Quantcast

Tetiva

[Ne_Vazim_Se]

Iskusan
Poruka
5.461
Boli me tetiva u desnoj ruci, u predelu od lakta do shake, otprilike malo iza podlaktice... ne uvek, nego pri naglim pokretima i pritiskanju nechega. Kapiram kako sam je sje*o... krivio zglob da bi vishe digao iz potiska sa chela i forsirao tezine bahate... ali kako sad' da je popravim tj. ojacham da moze da istrpi kilazu koju mishici mogu da podignu? Da radim sa manjim tezinama? Da iskuliram neko vreme dok bol ne prodje? Da se puknem testom? Strashno me smara to, znam da mogu da podignem neshto i krenem i imam snage al' se ruka paralishe i boli bahato... dakle shta da radim? Hvala unapred na odgovorima... :)

[Ne_Vazim_Se]

Iskusan
Poruka
5.461
alo čoveče
misli šta srce može da podnese
Druze moj tu cemo vec udjemo u domen filozofije... ono isplati li se rizikovati zdravlje zbog toga i toga?

Pa onda da l' ti treba to zdravlje ako nemash to to i to... pa ko je spreman shta da zrtvuje za shta i zbog chega i tako dalje i tako blize...

Hvala ti shto brinesh mislim :) stvarno si dobar lik i to... ali brate ja sam u fazonu je*esh srce je*esh sve nek' prestane da kuca sada odma ako cu ceo zivot nejak da budem... mada o5 kad' razmislim vec to nisam samo sebe i dalje tako vidim. :D

Uostalom vidi tebi kakva je ruka ocu ja takvu ruku taj biceps sigurno nije od podizanja olovke a sad kao pazi na srce... shto ti nisi pazio na srce kad' si bio u mojim godinama? :lol:

Hocu reci, lako je vama koji ste zadovoljni sobom da kazete: "Hej, shta ce ti to treniranje i sr*nja, pazi na zdravlje!"

pura moca

Stara legenda
Poruka
79.634
ok al da dodam samo ovo
moj drugar je dizao na klupi 200 kila
i onda počelo da mu bude muka, trajalo godinu dana
onda su mu našli da ima restlove od zalizaka i da srce radi oko 40%
itd itd
mislim, treniraj ti ali ne idi ni blizu svog maksimuma ;)

[Ne_Vazim_Se]

Iskusan
Poruka
5.461
ok al da dodam samo ovo
moj drugar je dizao na klupi 200 kila
i onda počelo da mu bude muka, trajalo godinu dana
onda su mu našli da ima restlove od zalizaka i da srce radi oko 40%
itd itd
mislim, treniraj ti ali ne idi ni blizu svog maksimuma ;)
Uf, bedak... mada 200 kila je bash mnogo, to vec kapiram da je neki pro bilder ja sam za recimo nekih pola dine na stotki i mislim da necu puno preko toga terati...

Je*iga, chuo sam dosta takvih pricha... lik pio kreatin dugo a nije pio vode puno pa zavrshio na dijalizi... ovaj uzimao previshe proteina pa sje*o jetru... itd., itd...

Samo, kapiram da nisam bash toliki maler. E, znash shta je fora... telo mozesh oblikovati i bez da idesh do svog maksimuma... znachi lupam mogu dici bicepsima jednom recimo 45-50 kila... ali nije to potrebno za oblikovanje jer oblikovanje tu onda moze i sa 30 kila. Ali snaga... snagu nesh povecati dok ne dignesh 55. Hocu reci, da bi lkepo izgledao stvarno ne morash ici do svog maksimuma... ali da bi bio zaista jak, morash... i to ne saom do maksimuma, nego i preko maksimuma (110% :lol: kako je to voleo da kaze moj profa fizichkog)

Nemam pojma, al' svakako hvala shto si ubacio tu prichu o zdravlju... nateralo me sada sa se zamislim malo... ono shta radim sa sobom, svojim zivotom i koliko zaista rizikujem a toga ni svestan nisam... prochitah ponovo uvodni i post posle koji sam napisao i ne mogu da verujem kako razmishljam... nezrelo c c c ko klinac neki paljevina... docice mi glave kompleksi. :neutral:

Ursus

Primećen član
Poruka
689
[Ne_Vazim_Se];16989796:
Boli me tetiva u desnoj ruci, u predelu od lakta do shake, otprilike malo iza podlaktice... ne uvek, nego pri naglim pokretima i pritiskanju nechega. Kapiram kako sam je sje*o... krivio zglob da bi vishe digao iz potiska sa chela i forsirao tezine bahate... ali kako sad' da je popravim tj. ojacham da moze da istrpi kilazu koju mishici mogu da podignu? Da radim sa manjim tezinama? Da iskuliram neko vreme dok bol ne prodje? Da se puknem testom? Strashno me smara to, znam da mogu da podignem neshto i krenem i imam snage al' se ruka paralishe i boli bahato... dakle shta da radim? Hvala unapred na odgovorima... :)
Bol koji si opisao da li se da kažem prostire od unutrašnje strane podlaktice (leva strana zgloba lakta) pa prema malom prstu?
Mišići se uvek mnogo brže prilagođavaju opterećenjima nego tetive, znači malo uspori. BTW koliko beše imaš godina (zaboravio sam)?
Mislim da nije "potisak" uzrok nego "biceps pregib" i "zgibovi" ako ih radiš bez palčeva (hvat samo sa jedene strane šipke sa svim prstima).

