Teorijski pitanje - vlasništvo pravoslavnih hramova

Kada pokažeš da si većina, i da predstavljaš većinu vernika onda nije teško......Seljaci u selu uhvate pa motkom najure lošeg sveštenika, ne jedan slučaj je bio........
A ovakvim ponašanjem sveštenstva, to če brzo da se dogodi.......Misliš da je narod slep?
To Če da se dogodi isključivo ako neki novi sotonistički okupator dovede na vlast takve kao što si ti kao 1945.
 
Kada pokažeš da si većina, i da predstavljaš većinu vernika onda nije teško......Seljaci u selu uhvate pa motkom najure lošeg sveštenika, ne jedan slučaj je bio........
A ovakvim ponašanjem sveštenstva, to če brzo da se dogodi.......Misliš da je narod slep?
А јел' ћемо послије на храмове да ставимо петокраке, сем тога то није демократски да већина тлачи мањину, демократија ти је бато мој кад мањина тлачи већину, а томе тежимо, зар не?
 
Svojina nad verskim objektima kao i nad svim drugim nepokretnostima,dokazuje se izvodom iz registra nepokretnosti.Vlasnik je onaj ko je upisan kao vlasnik.Nad nekim objektima SPC nema svojinu nego neki oblik prava korišćenja jer restitucija nije sasvim sprovedena a i gradsko građevinsko zemljište je u posebnom režimu.
Pitanje ko je donirao za izgradnju hramova nije ni od kakvog značaja za pitanje svojine.Ako nekome nešto pokloniš onda to više nije tvoje nego onoga kome si poklonio.Istina postoji izuzetno i mogućnost opoziva poklona al pod veoma strogim uslovima.Ta mogućnost je u slučaju crkve kao poklonoprimca praktično ne postoji a i da postoji ne bi uticala na svojinskopravne odnose nad hramovima nego bi eventualno mogla da znači zasnivanje nego obligacionog odnosa.
Uglavnom,tema je potpuni promašaj.
 
А јел' ћемо послије на храмове да ставимо петокраке, сем тога то није демократски да већина тлачи мањину, демократија ти је бато мој кад мањина тлачи већину, а томе тежимо, зар не?
Zašto bi stavili petokrake?
Svaki sveštenik je u selu najomiljenija ličnost, kada je pre svega čovek.....
Takvih ima i dalje mnogo u Srbiji.
Šta bi smetalo da takvim damo da upravljaju crkvom, po meri svih nas?
 
Svojina nad verskim objektima kao i nad svim drugim nepokretnostima,dokazuje se izvodom iz registra nepokretnosti.Vlasnik je onaj ko je upisan kao vlasnik.Nad nekim objektima SPC nema svojinu nego neki oblik prava korišćenja jer restitucija nije sasvim sprovedena a i gradsko građevinsko zemljište je u posebnom režimu.
Pitanje ko je donirao za izgradnju hramova nije ni od kakvog značaja za pitanje svojine.Ako nekome nešto pokloniš onda to više nije tvoje nego onoga kome si poklonio.Istina postoji izuzetno i mogućnost opoziva poklona al pod veoma strogim uslovima.Ta mogućnost je u slučaju crkve kao poklonoprimca praktično ne postoji a i da postoji ne bi uticala na svojinskopravne odnose nad hramovima nego bi eventualno mogla da znači zasnivanje nego obligacionog odnosa.
Uglavnom,tema je potpuni promašaj.
Tu si potpuno u pravu AKO je crkva pravno lice, odnosno firma.....medjutim SPC je konstituisana, ili preciznije zamišljena kao udruženje vernika, tj gradjana......Te ako je tako, onda članovi tog udruženja, vernici mogu ponovo doći u posed svoje imovine.
Ako nije onda izmedju SPC i bilo koje druge sekte nema nikakve tazlike.
Da napravim kratku paralelu sa situacijom u Crnoj Gori, kao ilustraciju......Da je kojim slučajem(a nije) većina vernika u Crnoj Gori uz raspopa Miraša, nema te sile koja bi sprečila te vernika da udju u posed svojih hramova....
 
Svaki sveštenik je u selu najomiljenija ličnost, kada je pre svega čovek.....
Takvih ima i dalje mnogo u Srbiji.
Па зашто онда генерализујеш, гледај кроз позитивније примјере, већина вјерника свој однос према цркви и гради преко парохијског свештеника, а не преко владике кога уживо види можда само пар пута , а можда никад.
 
Tu si potpuno u pravu AKO je crkva pravno lice, odnosno firma.....medjutim SPC je konstituisana, ili preciznije zamišljena kao udruženje vernika, tj gradjana......Te ako je tako, onda članovi tog udruženja, vernici mogu ponovo doći u posed svoje imovine.
Ako nije onda izmedju SPC i bilo koje druge sekte nema nikakve tazlike.
Da napravim kratku paralelu sa situacijom u Crnoj Gori, kao ilustraciju......Da je kojim slučajem(a nije) većina vernika u Crnoj Gori uz raspopa Miraša, nema te sile koja bi sprečila te vernika da udju u posed svojih hramova....
Мислиш као оно сила Бога не моли...
 
