test opste informisanosti

Srecice, odgovori tacni, ali me cudi da se nisi snasla za USKRS! Uskrs je najveci pomicni praznik prema kome se "pomicu" i ostali praznici , kao Lazareva subota (sto je isto sto i VRBICA, to je ona subota pred Uskrs kad se deci kupuju zvoncici i vencici)k kao Cveti (to je nedelja posle vrbice) itd. Molim te, zapamti to za Uskrs! Kasnije ti saljem jos pitanja...
 
ali pise, koji od navedenih praznika je tacan ODGOVOR, ne odgovori.

Naravno, mislis da nema kvarnih igara na TOI-u? Pa i da je trebalo samo jedan, u svakom slucaju je trebalo da kazes Uskrs... Jer od datuma Uskrsa zavisi datum Lazareve subote i svih ostalih pomicnih praznika...
Pod C je tacno, ako se ne varam platile su je neku smesnu svoticu od oko 170.000$...
Ajmo dalje sa USA...
Bruklinski most je jedan od simbola:
1) Vashingtona
2) Los Angelesa
3) Nju Jorka
4) San Franciska
5) Chicaga


Kada je postavljena Statua Slobode u Nju jorku:
1) 1886.
2) 1885.
3) 1906
4) 1908
5) 1910

Koji je, od navedenih americkih predsednika, imao jedan predsednicki mandat?
1) Vudro Vilson
2)Dvajt Ajzenhauer
3) Hari Truman
4) Dzon Kenedi
5) Teodor Ruzvelt
 
Da se razumemo,na TOI ne postoje 2 tacna odgovora,dakle takvih caka nema.Tako da @Celle,molim te ne mudruj,ako obavestena nisi.
P.S.Rusi su kupili Aljasku za 170.000 $ ,citas li ti sta pises??Hahahahahaha...

A citas li TI sta pises? CIJA je Aljaska? Dobro, provericu tu smesnu svoticu, ali secam se da je svota bila smesna... Ne znam kojih caka ima na TOI-u, ali da ima pogresnih odgovora - ima!
I
nace, jel' znate gornja resenja ili da pomazem...

P.S. Proverila sam, kupljena je 18.10.1867. za $7,200.000 - i to je smesna svota, mada manje smesna od prethodno navedene... Mada mogu se zakleti da sam negde pronasla jos nizu svoticu... Setice se moji Japancici...
P.S1. Samo da srpski napisem: sedam miliona i dvesta hiljada dolara (nisu milijarde ipak u pitanju), te me samo interesuje da li ti je @mikice ova cifra malo manje smesna za onoliku teritoriju...Hehehehehehe
 
Da,ja se zeznuh,priznajem..To je zbog brzine,a ne neznanja.Ne opravdavam se,ne :) :) ...
Znas li ti sta je 170.000 $, za te pare mozes da kupis samo stan prosecne velicine u Beogradu,a ne Aljasku bree..Slazem se i 7 miliona je smesna cifra,ali u poredjenju sa 170000$ ne zvuci toliko smesno.Zar ne?
 
Ajd' i da odg. na ova pitanja...

-Bruklinski most,se naravno,nalazi u Njujorku.

-Dzon Kenedi je imao jedan mandat(tj ubijen je pre isteka prvog,mada ,iskrena da budem,mislila sam da je i Truman imao jedan mandat.Za Ruzvelta i Vudra sam znala da nisu.)


-A,statua slobode je postavljena 1886.


Ajd' ,sta je tacno??



Imam i ja jedno pitanje..?
U sta se razume onaj koji se bavi avikulturom?


a. u insekte
b. u ptice
c. u avione
d. u drzavno uredjenje zemlje
f. u knjige


Nije tesko :)
 
avionima

a za aljasku je 7 milijardi, znam da je prof. istorije komentarisala da je milijarda u pitanju!!!


Aman, ljudi sto ste ne dokazani - milioni su u pitanju, ne znam kako da vas ubedim! Nisu profesorke istorije nepogresive, posebno ukoliko su prepodnevni casovi u pitanju! Verovatno je i njoj bila smesno mala suma... Zato se za Aljasku najlakse i pronalazi suma za koju je kupljena - jer je abnormalno niska... Idi pa proveri

http://en.wikipedia.org/wiki/Alaska

A i 7 milijardi je smesno za Aljasku, ali NIJE 7 milijardi...
avikultura su ptice, jel?
@mikice tacni su ti odgovori, a za "Trumanova jaja" pitaj baku (to je bila neka pomoc koju su nam Ameri slali posle II Sv rata... II mandat mu je istekao valjda 1951.)
 
:lol: :lol: :lol: ... genitalni testovi, al' nedostaju i tačni odgovori... Kornjače se razmnožavaju satarom a kandže ne uvlače samo tašte... btw. ' de se pare sve jegulje? ... Te testove opšte kulture ( informisanosti) ko' da sastavljaju mapeti...
 
@srecice, ti je pitaj, ako ti je do manje ocene iz istorije... Mozda je zena i normalna, al' ja ne bih rizikovala...Lepo sam ti dala adresu gde da proveris...
@kaa Jegulje se pare u b*lje

Evo vam jos "mapetovskih" (sto bi Kaa rek'o) pitanja...

- SRPSKU HIMNU “BOZE PRAVDE” JE KOMPONOVAO :
1) KORNELIJE STANKOVIC
2) VOJISLAV MOKRANJAC
3) DAVORIN JENKO
4) VATROSLAV LISINSKI
5) JOSIF MARINKOVIC

- PESMA « STO SE BORE MISLI MOJE... » SE PRIPISUJE (NJEN AUTOR) :
1) MILANU OBRENOVICU
2) MIHAILU OBRENOVICU
3) ALEKSANDRU OBRENOVICU
4) MILOSU OBRENOVICU
5) JEVREMU OBRENOVICU


- GINEKOFOBIJA ZNACI :
1) STRAH OD GINEKOLOGA
2) STRAH OD ZENA
3) MRZETI ZENE
4) MRZETI GINEKOLOGA
5) STRAH OD GINKOBILOBE
6) UMRETI OD STRAHA
 
@Kaa, pa ti si bio ozbiljan, ja shvatih pogresno... Ha, dao si mi ideju za pitanje
Sta je to sodomija? Ali, ipak - ne...
@srecice drugo je knez Mihailo (navodno napisao tu pesmu kad je bio zaljubljen u svoju rodjaku Katarinu Konstantinovic - sto ih upucase u Topcideru - ona je prezivela...)
Trece je mrzeti zene (iako je fobija strah)
 

Back
Top