Tipovi ljisovaca (+ otovreno pismo moderatorima)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za one koje iznenađuje moja volja za kucanjem, neka to shvate kao moje Vreme posvećeno vama..kao moju čistu, nepatvorenu ljubav i nikako drugačije.

Inače, vidim da se tema razbuktala i da sada tinja postojanim plamom, što je negde i bio moj cilj kao idejnog pokretača i (hoće li biti preterano ako kažem gurua?) dakle – gurua.

Neprovenjivi su vaši pionirski doprinosi i pregalaštvo kojim ste pohitali da odgovorite na ove pre svega, samokritičke izazove koje tema nosi sobom.
No, neka nas to ne uljuljka. Stoga kao ber grils, hajmo dalje..ka civilizaciji..
U besramnom svetu virtuelne slobode i nestašluka, vrvi dabome i na ljisu od raskalašnosti mentaliteta.

Nemom posmatraču zapadaju za oko ljisovci muškog pola koji (sve češće i jasnije) koriste smajlija-stidnicu, popularnog rumenka.

Šta nam to govori? Kao i uvek, najmanje dve stvari:

Prva je da su to ljudi tipa „mama (tata?) vidi, opet sam zasr’o“..navikli na opraštanja i emotivnu sigurnost. Što i nije ništa loše jerbo niko nije rođen iz dabome jajeta..

Druga, zabrinjavajuća stvar je što tog smajlija koriste uglavnom muški ljisovci, te to totvara nova pitanja i stavlja prst na čelo kliničkih psihologa, psihijatara, otvarača čakri, izlivača strave i eminentnih baba-jaga..

I treća, mada nadam se ne i konačna, a to je da taj isti rumenko ukazuje na jednu pritvornost, dvoličnost i jel’te hipokriziju.
Kakva je situacija kod ljisovki. Njihovi smajliji su česti, lepršavi, kombinovani..toliko da su izgubili smisao.
 
Ljisovke pak, koje ne koriste smajlije, alarmiraju jednu drugu bojazan – a to je da je njihov govor tela zabrinjavajuće nejasan. To su hladnokrvne beštije koje ako i iskoriste osmeh, uz njega isporučuju i šut u jaja.

Kad smo već kod govora tela i osmeha, gluvom posmatraču upada u oči još jedan ljis fenomen, a to su – lične fotografije.

Lična fotografija na netu, kao što iz prvog razreda internet komunikacije znamo – je seksualni momenat.

„Slika govori hiljadu reči“, „progovori sliko“, „slikom da ti kažem“... i sve poznate poštapalice na koje naša amigdala reaguje trenutno, i dovoljno da nam saopšti koliko nam je neko privlačan ili ne, te koliko je vredan našeg daljeg truda zarad eventualnog parenja, produženja vrste ili jednostavno ubijanja od kourtza.

S obzirom na to da je ovo ipak ljis, rekao bi čovek da tako i treba da bude ipak..da li je tako.

Pogledajmo slike prvo žena i već na početku, razlikujemo nekoliko grupacija

1. Jel’da sam sva slatka – grupacija
2. Jel’da sam sva blesava – grupacija
3. Pa šta, niko ovde nije miss – grupacija
4. Evo vidite da imam muškarca (ali nema veze) – grupacija
5. Evo vidite da Imam vezu (ali nemam muškarca) – grupacija
 
Što se mušaraca tiče..situacija je fantastično šarenolika

1. Ovo sam ja (ovi pucaju na „iskrenost“, ne libe se da u paketu slikaju i zgužvane čarape, buđave pločice i ostale asesorajze svog brloga). U suštini stidljivi likovi koji ne bi mogli da prežive da od devojke (koju su dabome se ljisa odveli u gajbu) čuju – „aman bre čoveče“, ili „ti mora da sešališ“ ili kakav drugi usklik razočaranja..Ovde im slike dođu kao probni balon i zbog njega su ustanju da daju poslednju paru za sbb.

2. Ovo sam ja, al zamalo (njima uvek fali ili glava, ili pola glave, tela..uglavnom neki monstrum je u pitanju) Iskusnije žene tvrde da i uživo izgledaju bolje upravo bez delova koje su na slici otfikarili..