Zašto bi stavili petokrake?
Svaki sveštenik je u selu najomiljenija ličnost, kada je pre svega čovek.....
Takvih ima i dalje mnogo u Srbiji.
Šta bi smetalo da takvim damo da upravljaju crkvom, po meri svih nas?
Naravno da upravljaju.
Si ti nekad čuo za crkveni odbor?
U njemu učestvuju vernici parohije i zajedno sa sveštenikom donose odluke o pitanjima vezano za hram i crkvenu imovinu.
 
Ja ne videh da su raščinjeni, da su osudjeni na bilo koji način?
Iz roga zaključujem da su i drugi isti kao i njih dvojica.
А да резимирамо, ниси ти отворио тему да истјерујеш правду, већ да блатиш СПЦ, па према томе никаква дискусија са тобом нема сврхе.
 
Мислиш као оно сила Бога не моли...
Nema to veze sa silom.........HPC, Pavelič je pokušao da stvori hrvatsku pravoslavnu crkvu, nije uspeo zato što nije bilo vernika......Milo je pokušao sa Mirašom, ne uspeva jer nema vernika.....Da je uz Miraša većina, SPC bi mogla da se slika, jer ne bi imala vernika......
 
To što ti ne vidiš , ne znači da nisu osuđeni.
Tvoji zaključci su doneti na osnovu nedovoljnog poznavanja čak i osnovnih pojmova vezano za crkvu
Znači vernici kao što sam ja, neupućeni i ne treba da znaju ništa jer su neinformisani i glupi?
Mi ne treba da znamo, ceo svet ne treba da zna, da je Pahomije osudjen zato što je pedofil?
Niko ne treba da zna (a eto ja znam i to pouzdano, imam i fotografije kao dokaz, tačnije mogu da pribavim) da je enterijer manastira kod pet jezera radila muslimanska firma iz Jelaha, iako je ponuda srpske firme, pravoslavnog domaćina, billa povoljnija?
Ne trebam ja da pljujem SPC, doovljno je pljuju njeni čelnici svaki dan, svojim bahatim ponašanjem , svojim razvratom i životom neprimerenim verskim velikodostojnicima.....
 
Nema to veze sa silom.........HPC, Pavelič je pokušao da stvori hrvatsku pravoslavnu crkvu, nije uspeo zato što nije bilo vernika......Milo je pokušao sa Mirašom, ne uspeva jer nema vernika.....Da je uz Miraša većina, SPC bi mogla da se slika, jer ne bi imala vernika......
Па зашто није већина уз Мила и Мираша, кад су ови из СПЦ тако лоши по теби, зар то срби у ЦГ не виде, можда да им ти отвориш очи?
 
Znači vernici kao što sam ja, neupućeni i ne treba da znaju ništa jer su neinformisani i glupi?
Mi ne treba da znamo, ceo svet ne treba da zna, da je Pahomije osudjen zato što je pedofil?
Niko ne treba da zna (a eto ja znam i to pouzdano, imam i fotografije kao dokaz, tačnije mogu da pribavim) da je enterijer manastira kod pet jezera radila muslimanska firma iz Jelaha, iako je ponuda srpske firme, pravoslavnog domaćina, billa povoljnija?
Ne trebam ja da pljujem SPC, doovljno je pljuju njeni čelnici svaki dan, svojim bahatim ponašanjem , svojim razvratom i životom neprimerenim verskim velikoddostojnicima.....
Ti nisi vernik SPC, očigledno je da očiglednije ne može da bude.
Ti si vernik titosotonističkog kulta i eventualno možeš da se interesuješ za imovinsko pravne odnose vezano za kuću cveća koju ste sagradili na otetoj imovini.
Da si vernik SPC , znao bi bar osnovne stvari .
 
Ti nisi vernik SPC očigledno je da očiglednije ne može da bude.
Ti si vernik titosotonističkog kulta i eventualno možeš da se interesuješ za imovinsko pravne odnose vezano za kuću cveća koju ste sagradili na otetoj imovini

