Teorijski pitanje - vlasništvo pravoslavnih hramova

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.699
Obzirom na situaciju u svetu, pandemiju koronavirusa,koja je na pravi način ogolila mnoge u svetu, te po mom mišljenju potpuno neodgovornog i mogu slobodno reći bezobraznog ponašanja sveštenstva SPC, te u svetlu njihovog enormnog bogaćenja poslednjih godina, i praktično stvaranja posebne kaste u kojoj je sveštenstvo daleko iznad naroda kojem pripada, želeo bih pravno pre svega, a uz to i religijsko mišljenje o tome, KO je vlasnik pravoslavnih hramova, mi vernici koji smo ih svojim prilozima zidali, ili sveštenstvo?
Ako smo mi vernici, onda postoji mogućnost da one koji otvoreno rade protiv svojih vernika proteramo motkama iz naših hramova?
Ili su ti hramovi vlasništvo nekog pravnog lica, preduzeća, firme što opet implicira nešto sasvim treće, potpuno nevezano za veru i verska pitanja.
 
Obzirom na situaciju u svetu, pandemiju koronavirusa,koja je na pravi način ogolila mnoge u svetu, te po mom mišljenju potpuno neodgovornog i mogu slobodno reći bezobraznog ponašanja sveštenstva SPC, te u svetlu njihovog enormnog bogaćenja poslednjih godina, i praktično stvaranja posebne kaste u kojoj je sveštenstvo daleko iznad naroda kojem pripada, želeo bih pravno pre svega, a uz to i religijsko mišljenje o tome, KO je vlasnik pravoslavnih hramova, mi vernici koji smo ih svojim prilozima zidali, ili sveštenstvo?
Ako smo mi vernici, onda postoji mogućnost da one koji otvoreno rade protiv svojih vernika proteramo motkama iz naših hramova?
Ili su ti hramovi vlasništvo nekog pravnog lica, preduzeća, firme što opet implicira nešto sasvim treće, potpuno nevezano za veru i verska pitanja.
Svestenstvo su vlasnici.
Nema motka.
Mozes u zatvor sa motkom.
 
Crkve su narodne,jer parosi dolaze i odlaze.Kod nas je problem vrha SPC,misle da oni poseduju sve,pa i narod,a nisu svesni da nije naroda,da ni oni ne bi nista postigli.Nazalost korupcija se provukla kroz sve ustanove.
Ja o tome i pričam...........Kada se toliko odnaroduju, onda ih razrešiš dužnosti i bogatstva koje su stekli na grbači naroda s kojim bi trebali da žive.
 
Ja o tome i pričam...........Kada se toliko odnaroduju, onda ih razrešiš dužnosti i bogatstva koje su stekli na grbači naroda s kojim bi trebali da žive.
Ništa onda.
Da se zamonašiš, pa jednog dana kad uznapreduješ u hijerarhiji, uspostavi vlast i reši imovinsko pravna pitanja.

Do tad, rešavaj imovinska pitanja tvoje religijske opcije. Počni od kuće cveća
 
KO je vlasnik pravoslavnih hramova, mi vernici koji smo ih svojim prilozima zidali, ili sveštenstvo?
Могу ли да те питам откуд теби право да говориш рецимо у моје име, или име неког другог вјерника, о каквој ти револуцији из 45. говориш, јеси ли ти вјерник СПЦ или ЦКСК?
 
Могу ли да те питам откуд теби право да говориш рецимо у моје име, или име неког другог вјерника, о каквој ти револуцији из 45. говориш, јеси ли ти вјерник СПЦ или ЦКСК?
Zar nije očigledno da je u pitanju poklonik titosotonističke sekte?
 
Obzirom na situaciju u svetu, pandemiju koronavirusa,koja je na pravi način ogolila mnoge u svetu, te po mom mišljenju potpuno neodgovornog i mogu slobodno reći bezobraznog ponašanja sveštenstva SPC, te u svetlu njihovog enormnog bogaćenja poslednjih godina, i praktično stvaranja posebne kaste u kojoj je sveštenstvo daleko iznad naroda kojem pripada, želeo bih pravno pre svega, a uz to i religijsko mišljenje o tome, KO je vlasnik pravoslavnih hramova, mi vernici koji smo ih svojim prilozima zidali, ili sveštenstvo?
Ako smo mi vernici, onda postoji mogućnost da one koji otvoreno rade protiv svojih vernika proteramo motkama iz naših hramova?
Ili su ti hramovi vlasništvo nekog pravnog lica, preduzeća, firme što opet implicira nešto sasvim treće, potpuno nevezano za veru i verska pitanja.
ovde sam shvatio da je ovo jako ozbiljan autorski tekst :hahaha:
 
To je sve svestnstvo.
Znaci sada smo se vratili kod mog tvrdjenja.
Vlansici su svestenici.
Monahe mogu da izbace kada hose.
Djabe smo trosili mastilo i papir.
Како мислиш монахе могу да избаце, кад кажеш свештенике, да ли мислиш на свештенослужитеље или на парохијске свештенике, пошто први појам често обухвата и парохијске свештенике и монахе?
 
