Quantcast

TIp ljudi koji vam odgovara(I obrnuto)

Übermensch

Iskusan
Poruka
6.016
To je stvar ličnih ubjeđenja.;)
Evo tek sad procitah.
Mozes reci za svaku svoju zabludu da je stvar licnog ubedjenja i da tako zivis ceo vek u gomili zabluda kao moj komsija koji je apsolutno ubedjen da se celije ne obnavljaju
Mislim gurati glavu u pesak nikada nije bilo bolje resenje od uvideti da si pogresio i pirihvatiti kritiku,i oprecno misljenje ako to nadjes za shodno.

Sto se tice cele ove price oko horoskopa,samo postojanje istog se bazira na onoj lepoj ljudskoj osobini da nalilazi na sablon u gotovo svemu,
i da pokusava da ga obrazlozi.
Sada kad je primitivni covek posmatrao zvezde i smatrao da te tackice imaju uticaj na njihov karakter,srecu,zdravlje,To je donekle i moglo
da se shvati jer je primitivni covek o zvezdama imao gotovo nikakvo znanje.
Ali ako ti znas(kao jelte moderan covek)da su zvezde nebeska tela udaljena svetlosne godine od tebe,
Kako zaboga mozes jos verovati u to da polozaj tih istih nebeskih tela udaljenih tako mnogo da njihov uticaj ne postoji(osim ako neka malo bliza ne eksplodira)
ni na jedan jedini segment na zemlji,a kamoli na kolicinu para koje ces imati ove nedelje ili da li ces naci partnera,a samim tim ni na tvoj karakter..

Poslednja izmena:

Sleepyhead

Poznat
Poruka
9.923
Prva stvar, ako pisac napishe da je jarac perfekcionista, ima 50% shanse da pogodi da li je konkretni jarac perfekcionista ili nije.
Znachi u 50% sluchajeva ce pogoditi.
Ne znaci.

Nemam bas visoko misljenje o ljudima koji veruju u horoskop.
Znam jednu devojku koja je ubedjena u to da sam ja nemoralno nemilosrdno djubre koje gleda samo svoj tur, cisto na osnovu mog horoskopskog znaka.
Da ne govorim o tome koliko sam uvredjena bila.

Sleepyhead

Poznat
Poruka
9.923
Prva stvar, ako pisac napishe da je jarac perfekcionista, ima 50% shanse da pogodi da li je konkretni jarac perfekcionista ili nije.
^ Ovo je tacno.

^ Ovo nije.

Ima 50% sanse da pogodi kod odredjenog jarca, posto, je l te, ili jesi ili nisi, ali ne kod ukupnih jarceva. Prakticno tvrdis da je tacno polovina ukupnih jarceva nesto, a druga polovina nije. Mozda svi jesu, a mozda niko nije. Mozda je 75% tih jarceva perfekcionista, a mozda i samo 5%.

...Malo konfuzno objasnjavam, je l da. :neutral:

Transcendental

Buduća legenda
Poruka
29.457
ti si se malo zabunila :)
Ako pretpostavimo da je pojava relativno jednako rasprostranjena u populaciji, on ce gadjati u 50% sluchajeva, kad je veliki broj jarcheva u pitanju.
Naravno, ako je neshto veoma retko, imace manji procenat. Zato se, kao shto sam i rekao, uzimaju shto opshtiji pojmovi, tj. koji se najshire moguce mogu tumachiti, shto i nije mnogo teshko. Perfekcionizam, da, ali gde, u poslu, u odrzhavanju kuce, u uchenju, u pisanju, u piSHanju?
Pa zavatice 50%, a i vishe, da hebe rak raka, kako kazhe moj cale :)

Sleepyhead

Poznat
Poruka
9.923
Gledaj, nije da se ne slazem sa tobom, ali... Nije ni da se slazem. :lol:
Kod cele populacije, ok, ali jarcevi su 1/12 populacije (manje vise), sto i dalje znaci da moze da ih zahvati sve, ali ne mora nijednog. A ti sad siris pricu, krepto. :P Btw, Isus je bio jarac u horoskopu. :mrgreen:

Sto se tice ostatka, slazem se. ^^
S tim sto ne mogu da ukapiram caletovu primedbu. :/

Transcendental

Buduća legenda
Poruka
29.457
Kod cele populacije, ok, ali jarcevi su 1/12 populacije (manje vise), sto i dalje znaci da moze da ih zahvati sve, ali ne mora nijednog.
dvanaestina celoga kod koje ce opet procenat biti oko 50% te dvanaestine, dakle 1/24 ukupne populacije. Rachun je nepobitan :) Govorimo o velikim brojevima, a tu je verovatnoca prilichno neumoljiva.

