je to sto kad neko iskaze kao svoje misljenje a nadam se da ono nije zabranjeno...nas cini netolerantnim i neprihvatljivim

Pri tom ne mislim da iskazivanje sopstvenog misljenja ide tako daleko da nekog ugrozava
ali na pr da sopstveno misljnje glasi...ovo sa bradatom zenom nije bas pobeda tolerancije vise je demonstracija i nametanje nekih atipicnih pojava i modela ponasanja i izgleda.....da li biste takvo misljenje nazvali netolerantnim
eto
imate li sta da kazete

Mislim da zapad baš zbog propagiranja i nametanja te apsolutne tolerancije kao vrednosti kojoj treba težiti polako ali sigurno ide ka samouništenju. Sve mora da ima svoje granice, a granice moralno prihvatljivog su danas sve rastegljivije, i biće, kako vreme bude prolazilo sve više pomerane - i tako sve dok i najmanja (i moralno najneprihvatljivija) društvena grupa ne dobije svoju posebnu zaštitu, jer im, eto, neko krši prava na sopstveni izbor. Ali i to je, ok, sve dok se te socijalno neprihvatljive norme, tih malih društvenih grupa ne propagiraju, i dok se drugima ne govori i ne nameće kako da razmišljaju i šta da smatraju normalnim (što je, opet malo verovatno, budući da svaka manja grupa teži svom uvećanju, a što je bez aktivne reklame nemoguće postići).
Svako ima različit prag tolerancije. Tolerisati znači ne mešati se - biti uzdržan, i u krajnjem smisli trpeti. Ne podržavaš, ali i ne osuđuješ.
Nisi netolerantna prema nikome. Kako sam ja ukapirao netolerantna si prema masovnom širenju kiča i "ispiranju mozga" javnosti.
Onaj ko ne prihvata i osuđuje nekog jer ima sklonosti ka istom polu je, naravno, zatucan. Onaj koji osuđuje nekog koji širi takve vrednosti (jer pokušava da druge natera da razmišljaju kao on, budući da je ubedjen u to da je ono što zastupa potpuno i jedino ispravno, a ako se, ne daj Bože sagovornik i usprotivi, iznese koji argument, i iskaže svoje mišljenje istog naziva zaostalim i konzervativnom) razmišlja potpuno razumno.
 
Mislim da zapad baš zbog propagiranja i nametanja te apsolutne tolerancije kao vrednosti kojoj treba težiti polako ali sigurno ide ka samouništenju. Sve mora da ima svoje granice, a granice moralno prihvatljivog su danas sve rastegljivije, i biće, kako vreme bude prolazilo sve više pomerane - i tako sve dok i najmanja (i moralno najneprihvatljivija) društvena grupa ne dobije svoju posebnu zaštitu, jer im, eto, neko krši prava na sopstveni izbor. Ali i to je, ok, sve dok se te socijalno neprihvatljive norme, tih malih društvenih grupa ne propagiraju, i dok se drugima ne govori i ne nameće kako da razmišljaju i šta da smatraju normalnim (što je, opet malo verovatno, budući da svaka manja grupa teži svom uvećanju, a što je bez aktivne reklame nemoguće postići).
Svako ima različit prag tolerancije. Tolerisati znači ne mešati se - biti uzdržan, i u krajnjem smisli trpeti. Ne podržavaš, ali i ne osuđuješ.
Nisi netolerantna prema nikome. Kako sam ja ukapirao netolerantna si prema masovnom širenju kiča i "ispiranju mozga" javnosti.
Onaj ko ne prihvata i osuđuje nekog jer ima sklonosti ka istom polu je, naravno, zatucan. Onaj koji osuđuje nekog koji širi takve vrednosti (jer pokušava da druge natera da razmišljaju kao on, budući da je ubedjen u to da je ono što zastupa potpuno i jedino ispravno, a ako se, ne daj Bože sagovornik i usprotivi, iznese koji argument, i iskaže svoje mišljenje istog naziva zaostalim i konzervativnom) razmišlja potpuno razumno.
reputacija sledi :)
 
Mislim da zapad baš zbog propagiranja i nametanja te apsolutne tolerancije kao vrednosti kojoj treba težiti polako ali sigurno ide ka samouništenju. Sve mora da ima svoje granice, a granice moralno prihvatljivog su danas sve rastegljivije, i biće, kako vreme bude prolazilo sve više pomerane - i tako sve dok i najmanja (i moralno najneprihvatljivija) društvena grupa ne dobije svoju posebnu zaštitu, jer im, eto, neko krši prava na sopstveni izbor. Ali i to je, ok, sve dok se te socijalno neprihvatljive norme, tih malih društvenih grupa ne propagiraju, i dok se drugima ne govori i ne nameće kako da razmišljaju i šta da smatraju normalnim (što je, opet malo verovatno, budući da svaka manja grupa teži svom uvećanju, a što je bez aktivne reklame nemoguće postići).
Svako ima različit prag tolerancije. Tolerisati znači ne mešati se - biti uzdržan, i u krajnjem smisli trpeti. Ne podržavaš, ali i ne osuđuješ.
Nisi netolerantna prema nikome. Kako sam ja ukapirao netolerantna si prema masovnom širenju kiča i "ispiranju mozga" javnosti.
Onaj ko ne prihvata i osuđuje nekog jer ima sklonosti ka istom polu je, naravno, zatucan. Onaj koji osuđuje nekog koji širi takve vrednosti (jer pokušava da druge natera da razmišljaju kao on, budući da je ubedjen u to da je ono što zastupa potpuno i jedino ispravno, a ako se, ne daj Bože sagovornik i usprotivi, iznese koji argument, i iskaže svoje mišljenje istog naziva zaostalim i konzervativnom) razmišlja potpuno razumno.

Trpljenje podrazumeva da imas pravo ali ne smes da ga koristis ili protiv volje dopustas da se drugi tvojim pravom koristi.
Prevod - trpljenje znaci ugrozavanje, sprecavanje koriscenja prava.

Kako si ti ugrozen i koje licno pravo tebe kao heteroseksualca dodje ugrozeno bradatom zenom? Pravo na lep pogled mozda? Nemoj da dajes definicije pojmova koje ne poznajes.

Prag tolerancije obicnog sveta je nevazan. Ukoliko nisu ugrozene norme javnog poretka i pozitivnog prava, onda je tolerancija unifikovana nuznost. Ne poklapa se sa licnom tolerancijom, tuzno, zaista ali nebitno.

Naravno da je zatucan. To znaci da je manje razvijen od Perikleovih Atinjana, kaska cirka 25 vekova.
Medjutim, uocavam da se "onaj ko osudjuje masu" oseca kao usamljeni vitez, krstas za prava heteroseksualaca a kako vidim vecina osudjuje tako da ne razumem individualizaciju necega tako rasprostranjenog.
Dve zene su ovde bile pro...dakle, opusti se, samo nas dve mislimo da si zatucan, vecina, i to ogromna vecina je uz tebe.
 
Sa tim frikovima i paradama ispiraju ljudima mozak i skrecu paznju sa pravih problema...kao mnogo su fini i tolerantni i u njihovim srcima ima mesta za sve nevoljnike ovog sveta:roll:

Pametno zboris, mala.

Palo mi je na pamet..........mislim ako vec oce da bude zena....i da je oslovljavaju u zenskom rodu...koji ce joj kur...brada:think:

Ne bi bio zanimljiv da glumi samo zenu.
Sto veci debil - to popularniji. Tako to danas funkcionise.

Mi normalni, povuceni, fini nikom vise nismo zanimljivi. :sad2:
 
Dakle u svetlu ove Evrovizije Eurosonga ili kako god vec i pobednice bradate zene, tj tipa jer jos uvek ima u gacama to sto ga cini muskarcem, povela se citava polemika oko toga da

ako prihvatis bradatu zenu tj muskarca koji evidentno ima k..i tu u gacama, a govoris za njega da je zena i sve pricas u zenskom rodu..onda si tolerantan i gradjanin sveta

a ako kazes ajme pa to je sve degute onda si netolerantan i gradjanin Donje Djipse

Sta vi mislite sta je u stvari pokazatelj nase tolerancije i prihvatanja... gde je granica tolerancije ...a sta je to sto kad neko iskaze kao svoje misljenje a nadam se da ono nije zabranjeno...nas cini netolerantnim i neprihvatljivim

Pri tom ne mislim da iskazivanje sopstvenog misljenja ide tako daleko da nekog ugrozava
ali na pr da sopstveno misljnje glasi...ovo sa bradatom zenom nije bas pobeda tolerancije vise je demonstracija i nametanje nekih atipicnih pojava i modela ponasanja i izgleda.....da li biste takvo misljenje nazvali netolerantnim
eto
imate li sta da kazete

ma sve,sve...al kako neko mosh da yebe ono
 
Zasto bi iko osudjivao tu budalu ali nije u redu da zbog toga sto je ***** koji se oblaci kao zensko i ima bradu pobedi....kakvi su to kriterijumi, bilo je tamo mnogo talentovanijih pevaca i boljih pesama.... zar niko nije cuo sta je rekao nakon pobede?

Prema kome nije u redu? Axl Rose je nosio bradu i skotsku suknjicu, ako mene secanje dobro sluzi. Fredi Merjkuri je bio i ***** i zena u koznom suknjici sa brkovima. I to je bilo u redu jer je Fredi legenda.

Mom oku svasta dodje ruzno, aljkavo prljavi ljudi, tupavo bahati ljudi, sponzoruse i matori momci koji ih placaju, polusvet (ono sto ja cenim kao polusvet) zaista varim kao kamenje ali to ne znaci da imam pravo da ih pljujem u lice ma sta o njima mislila. A ne mislim lepo. To je tolerancija. Moj stav nije nacelna vrednost vec dopustam da pored mene zive i oni od kojih mi se skuplja zeludacna kiselina, niko me ne tera da ih gledam, mogu da okrenem glavu u stranu kao sto oni mogu da okrenu glavu od mene.

Nisam cula sta je kazao, nisam ni gledala Evroviziju, nije ni vazno sta je kazao.
 

Back
Top