3. Ja-navijač (say no more. Dobro znamo profile (a nažalost i anfasove) navijača. Slikaju se ili sa par riba ili sa par hiljada mladića. Say no more. Protiv svoje homofobije bore se pesnicama, protiv tapšanja po dupetu, grljenja i cmakanja drugih navijača nema međutim ništa) Say no more.

4. Ja-snagator (Ovo je zanimljiv retro romantik prošlih vremena kada su se cenili fizikalci, akcijaši i nosači šifonjera. Tzv gigi-govedina, zastao u vremenu, radi sklekove pred ogledalom pa škljoca dok ga drži definicija. Kači sliku i masturbira sve dok ne naiđe na post „wow“. Tada ejakulira. (ali i hita do frižidera i ubrzo nadoknađuje izgubljene belančevine) Mantra mu je I’d **** myself) Često je kombinacija sa tipom Ovo sam ja, al zamalo.


5. Ja-izbliza (ovo su likovi prinadošli sa pojavom digitalaca. Prepoznatljivi su po svojim Amateurs CloseUp fotosima i „mitiseri su okej“ pristupu životu. Očekuju od ljisovke da pukne od smeha na njihovo prdenje ili podrigivanje, a ako ne pukne, onda i nije ljisovka za njega. Vijetnamski sindrom..? Beri-beri? Ko zna, tek, neki sindrom jeste.

6. Ja izdaleka (sve suprotno od 5)

Nastavite slobodno dalje, samo molim da se držimo akademskog duha, kao i do sada..
 
meni ovo izgleda ko da si ga ranije negde otkuco, pa si sad samo copy paste...misim...nemoguče da neko za 2 min tolko napiše...:sad2:

a čak i da nisi, opet...brineš me...

pa dobro za šta ti mene držiš?
da sklepam tamo neki traljavi traktat e da bi samo nešto napisao?
ne prijatelju..
ja sam studiozan i rigorozan.
oštar a pravedan.
temeljan i usredsređen

i smatram da vi sve to i ništa manje od toga i ne zaslužujete..?
nespa?
 
okej evo i mog doprinosa,tkz logike tj ono što bi ja nazvala logikom :rumenkom:

edit na kategoriju -avatari:
*ako ima svoju sliku na avataru nači da ...šta može da znači.. misli suzana misli... aha! misli da može da pridoda značaj svojim rečima tako što će da eksponira fizički izged za koji smatra da je atraktivan drugim korisnicima, apsolutni glupander/ka, ima kratke postove i uglavnom su ili pljuvanje ili stvaranje plodnog tla za tu canje
*ako ima filmsku/strip junakinju to može da znači
a) poistovećuje se sa junakinjom, što fizički što delatno, super neki tip
b) ako je andjelina dzoli pak, ili megan fox - volela bi da može da se poistovećuje, zato šteka pare i odvaja od usta za estetsku hirurgiju i gricka celer gola ispred ogledala i uporedo plače i jeca

kategorija nikovi:
* ako ima nik u koji su uloženi maksimalni kreativni napori tog člana( npr eternal dream, itd) a opet je rezultat za sve pravo kreativne ljude mizeran, takav predstavlja uglavnom nekog baju prihvatljivog solidnog izgleda, ali pošto je takvih kamara ovih dana da bi se ipak izvdojio pribegao je metodi da nauči pet definicija iz geografije, pet iz biologije, dve iz udzbenika za psihologiju, matematiku hemiju i fiziku je preskočio ipak, a anatomiju je donekle učio gledajući slike pošto mu je jedino to u naznakama i bilo poznato od ranije
*ako mu je nik sa zvezdicama kombinovanim malim i velikim slovima i ostalim teško kucajućim znacima na tastaturi, ... možda može da znači da peva u nekom boj bendu :)
*ako je njoj takav nik znači da ima postere njegovog benda u sobi
*ako mu je nik jedna reč, jasan i malim slovima ispisan - izmeren odmeren umeren Bane

što se fotka kategorije tiče, nemam neke analize, ali recimo:
-ako se ne smeje niti na jednoj fotki nema zube (to sam ja :rumenko:)

edit sledi nekad.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top