S tim sto ne mogu da ukapiram caletovu primedbu. :/
to znachi neshto u fazonu "mora" :lol:

Transcendental

Buduća legenda
Poruka
29.457
dvanaestina celoga kod koje ce opet procenat biti oko 50% te dvanaestine, dakle 1/24 ukupne populacije. Rachun je nepobitan :) Govorimo o velikim brojevima, a tu je verovatnoca prilichno neumoljiva.

to znachi neshto u fazonu "mora" :lol:
samo da kazhem da sam proverio malo ovo moje reshenje, jer sam se i ja zabunio na momenat.
dakle, glavni argument protiv ovog reshenja je:
-ne mora da znachi da je 50% jarcheva perfekcionista, mozhe biti da je svih 100% perfekcionista nagurano u ostale znakove i da nijedan jarac nije perfekcionista, itd. bilo koji od sluchajeva koji odstupa od 50% perfekcionista

i da, ovo je legitimno ako se pretpostavi da znak jarac u horoskopu nije homogeno rasporedjen medju svim ljudima koji ulaze u obzir, kao i da osobina perfekcionizma nije homogeno rasporedjena -II-.
E sad, perfekcionizam, barem koliko ja znam, nije neshto shto potiche iz uticaja prirodnih faktora, mozhe biti osobina koja je stvorena bez bilo kakvog uticaja, mozhe biti vaspitanjem usadjen, u svakom sluchaju, verujem da svakako imamo svako pravo da pretpostavimo homogenost rasporeda ove osobine medju svim ljudima, osim ako nije posebno napomenuto da su "norvezhani svi perfekcionisti" ili "juzhnoafrikanci nikako nisu perfekcionisti".
drugo, verujem i da je jarac kao horoskopski znak homogeno rasporedjen medju populacijom jer kolika je verovatnoca da se u nekoj velikoj grupi (kao recimo drzhava, ili gradska oblast) niko nije rodio 2 meseca? ljudi se relativno ravnomerno radjaju svuda.
Na osnovu ovoga, mislim da je u redu pretpostaviti da 50% jarcheva ima odredjenu osobinu, ako ta osobina ispunjava unapred odredjene uslove, ako je celina homogena i 50% nje ima odredjenu osobinu.

Ima primedbi?

Sleepyhead

Poznat
Poruka
9.923
Pa dobro, ucinilo mi se da postajes nestrpljiv, a nisam tip koji forsira diskusiju bzvz.

Uglavnom.
Htela sam da kazem da se moj prvi komentar, koji je doveo do ovoga, odnosio na ono sto sam citirala, tj. da se iz
ima 50% shanse da pogodi da li je konkretni jarac perfekcionista ili nije.
ne moze izvuci
al da sam se udaljila od teme posle.

Druga stvar, bez obzira na to sto je jarac kao znak homogeno rasporedjen (lol, nikad, ali nikad ne bih upotrebila te reci :lol:), to i dalje ne znaci da nuzno polovina poseduje odredjenu osobinu. Moguce jeste, ali svasta je moguce. Ako kazes da je polovina ljudi perfekcionista (u nekom pogledu, imaginarnoj situaciji, itd), sasvim je moguce da je ona dvanaestina o kojoj pricamo, a kojoj je zajednicki samo mesec rodjenja, u samo jednoj od tih polovina. Nije realno, ali je moguce. Moguce je da su podeljeni na pola. Moguce je da su u odnosu 1:3, itd.

A sta sam htela da pitam... Je l mislis da perfekcionizam (stvarno nemam pojma je l to prava rec, al ono) moze da nastaje i nestaje pod uticajem okoline?

Transcendental

Buduća legenda
Poruka
29.457
E sad, perfekcionizam, barem koliko ja znam, nije neshto shto potiche iz uticaja prirodnih faktora, mozhe biti osobina koja je stvorena bez bilo kakvog uticaja, mozhe biti vaspitanjem usadjen, u svakom sluchaju, verujem da svakako imamo svako pravo da pretpostavimo homogenost rasporeda ove osobine medju svim ljudima, osim ako nije posebno napomenuto da su "norvezhani svi perfekcionisti" ili "juzhnoafrikanci nikako nisu perfekcionisti".
dakle, kako su i jarchevi i perfekcionisti homogeno rasporedjeni, NE BI TREBALO na velikom broju ljudi da dobijesh drugachiji procenat od 50%.

Hocu reci

ako je celina homogena, svaki njen delic ce biti isto tako homogen. Dakle ako je podelimo na 12 delova, bice to jednakih 12 delova, a ako je u celini ravnomerno rasporedjeno 50% neke osobine, ti cesh i u svakoj 1/12 imati 50% iste osobine, tj. 1/24 od celog.

A sta sam htela da pitam... Je l mislis da perfekcionizam (stvarno nemam pojma je l to prava rec, al ono) moze da nastaje i nestaje pod uticajem okoline?
to je ono shto jedino mozhe i biti kamen spoticanja u ovakvom zakljuchivanju, da l' ja zapravo imam pravo da kazhem da je dotichna osobina ravnomerno rasporedjena u populaciji. Nisam upoznat sa prirodom te osobine, ja i nisam perfekcionista. Mozhda bi neko ko uchi psihologiju ili sl. mogao reci.

Sleepyhead

Poznat
Poruka
9.923
...Ali to bi znacilo da je u onih 50% ukupnog stanovnistva jednak broj ljudi svakog znaka. Sto bi naravno konacno pobilo svaku horoskopsku teoriju, ali pitanje je da li je to tacno.

*shrugs* U svakom slucaju, ako nije tacno za perfekcioniste, mozemo da se pravimo da smo pricali o nekoj drugoj osobini. :lol: