Титов режим

The Graeat Gatsby

Veoma poznat
Poruka
12.391
Нешто гледам управо дневник ртс-а.
Саобраћајна полиција на кружном току зауставила ауто који је био при пуној брзини а на задњем седишту су пронашли дете од седам година.

Некада је за време друга Тита за један украдени кромпир се одговарало пред судом, и сва се за то држава питала.
 
Некада је за време друга Тита за један украдени кромпир се одговарало пред судом, и сва се за то држава питала.
To su gluposti u to vreme su radnici samoupravljači krali sve živo iz fabrika.
 
Нешто гледам управо дневник ртс-а.
Саобраћајна полиција на кружном току зауставила ауто који је био при пуној брзини а на задњем седишту су пронашли дете од седам година.

Некада је за време друга Тита за један украдени кромпир се одговарало пред судом, и сва се за то држава питала.
Za vreme Alibabe, razbojnici su se igrali vođenja države.
Na kredit.
 
Нешто гледам управо дневник ртс-а.
Саобраћајна полиција на кружном току зауставила ауто који је био при пуној брзини а на задњем седишту су пронашли дете од седам година.

Некада је за време друга Тита за један украдени кромпир се одговарало пред судом, и сва се за то држава питала.
Naročito se odgovaralo ako se ne sviđaš komšiji kojem je slabije nikao krompir nego tebi, pa slaže da si ukrao njegov...
I onda tucaš krompolikk kamen...

Oličenje moralnog društvenog uređenja u kojem pitaš državinog komšiju.
I nije smiješno, za plakanje je.
 
Naročito se odgovaralo ako se ne sviđaš komšiji kojem je slabije nikao krompir nego tebi, pa slaže da si ukrao njegov...
I onda tucaš krompolikk kamen...

Oličenje moralnog društvenog uređenja u kojem pitaš državinog komšiju.
I nije smiješno, za plakanje je.
У социјализму није било кромпира, први кромпир у Србију је донео др Лабус 2001 године.
 
78754970_1172839656252089_3479769343439405056_n.jpg
 
Нешто гледам управо дневник ртс-а.
Саобраћајна полиција на кружном току зауставила ауто који је био при пуној брзини а на задњем седишту су пронашли дете од седам година.

Некада је за време друга Тита за један украдени кромпир се одговарало пред судом, и сва се за то држава питала.
Ni kod Hitlera nisi smeo da kradeš a Musolini je iskorenio mafiju na Siciliji :D
Sve moj do mojega
 
Naročito se odgovaralo ako se ne sviđaš komšiji kojem je slabije nikao krompir nego tebi, pa slaže da si ukrao njegov...
I onda tucaš krompolikk kamen...

Oličenje moralnog društvenog uređenja u kojem pitaš državinog komšiju.
I nije smiješno, za plakanje je.

Istina.

Bilo je dobrih stvari u Jugoslaviji i bilo je loših stvari u Jugoslaviji. Treba to sve sad sabrati i oduzeti bez pristrasnosti pa videti da li je minus ili plus.

Ja bih ipak rekao minus. Posebno što se Srpskog naroda tiče. Debeo minus, posebno ako se na to doda odluke koje je Srbija donosila u vreme i nakon raspada Jugoslavije.
 
To su gluposti u to vreme su radnici samoupravljači krali sve živo iz fabrika.

Nije se baš kralo sve živo. Kralo se jeste, ali na sitno. To su bile sitne krađe.

Krađa i otimanje su krenuli početkom 90tih, jer se tada na sve strane govorilo kako se masovno krade gore na vrhu, govorilo se kako je sve propalo, kako socijalizam ništa ne valja, da sve to mora da se menja... nastala manija.

U nekim fabrikama radnici su pokrali štekere i utičnice za struju, skidali sa zidova. Iznosile se mašine, preko ograde, to više nije bilo ukrade se neki alat, e tada se kralo sve živo. Iznosilo se iz fabrika. Rasplamasao se mentalitet, kad kradu gore ovi na vrhu, što ne bih krao i ja.

Posle došle sankcije, plata sa 2000 nemačkih maraka pala na 5 nemačkih marka. Bilo sve jedno. Posle smo svi bili milijarderi. :D
 
Нешто гледам управо дневник ртс-а.
Саобраћајна полиција на кружном току зауставила ауто који је био при пуној брзини а на задњем седишту су пронашли дете од седам година.