Gde je komentar na tvrdnje izrečene u komentaru koji si citirao?
Gde je komentar na pedofila?
Zar ne treba ceo svet da zna za takvog delikventa, da ne bi ponovio delo?
Gde je komentar na to što muslimani uredjuju manastir?
A da, ja nisam pravi vernik, a ti jesi? :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Tu si potpuno u pravu AKO je crkva pravno lice, odnosno firma.....medjutim SPC je konstituisana, ili preciznije zamišljena kao udruženje vernika, tj gradjana......Te ako je tako, onda članovi tog udruženja, vernici mogu ponovo doći u posed svoje imovine.
Ako nije onda izmedju SPC i bilo koje druge sekte nema nikakve tazlike.
Da napravim kratku paralelu sa situacijom u Crnoj Gori, kao ilustraciju......Da je kojim slučajem(a nije) većina vernika u Crnoj Gori uz raspopa Miraša, nema te sile koja bi sprečila te vernika da udju u posed svojih hramova....
Sve je moguće pa i da grupa tebi potpuno nepoznatih ljudi uđe u tvoju kuću ili stan i isteraju te,ubiju itd.Ali ako je ova tema u sferi prava onda je jasno da bi tako nešto bilo nezakonito -protivpravno i u Tvom slučaju i u slučaju crkve.
Ne znam kako je SPC određena u svom pravnom aktu koji se zove ustav.Ne verujem da je crkva samu sebe odredila kao udruženje vernika još manje građana.Ali sve i da je tako za svojinska pitanja nema veći značaj.Vernici ni građani nisu vlasnici hramova ni druge crkvene imovine.Vlasnik je pravni subjekt SPC a kako je SPC svojim unutrašnjim aktima uredila pitanje korišćenja i raspolaganja svojom imovinom jeste nešto što je unutrašnje pitanje crkve.Ne verujem da su tim aktom vernicima ili građanima priznata bilo kakva svojinska prava.
Polaziš od pogrešne pretpostavke da su vernici nekad imali svojinu nad crkvenom imovinom.Onog trenutka kad vernik da prilog crkvi ta imovina je prestala da bude njegova.
Pravna lica pa i crkve su fikcije pravnog poretka ali te fikcije imaju svoje organe i svoja unutrašnja pravila
 
Idiot se sam prepozna svojim komentarom.........kad nema argument , onda karakterizacija......
Gde je komentar na tvrdnje izrečene u komentaru koji si citirao?
Gde je komentar na pedofila?
Zar ne treba ceo svet da zna za takvog delikventa, da ne bi ponovio delo?
Gde je komentar na to što muslimani uredjuju manastir?
A da, ja nisam pravi vernik, a ti jesi? :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Ti si vernik antihristovog kulta.
Komentare na ostale tvoje gluposti ne bih da dajem.
 
Sve je moguće pa i da grupa tebi potpuno nepoznatih ljudi uđe u tvoju kuću ili stan i isteraju te,ubiju itd.Ali ako je ova tema u sferi prava onda je jasno da bi tako nešto bilo nezakonito -protivpravno i u Tvom slučaju i u slučaju crkve.
Ne znam kako je SPC određena u svom pravnom aktu koji se zove ustav.Ne verujem da je crkva samu sebe odredila kao udruženje vernika još manje građana.Ali sve i da je tako za svojinska pitanja nema veći značaj.Vernici ni građani nisu vlasnici hramova ni druge crkvene imovine.Vlasnik je pravni subjekt SPC a kako je SPC svojim unutrašnjim aktima uredila pitanje korišćenja i raspolaganja svojom imovinom jeste nešto što je unutrašnje pitanje crkve.Ne verujem da su tim aktom vernicima ili građanima priznata bilo kakva svojinska prava.
Polaziš od pogrešne pretpostavke da su vernici nekad imali svojinu nad crkvenom imovinom.Onog trenutka kad vernik da prilog crkvi ta imovina je prestala da bude njegova.
Pravna lica pa i crkve su fikcije pravnog poretka ali te fikcije imaju svoje organe i svoja pravila funkcionisanja.
Moguće je da si u pravu..........Crkve su uvek bile iznad zakona......
Ali treba raditi na tome da se to promeni.....
A ko to može bolje , od nezadovoljnih vernika?
A kad su oni u većini, onda bilo kakav zakon može samo da se okači mačku o rep.......Eto, prvi primer je Crna Gora.
 
Moguće je da si u pravu..........Crkve su uvek bile iznad zakona......
Ali treba raditi na tome da se to promeni.....
A ko to može bolje , od nezadovoljnih vernika?
A kad su oni u većini, onda bilo kakav zakon može samo da se okači mačku o rep.......Eto, prvi primer je Crna Gora.
Nije crkva iznad zakona nego ti ne poznaješ zakon.Zakon je ono što je usvojila skupština a ne ono što bi ti želeo da je zakon.
U Crnoj Gori država pokušava da otme imovinu od crkve suprotno svom ustavu i suprotno medjunarodnim konvencijama.
Nezadovoljni vernik ili vernici uvek mogu da prestanu da bude vernici odnosne crkve ili verske zajednice.To je njihovo pravo.Ne postoji nikakva obaveza ili prinuda u pogledu pripadnosti crkvi.
 

Back
Top