Koristi E-Z šipku za obe vežbe, a na zgibovima obavezno obuhvati šipku prstima. Sve vežbe obavezno moraš da izvodiš u striktnoj formi jer je mišićima tako najteže i učinak je isti samo što tada tetive, pokosnice, zglobovi mnogo manje trpe jer nema cimanja i biomehanika pokreta je 100% pravilna.

[Ne_Vazim_Se]

Iskusan
Poruka
5.461
Da bash tako bash to mesto tako da kazem iza podlaktice... ali ne ide bash do malog prsta nego do pola ruke... ako me razumesh.

Da usporim u kom smislu... sa tezinama ili da treniram redje? :) 22...

Pa vrlo moguce, vidi recimo na tom biceps pregibu me ne boli nishta dok ne doteram teg gore, do vrata... e tu kod vrata boli, pa sam skratio malo taj pokret do visine grudi...

... i shto je najchudnije, boli svaki put kada ostavljam teg (!?) ... znachi zavrshim vezbu koja god da je, i u momentu kada opustim stisak shake sa shipke probode...

EZ shipku nemam, ali ako ce pomoci neshto kupicu je danas... odma sada. :)

Da, to sam i sam skapirao sa formom tako sam i pokvario ruku shto sam varao... :rumenko:

E hvala ti puno na odgovoru... dam ti rep chim budem imao. :D

Ursus

Primećen član
Poruka
689
[Ne_Vazim_Se];16993524:
Da bash tako bash to mesto tako da kazem iza podlaktice... ali ne ide bash do malog prsta nego do pola ruke... ako me razumesh.

Da usporim u kom smislu... sa tezinama ili da treniram redje? :) 22...

Pa vrlo moguce, vidi recimo na tom biceps pregibu me ne boli nishta dok ne doteram teg gore, do vrata... e tu kod vrata boli, pa sam skratio malo taj pokret do visine grudi...

... i shto je najchudnije, boli svaki put kada ostavljam teg (!?) ... znachi zavrshim vezbu koja god da je, i u momentu kada opustim stisak shake sa shipke probode...

EZ shipku nemam, ali ako ce pomoci neshto kupicu je danas... odma sada. :)

Da, to sam i sam skapirao sa formom tako sam i pokvario ruku shto sam varao... :rumenko:

E hvala ti puno na odgovoru... dam ti rep chim budem imao. :D
Da, da, to je od biceps pregiba + ravna šipka + varanje.

Za početak napravi pauzu od 10-15 dana (radi kardio), izbaci tu vežbu sa ravnom šipkom, naravno treniraj i dalje ali koristi bućice. E-Z nemoj još da počinješ dok se te tetive malo ne umire. Nemoj da juriš težine jer kao što vidiš uvek stigne(š) povreda(u).

Kod pravilnog izvođenje neke vežbe leva i desna strana rade isto bez obzira što je jedna od tih strana dominantnija. Kod tebe leva ruka nije mogla da prati desnu tj desna je preuzimala više, što je i dovelo do preopterećenja tetive desne ruke.
Znači vodi računa o pravilnom izvođenju svih vežbi. Svaku vežbu počni sa 30% od max i vidi kakav ti je pokret, takav pokret treba da zdržiš i pri radnom opterećenju.

[Ne_Vazim_Se]

Iskusan
Poruka
5.461
Da, da, to je od biceps pregiba + ravna šipka + varanje.

Za početak napravi pauzu od 10-15 dana (radi kardio), izbaci tu vežbu sa ravnom šipkom, naravno treniraj i dalje ali koristi bućice. E-Z nemoj još da počinješ dok se te tetive malo ne umire. Nemoj da juriš težine jer kao što vidiš uvek stigne(š) povreda(u).

Kod pravilnog izvođenje neke vežbe leva i desna strana rade isto bez obzira što je jedna od tih strana dominantnija. Kod tebe leva ruka nije mogla da prati desnu tj desna je preuzimala više, što je i dovelo do preopterećenja tetive desne ruke.
Znači vodi računa o pravilnom izvođenju svih vežbi. Svaku vežbu počni sa 30% od max i vidi kakav ti je pokret, takav pokret treba da zdržiš i pri radnom opterećenju.
Pa da, desna ruka mi je jacha pa vishe vuche... mada sad sam primetio od kad je taj bol da je jacha leva... bedaci.

Je l' moze ta pauza da bude neshto manja tipa nedelju dana... poshto ne mogu da izdrzim duze od toga da ne treniram?

P.S. Je l' bash mora taj kardio? :(

Izgleda da cu morati... :(

gica

Legenda
Poruka
54.799
dada
evo, cela priča...nisam nikada imao te bolove, do toga valjda dolazi kad se preforsiraš
ali reko mi drugar s kojim sam vežbao a koji je u priči bio duže vreme, da ako mi se desi to, da me otkida podlaktica, a to se navodno dešava kad radiš biceps z šipkom, da, nači, kad je spustiš, ne pustiš već nabiješ ruke pa polaaako puštaš šipku:)

[Ne_Vazim_Se]

Iskusan
Poruka
5.461
Aha, pa dobro to je on nashao nachin da izbegne taj bol koji sam pomenuo a koji se deshava kad' samo otpustish teg... mada ne verujem da to neshto blagotvorno deluje u nekom duzem roku ali probacemo pa cemo javiti vam. :)

E sad' josh neshto me zanima shto mi reche neki ortak zato sam to i pitao u uvodnom postu... da l' je testosteron dobar za kosti, zglobove i tetive?

... i koje bi bile realne posledice jedne kure, dve, znachi sitno neshto?

[Ne_Vazim_Se]

Iskusan
Poruka
5.461
e pa o tome baš ništa ne znam
al nekako mi šesto čulo govori da zdrav čovek ne treba da se zajebava sa hormonima
Pa dobro sigurno nije naivno ali kapiram da od malo bash ne moze neka shteta da se napravi... jer znash i sam da je ljudski organizam takav da mozesh u sebe uneti maltene bilo shta ako mu dash dovoljno vremena on ce se regenerisati. :)

[Ne_Vazim_Se]

Iskusan
Poruka
5.461
Mnogo je primamljivo brate :D

Nemam pojma, ovo mi pochinje sve vishe izgledati kao neko ogromno zaludjivanje, treniram puno a imam utisak da se mozda 5% tog treninga iskoristi... i nikako lepo da izvalim shta mi godi chemu shta pogadja shta shta je za shta najbolje i to.

Ovako kapiram svi bi bolje osecao mogao bi da treniram i po dva puta dnevno dva sata aaaaaaaa vrh i to bi zaista dalo neke rezultate aaaaaa sve si veci i veci aaaaaaa ne mogu da se opirem vishe maaaaaaaaaaataaaaaaaaaaaareeeeeeee :mrgreen:

gica

Legenda
Poruka
54.799
očigledno je da si puko smozgom:zskace::))))))))))
e, čuo si verovatno već iljadu puta - bildanje je navlaka
ti verovatno vežbaš već godinama i verovatno uveliko izgledaš ko degen (vidi ako možeš da ovo ne shvatiš kao uvredu jer nije tako izrečeno):mrgreen:
toplo preporučam da, kad gledaš dokle oćeš da ideš u bildanju, to određuješ prema vagi a ne prema tome kako sebi izgledaš u ogledalu...
e druga je stvar ako oćeš da se takmičiš
al ako to radiš smo zbog sebe, stvarno nema potrebe da prelaziš 100 kila telesne mase:)

[Ne_Vazim_Se]

Iskusan
Poruka
5.461
aaaaaa vidi se i kroz zatvoren prozor :lol: ... a lepo je leeeeeepo dule leeeeeeepo aaaaaa :hahaha:

pa jeste znam ja da je navlaka ali to mi je do jaja ne znam nekako sam adiktivan tip lichnosti ne mogu da zivim bez navlaka... :D

pa ne, u stvari godinu dana mozda malo jache... i ne ne izgledam kao degen josh uvek ali to zelim puno strashno jako. :mrgreen:

Imam 75 kila sada (trenutno mada se krecem izmedju 75 i 78-9) na 187 (je*em li ga koliko tachno stalno varira tu par cm)

Tako da ako nateram na tih sto kila naravno da necu preka ma ful ce biti i na 90 ako se nabudzim. :D

Remi Bunjaski na primer je visko 1.93 i tezak 110 kila... i mislim da je to idealna gradja za muskarca:

Mada zadovoljicu se i ako doteram blizu njegovom izgledu i snazi... shto bi mogo onako odokativno da kazem za nekih 5 dina treniranja i uz koju kuru. :mrgreen:

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382
Ne vazim se, to sto si se povrdio ne znaci da si budala klinac ili sta ti ja znam! Evo odmah su dusebriznici izuletali na temu da kazu AKo gubi zdravlje, ne opterecuj srce i ostale gluposti !!!!!!!
I opet ista tema i opet iste gluposti (ne ova tvoja tema) !!!

iSTEGAO SI MALO LIGAMENTE I LETIVE - ISTEGAO SI PA STA! Pa nije bre ovo badminton , mada kladim se da su i u njemu vece povrede!

Pogledajte vi samo kakve povrede postoje u fudbalu, kosarci RUKOMETU, vaterpolu, boksu, i ostalim A NEKO VECITO S E R E ZA DIZANJE TEGOVA!

A bar 80% svih ljudi bar je neki put bilo u teretani ili dizalo kuci neke home made tegove i ostalo zivo, ali zato nema skoro nikog da nije izvrnuo nogu na fudbalu, da ga nije lopta pogodila u mooda, da ga nije neko roknuo laktovima u rebra u basketu itd itd...... A svi tu nesto vecito protiv tegova.......A TO JE NAJBEZBEDNIJI SPORT KADA SE UPOREDI SA SVIM OSTALIM!

Ma mozes bre da se cuvas ti ispod staklenog zvona ceo zivot i kao neki p ederko da budes i da izadjes prvog dana na ulicu i da te udari kamion i da od tebe na asvaltu ostane 60 kila sala i 2 kila misica...
I gde je tu sad neopterecivanje srca i zdravlje.....

Ljudi kako ne shvatite sve je opterecivanje srca pa cak i kad kuckate post za forum - ALI TO NIJE NESTO LOSE TAJ IZRAZ "OPTERECENJE SRCA" , srce je misic isto, srce je napravljeno da se opterecuje !!!!!!

Tako da slobodno dizi koliko mozes pusti glupe price - opterecuje srce, ti ljudi su merodavni u p i c k u materinu, oni ne opterecuju srce tegovima ali zato puse piju jedu pice bureke i pljeskavice a ovamo nekom nesto pricaju a sledece godine ce imreti od holesterola....

Iskuliraj malo daj vremena zglobovima , ligamentima i tetivama da se ojacaju ocvrsnu i da se adaptiraju na novonastalu situaciju i bice jace za sledeci put.....Ali uvek ih lepo zagrej pre treninga - ovo ne znaci da trcis kao majmun na traci sat vremena i da baldises kao sto kaze george a opet se nisi zagrejao, nego zagrej misicne grupe koje radis simulacijom pokreta koji ces da radis i zagrej posebno one zglobove koji ajvise ucestvuju u pokretu dizanja na tom treningu! Pij puno mleka, kupi Ca, Mg u apoteci da malo pomognes organizmu da se sto pre zaceli!....

Eto ovu situaciju mozes da iskoristis da radis kvalitetno i ozbiljno noge i trbusnjake a kad ruka prodje onda nastavljaj!

[Ne_Vazim_Se]

Iskusan
Poruka
5.461
Iskuliraj malo daj vremena zglobovima , ligamentima i tetivama da se ojacaju ocvrsnu i da se adaptiraju na novonastalu situaciju i bice jace za sledeci put.....Ali uvek ih lepo zagrej pre treninga - ovo ne znaci da trcis kao majmun na traci sat vremena i da baldises kao sto kaze george a opet se nisi zagrejao, nego zagrej misicne grupe koje radis simulacijom pokreta koji ces da radis i zagrej posebno one zglobove koji ajvise ucestvuju u pokretu dizanja na tom treningu! Pij puno mleka, kupi Ca, Mg u apoteci da malo pomognes organizmu da se sto pre zaceli!....

Eto ovu situaciju mozes da iskoristis da radis kvalitetno i ozbiljno noge i trbusnjake a kad ruka prodje onda nastavljaj!
Da ovo je bash i meni palo na pamet i taman htedoh da pitam moze li to :D

PA tako se i zagrevam... u stvari prvo malo ono klasichno zagrevanje, malo branje jabuka pa ruke napred nazad vrat glava gore dole deset chuchnjeva deset sklekova i josh par nekih smeshnih pokreta pa onda ono shto se radi... recimo ako je militari uzmem samo shipku pa je dizem malo iza glave onako isto kao shto bi radio sa tegovima... nego se ne istezem, uvewk to iuli zaboravim ili nemam vremena... a kazu da je to istezanje isto jako vazno?

E pio sam to... mislim pio sam onaj joint repair i nishta brate... ne, znash o chemu se radi... nije to neka povreda da ne znam kako boli... ili da ne mogu da podnesem, taman posla pa mushko sam a ne devojchica... nego ometa mi trening, dovoljno je da vidim da danas mogu pet kila manje nego shto sam mogao prekljuche pa da popizdim i totalno izgubim motivaciju! :(

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.