Test: Radeon HD 6990 vs HD 7970 GHz Edition

dejannn

Iskusan
Poruka
5.717
Predstavljen pre godinu i šest meseci Radeon HD 6990 je postao neprikosnoveni kralj performansi, kada su grafičke karte u pitanju. Ovu titulu je držala do skoro, kada je NVIDIA predstavila GeForce GTX 690, međutim ova pobeda NVIDIA-e nije potpuna, jer je cena GeForce GTX 690-ice sumanuto visoka, a dostupnost upitna. Sa druge strane, ovih dana Radeon HD 6990 je moguće kupiti polovan, a neki korisnici ga već poseduju. Ono što je nas zanimalo je kako se ovaj, sada već vremešni, titan nosi sa najsnažnijim Radeon-om nove generacije i da li je kao polovnjak zaista interesantna kupovina odnosno da li postojeći vlasnici treba da se opterećuju to što već neko vreme njihov "ljubimac" nije poslenja reč tehnologije...

http://www.***************/vesti-it/test-radeon-hd-6990-vs-hd-7970-ghz-edition

7970 je prakticno ista u svim testovima sa 6990 koja ima dva cipa,trenutno best bay u visokoj klasi
 
AMD Radeon serija 6 je fail... nista novo nisu uveli... AMD serija 5 i 7 su extra serije... Karticu koju ja gledam je asusova 7770 bas mi odgovara... a za 6990 sam procitao da je bucna topla jede struju i tako te stvari isto tako i za nvidi-u... Ako hoces nesto dobro i jako Uzmes 7970 ili GTX680 nikome ne treba jace kartice su hladne tihe i ne traze puno struje... A te dual gpu su govna, bacanje para
 
AMD Radeon serija 6 je fail... nista novo nisu uveli... AMD serija 5 i 7 su extra serije... Karticu koju ja gledam je asusova 7770 bas mi odgovara... a za 6990 sam procitao da je bucna topla jede struju i tako te stvari isto tako i za nvidi-u... Ako hoces nesto dobro i jako Uzmes 7970 ili GTX680 nikome ne treba jace kartice su hladne tihe i ne traze puno struje... A te dual gpu su govna, bacanje para

slazem se,
 

Back
Top