Tika Špic o Đoši: "Nije hteo da se vrati na pravi put"...

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
17.094
Ovaj post ću započeti van svih pravila...
Znači, na početku ću prikazati jedan komentar koji govori sve o ovom našem glumcu...
(ali i o čitaocima koji se slažu sa komentatorom)

VSVSVS

Gospodin Smiljkovic u svakom smislu te reci. Veliki glumac, jos veci covek.
Ne juri za parama, tj ne prodaje dusu. Malo je takvih danas.
Drugovi Leskovcani kazu da je velicina na pozorisnoj sceni a i van nje.
Dubok naklon.

+ 118 - 7


"ĐOŠI SAM KRSTIO DECU, AL' SAM SE ONDA SKLONIO OD NJEGA"​

Čuveni Tika Špic o porocima pokojnog kolege:​

"Nije hteo da se vrati na pravi put, ja sam pravoslavac"​

Screenshot_10.png


Glumac Predrag Smiljković, poznat po ulozi Tike Špica iz "Porodičnog blaga", tvrdi da je u svojoj
dosadašnjoj karijeri izbegavao "đavolske rabote" i nešto što se kosi sa njegovim verskim ubeđenjem,
pravoslavljem...

- Takve uloge bih uvek odbio. Jednom prilikom me je pozvao producent Nele Garić i ponudio mi je da
budem u seriji "Lud, zbunjen, normalan". Bilo mi je interesantno, a i honorar je bio dobar, tako da sam
se unapred radovao saradnji.
Međutim, kada su me pozvali iz Sarajeva rekli su mi da bi voleli da igram Leskovčanina
- homoseksualca
- odustao sam...


- Ja sebe nisam mogao da povežem sa tom ulogom, a činilo mi se i kao neprijateljski čin
prema mojoj domovini, tako da nisam prihvatio ponudu.

Verovatno bi većina tu ulogu prihvatila zbog visokog honorara, ali ja imam svoje principe - rekao nam
je potom Predrag.

Screenshot_11.png


Prisetio se tad i svog prijatelja, kuma i kolege, pokojnog Bogoljuba Mitića Đoše.

Screenshot_12.png



- Ja sam Đošu venčao i krstio njegovu decu Nataliju i Olgu. Nije me slušao, a blagovremeno sam
apelovao da se mane alkohola i estrade.


Sećam se da kada smo počeli da se bavimo ovim poslom, on je imao 99, a kada je umro 160 kilograma.
Taj podatak govori kojim načinom života je živeo... - rekao je Smiljković.

- Pošto je imao tromb, lekari su ga upozoravali, ali on nije slušao ni njih. Mi smo se zbog toga jedno
vreme i malo udaljili jer moje pravilo je da, kada se radi, alkohola nema.
Nije želeo da se vrati na pravi put
- dodao nam je glumac.

Screenshot_13.png

Predrag Smiljković

Predraga i danas ljudi na ulici oslovljavaju imenom lika iz serije, što mu nimalo ne smeta.

- Tika nosi šešir i brkove, ja ne. Kada to skinem, teško me prepoznaju.
Čak ni policajci ne vide o kome se radi, pa mi ne progledaju kroz prste, već stalno pišu prijave zbog
kojih moram kod sudije za prekršaje.
Ljudi vide da me znaju odnekle, ali to ne dovode u vezu s Tikom Špicom.
Desi mi se da me prodavačica u radnji pita: "Ma, odakle se mi znamo?", a ja kažem da sam taksista,
vozač u gradskom saobraćaju… - rekao je jednom prilikom kroz smeh za Predrag Smiljković.

I da ponovim još jednom ono s početka:

Dubok naklon!

:vzagrljaj: :heart2::heart2::heart2:
 

Back
Top