Некада је за време друга Тита за један украдени кромпир се одговарало пред судом, и сва се за то држава питала.
Dosta bre komunjare vise sa tim vasim Austrijsko-Hrvatskim masonskim neprijateljskim vojnikom Titom.
Idite pa drkajte u njegovu zagorsku ustasiju a ne da nama Srbima dalje ispirate mozak sa vasim nebulozama.
:)
 
Rezim je bio to sto je bio, ali pri kraju je bilo prostora za reforme. Da smo ustrajali, svi zajedno, mozda je moglo ispasti nesto, i poslije Velikog Druga. Nikad necemo znati. Razislo se drustvo na sve strane. Mislim da se nikad nece ni okupiti.
Jedino ce ovi trogloditi gajiti nostalgiju, jer su mogli loviti hot trebe od Ljubljane do Skopja, plus Svabice po Jadranu.
Izumiru sjecanja, izumiru ljudi koji su zivjeli u toj tvorevini, sve ostaje povjesnicarima i politicarima na interpretaciju.
 
Просперитет... је био бољи...
Можда економија лошија него сад, са доласком глобализације променио се много шта, тако и сада као и онда што је било долазе пррседници у Србију а народ то и не интересује, него је слабија зато наша привррда... Што долазе разни инвеститори који обећавају разно али срби хоће да раде све и за мале паре.
За време Тита знало се све!
То се било преносило широм Југе ако је неки тамо члан неког одбора пандркао и народ је долазио на улице.
Данас задњи пут је било такво што, за време Ђинђића.
Ко је крив за то и зашто, не знам.
Чак и мафија више не ради за државу него де плаћа да ликвидира неког.
Пре је било само дрога на улицама и зарада од ње, а данас се краду и они који нису на власи Тадић и њему слични...
Мислим да се то... Полако враћа...
Да Вучко разуме све то, и да намерно зато говори да се састао са више председника у својој каријери него Тито.
Само не знам какав ће то утицај имати на глобализацију...
Паметан је он, верујем да ће пронаћи решење.
У време када преко паметних сатова, телефона, и разнњ друге технике и тва се највише шпијунира.
То у време Тита у толикој мери није било.
Али ценим Вучка што се бори против тога... И за њега ћу увек гласати. Јер је прави. Бољи и од Тита. Бори се против светцског поретка.
 
Просперитет... је био бољи...
Можда економија лошија него сад, са доласком глобализације променио се много шта, тако и сада као и онда што је било долазе пррседници у Србију а народ то и не интересује, него је слабија зато наша привррда... Што долазе разни инвеститори који обећавају разно али срби хоће да раде све и за мале паре.
За време Тита знало се све!
То се било преносило широм Југе ако је неки тамо члан неког одбора пандркао и народ је долазио на улице.
Данас задњи пут је било такво што, за време Ђинђића.
Ко је крив за то и зашто, не знам.
Чак и мафија више не ради за државу него де плаћа да ликвидира неког.
Пре је било само дрога на улицама и зарада од ње, а данас се краду и они који нису на власи Тадић и њему слични...
Мислим да се то... Полако враћа...
Да Вучко разуме све то, и да намерно зато говори да се састао са више председника у својој каријери него Тито.
Само не знам какав ће то утицај имати на глобализацију...
Паметан је он, верујем да ће пронаћи решење.
У време када преко паметних сатова, телефона, и разнњ друге технике и тва се највише шпијунира.
То у време Тита у толикој мери није било.
Али ценим Вучка што се бори против тога... И за њега ћу увек гласати. Јер је прави. Бољи и од Тита. Бори се против светцског поретка.
Znalo se.
Lopovska banda
Još traje restitucija
 
Poslednja izmena:
Kako može mentalitet da se rasplamsa :cepanje: :cepanje: :cepanje:

Mentalitet prema enciklopediji: https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Менталитет

Менталитет, или ментални склоп, је колоквијални термин који означава карактеристичан склоп начина мишљења, веровања и емоционалног реаговања неког појединца, колектива, народа или друштва.

Mentalitet nije fiksna stvar, nešto što ne može da se menja, već upravo suprotno.

Kad nas se rasplasalo mišljenje da treba krasti dok možeš i kad se može jer ovi gore na vrhu kradu svi mnogo više... pa što ne bi krao i ti. Tvoj kolega krade, što ne bi krao i ti.
 

Back
Top