Teska vremena koja su?

Poruka
4.292
Da li su teska vremena pre nauke i tehnike ili danas? Da li nauka, tehnika, tehnologija i tehnokratija oslobadjaju coveka ili ga porobljavaju?

Pre nauke i tehnokratije nisu to bila vremena stradanja, vec su to bila vremena slobode. Bez obzira da li si bio rob ili ne svi su tezili slobodi i borili suse za nju a mnogi i zivote davali. A danas se ljudi ne bore za slobodu vec dobrovoljno je predaju.

Tad su ljudi bili slobodni nezavisni od drzave i borili su se za slobodu. A danas je tebi tezak zivot ako nemas televizor, ne ides u skolu, radis na njivi, nemas kompjuter i televizor, ne ides na more, tesko je ako se boris za slobodu i gines. Ne ne to nije tezak zivot.

Tezak je zivot kad si porobljen jer 12 sati dnevno buljis u telefon ili ekran kompjutera ili televizora, radis za 300 ili 400 evra u tudjinskoj multinacionalnoj fabrici kao rob, imas ispran bolestan mozak pa nemas ni morala ni ljudskosti ni casti vec se kurvas, krades, lazes, ubijas nerodjeno dete u svojoj utrobi, ides u skolu gde te prave robom i ispiraju ti mozak. Eto sad znas koje je vreme lako a koje je vreme tesko, koje je vreme lepo a koje je vreme ruzno, kad su ziveli pravi ljudi i ljudine a u koje vreme zive picketine i dupeuvlakaci.

Vidite li ovu zenu na slici? To je svetica , to su nase bake, prabake a danasnje zene i muskarci u svakom pogledu nisu im ni do kolena. Tad su postene zene bile na glasu a danas su ***** i starlete i prostitutke. Tad su posteni domacini koji su svojim rukama zaradili pare teskim radom bili cenjeni a danas su cenjeni lopovi, uvlakaci u tudje guzice, ***** koje se ne bore za slobodu, ******.

teska vremena.jpg
 
Vreme se menja, ostajem ja... ma koje vreme bilo-nisam osetila poteškoće, bilo mi je uvek dobro, pa čak i za vreme inflacije zahvaljujući roditeljima.
Moji roditeji su imali smisao za taj protok vremena mada su bili neka srednja klasa, imam ga i ja, i ja sam srednja klasa...
Sve što se dešava verujem da mogu da izdržim i nemam problema sa novim izazovima.
Dokle god ide ova priča, pratiću je, ne znam.... ne znam koja su to teška vremena, zašto bi neko priznavao poraz svemu ovome što se dešava?
Stvoren si za sve što se dešava, zagrizi, izdrži, furaj dalje...
Dokle je moguće, nema predaje, svako vreme može da bude teško za nekog ko neće da se bori!
 

Back
Top