Ja nisam ni mislio da ja to sam uradim, već se zna kako se to radi.........Udruženje gradjana, pa povrat imovine onima koji su učestvovali u izgradnji hramova, sa sve potpisanim zahtevima.
Niko u Srbiji nije učestvovao u izgradnji hramova da bi sveštenici bili kasta za sebe i živeli mimo naroda kojem propagiraju veru, niti da ih savetuju da se zaražavaju i umiru..
To nisu sveštenici, nego sektaši i bitange, na čelu sa trenutnim patrijarhom........
A vama kojima je stub vere zid hrama, ili lažljivi sveštenik, niko nije ni mislio da i vi učestvujete u ovome.....Vi ćete biti s druge strane, i opet ćete izgubiti, kao i 45-e.........Nije sveštenstvo 45-e pobedio komunizam, nego narod koji je video da se sveštenstvo odrodilo od naroda.Komunisti su bili samo slučajni saputnici........
Živi bili pa videli, samo ako nastave tako.........
 
S obzirom da se hramovi ne mogu da koriste ni za šta drugo sem u verske svrhe,pitanje svojine i nema mnogo smisla.
Па није да неки нису имали идеје за неке друге намјене, а и тамо далеко, далеко на западу кажу буду баш добре дискотеке од катедрала, јако акустичне.
 
Како мислиш монахе могу да избаце, кад кажеш свештенике, да ли мислиш на свештенослужитеље или на парохијске свештенике, пошто први појам често обухвата и парохијске свештенике и монахе?
Ja sve to ubrajam u svestenstvo.
Ali vidimo zadnjih godina da Monahe, ili Monahinje mogu najlakse da izbace.
Oni su tamo samo sluzitelji ne posednici.
Nisu ne svestneici vec sabor, sinod.
Ali prakticno svetsenici su vlasnici, koji su u saboru, sinodu.
 
Ja nisam ni mislio da ja to sam uradim, već se zna kako se to radi.........Udruženje gradjana, pa povrat imovine onima koji su učestvovali u izgradnji hramova, sa sve potpisanim zahtevima.
Niko u Srbiji nije učestvovao u izgradnji hramova da bi sveštenici bili kasta za sebe i živeli mimo naroda kojem propagiraju veru, niti da ih savetuju da se zaražavaju i umiru..
To nisu sveštenici, nego sektaši i bitange, na čelu sa trenutnim patrijarhom........
A vama kojima je stub vere zid hrama, ili lažljivi sveštenik, niko nije ni mislio da i vi učestvujete u ovome.....Vi ćete biti s druge strane, i opet ćete izgubiti, kao i 45-e.........Nije sveštenstvo 45-e pobedio komunizam, nego narod koji je video da se sveštenstvo odrodilo od naroda.Komunisti su bili samo slučajni saputnici........
Živi bili pa videli, samo ako nastave tako.........
А како мислиш то преко удружења грађана и НВО да урадиш, можеш ли доказати колико сте ти и твоји другари из "удруге грађана" уложили средстава у изградњу храмова, да би добили тапије на њих?
 
Ja sve to ubrajam u svestenstvo.
Ali vidimo zadnjih godina da Monahe, ili Monahinje mogu najlakse da izbace.
Oni su tamo samo sluzitelji ne posednici.
Nisu ne svestneici vec sabor, sinod.
Ali prakticno svetsenici su vlasnici, koji su u saboru, sinodu.
Па ако ћеш гледати тако, сваки епископ има слободу у доношењу одлука и управљању, али и они су генерално гледајући само служитељи, јер већ сутра долази неко други на њихово мјесто и преузима.
 
А како мислиш то преко удружења грађана и НВО да урадиш, можеш ли доказати колико сте ти и твоји другари из "удруге грађана" уложили средстава у изградњу храмова, да би добили тапије на њих?
Kada pokažeš da si većina, i da predstavljaš većinu vernika onda nije teško......Seljaci u selu uhvate pa motkom najure lošeg sveštenika, ne jedan slučaj je bio........
A ovakvim ponašanjem sveštenstva, to če brzo da se dogodi.......Misliš da je narod slep?
 
To je sve svestnstvo.
Znaci sada smo se vratili kod mog tvrdjenja.
Vlansici su svestenici.
Monahe mogu da izbace kada hose.
Djabe smo trosili mastilo i papir.
Nije.

Sveštenstvo je sveštenstvo, monaštvo je monaštvo a vernici su vernici.

Zajedno su crkva i to saborna odnosno kako se to na grčkom kaže katolikos.

Sabornost znači da se saberu predstavnici sveštenstva ,monaštva i vernika i donose odluke.

Trebalo bi da se obavestiš o osnovama pre nego što počneš da dJabe trošiš mastilo i papir
 

Back
Top